Proč se v marketingu nevyhýbat vyhledávači Bing

15. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: LCG New Media)
Proč Bing zařadit do marketingového mixu? Protože vyhledávač od Microsoftu v řadě ohledů šlape na paty Googlu. Díky inovacím, jako je integrace Chatu GPT, se snaží získat větší podíl uživatelů a Microsoft Ads má druhý největší podíl na světovém trhu vyhledávačů s placenou reklamou a inzerce zde vám může pomoci zvýšit dosah za nižší cenu než u Googlu.

Microsoft Ads (dříve Bing Ads) má druhý největší podíl na světovém trhu vyhledávačů s placenou reklamou a nabízí reklamy na vyhledávačích jako Bing, Yahoo, Ecosia, MSN, DuckDuckGo a AOL. Další důvody, proč implementovat Bing vysvětlila agentura LCG New Media.

Méně konkurence

Bing má nižší počet inzerentů ve srovnání s Googlem, což znamená méně konkurence a sníženou soutěživost na aukcích klíčových slov. To může vést ke snížení cen prokliků až o 30 %. Může levnější návštěvnost přinést i levnější ROAS či CPA? Obecně se dá říct, že ano, ovšem záleží na daném produktu či službě.

Více inzertní plochy

Bing umožňuje zobrazování až osmi odkazů na podstránky ve výsledcích vyhledávání, zatímco Google zobrazuje maximálně čtyři odkazy. Tím vzniká větší prostor pro prezentaci produktů a služeb přímo v reklamním bloku. Zároveň testuje nový typ reklam, tzv. multi-image ads, který umožňuje až 20 obrázků v jedné reklamě.

Specifická cílová skupina

Nejčastějšími uživateli Bingu jsou pracující lidé středního věku s vyšším příjmem. Podstatná část této persony mohla dostat pracovní notebook, na kterém aktivně využívá již nainstalovaný prohlížeč Edge. Další a menší skupinou jsou uživatelé, kteří tzv. jdou proti proudu a nechtějí být součástí gigantů Chrome a Safari. Úplně novým přívalem jsou proaktivní profesionálové z oblasti IT, business, marketing, aj., kteří chtějí prozkoumat nové rozhraní Bingu.

Expanze do mezinárodních trhů

Druhým nejoblíbenějším vyhledávačem je na tuzemském trhu Seznam.cz. Stejně silnou pozici má Bing na některých mezinárodních trzích, jako je například Německo, Spojené království, Kanada nebo Austrálie. Pokud plánujete rozšířit své podnikání do těchto regionů, inzerce na Bingu vám může pomoci oslovit místní uživatele a získat větší dosah.

Partnerství s Microsoftem

Bing je součástí rozsáhlého ekosystému Microsoftu, který zahrnuje další platformy jako Windows, Office a LinkedIn. V roce 2020 Microsoft oznámil, že bude investovat 1,5 miliardy dolarů do výzkumu umělé inteligence a rozvoje AI center po celém světě. Integrací Chatu GPT s našeptávačem do běžného prohlížeče na plné čáře předběhl svou konkurenci.

O čem švitoří markeťáci?

  1. Budou data z chatu mít vliv na inzerci? Tajemství šéfkuchaře se nikdy nedozvíme, ale lidé dokáží s AI chatovat i dvě hodiny. Řeší práci, vztahy, dovolenou, koupi auta i další osobní témata. Modeluje se nám tak ideální zákazník. Jestli data z chatu budou mít vliv na inzerci v Microsoft Ads? Předpokladem je, že ano.
  2. V brzké době by měl AI chat v Bingu umět pracovat i s obrázky a tabulkami. Čímž bude oproti textovému Chatu GPT-3, který je též dostupný zdarma, mít výrazný náskok.
  3. Google představil začátkem roku svůj vlastní AI chat Google Bard a v průběhu roku 2023 by měl být také integrován přímo do vyhledávače.

Zajímavost na konec

Chat v prohlížeči na Bingu v každé své odpovědi uvede odkazy na další zdroje. S AI nastává čas tvořit a psát články, ne se pouze ptát. Můžete tak organicky zaujmout uživatele přesně v okamžiku hledání řešení jeho problému.

Podobné články

Sitefinity ve verzi 15 přináší generativní AI a další novinky

1. 12. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Progress Flowmon)
Společnost Progress uvedla novou verzi svého CMS řešení Progress Sitefinity 15, která přináší podporu generativní AI v celé platformě a umožňuje marketérům vytvářet personalizovaný obsah ve velkém měřítku. Novinka dále pomáhá odstranit marketingová datová sila, smysluplně využít cenné informace o zákaznících a zrychlit poskytování personalizovaných služeb. Čtěte více

Deset klíčových pravidel pro úspěšný e-mailový marketing

28. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Contexto)
E-mailový marketing je důležitým nástrojem pro úspěšné podnikání. Ale jak zajistit, aby vaše e-mailové kampaně byly skutečně účinné a udržely vaše zákazníky spokojené? Úspěch závisí na mnoha faktorech, a proto vám přinášíme 10 klíčových pravidel, která vám pomohou vytvořit zajímavé e-maily a dosáhnout maximální efektivnosti. Čtěte více

Přestaňte hledat nové zákazníky – soustřeďte se na ty stávající

16. 5. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Salesforce)
Evropští maloobchodníci již projevují známky hospodářského oživení tím, že se zaměřují na plnění přání svých stávajících a věrných zákazníků.Data ze Shopping Indexu firmy Salesforce upozorňují na to, že snaha o udržení zákazníků by mohla v roce 2023 pro maloobchodníky změnit pravidla hry. Co by tedy obchodníci měli vědět? Čtěte více

TP-Link nabízí koncovým zákazníkům slevy až 500 Kč

2. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link přichází s prodejní akcí „Vyměňte starý router za nový s Wi-Fi 6“. Díky ní mohou koncoví zákazníci po koupi vybraných modelů získat zpět 250 nebo 500 Kč. Akce je platná i pro zákazníky na Slovensku, kde mohou počítat se slevou 10 nebo 20 eur. Čtěte více