Technologie Samsung Isocell vylepší fotografie z mobilních zařízení

1. 10. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila Isocell, pokročilou pixelovou technologii pro obrazové snímače CMOS. Isocell zlepšuje kvalitu obrazu a zpříjemňuje práci s chytrými telefony a tablety, které obsahují snímače s touto novou technologií.

„Díky pokroku v technologiích tvorby obrazových prvků a zpracování obrazu je pro uživatele fotoaparátů v chytrých telefonech a tabletech snazší pořídit kvalitní snímky a podělit se o ně s ostatními,“ řekl Taehoon Kim, viceprezident divize System LSI Marketing společnosti Samsung Electronics. „Technologie Isocell je další novinkou, která výrazně zvyšuje laťku v oblasti kvality obrazu a je dokladem vedoucího postavení společnosti Samsung ve vývoji obrazových snímačů pro mobilní zařízen,“ dodal Taehoon Kim.

Kvalita obrazového snímače je dána množstvím světla, které je přesně zachyceno jednotlivými prvky (pixely) snímacího pole. Vzhledem k rostoucím požadavkům uživatelů na zvyšování rozlišení a kvality obrazu při současném zachování velikosti fotoaparátů se musejí zmenšovat pixely a zároveň se musí zvyšovat jejich výkon.

Pro splnění tohoto úkolu se předchozí vývoj snímačů zaměřoval na zlepšení absorpce světla každého pixelu a vedl k přechodu od technologie FSI (Front Side Illumination) k technologii BSI (Back Side Illumination), která k maximalizaci fotoelektrické účinnosti umisťuje na povrch fotodiodu. I když ve své době byla technologie BSI velmi účinná, má vzhledem k neustále se snižující velikosti pixelů také svá omezení, pokud jde o zlepšování kvality obrazu.

V návaznosti na dosavadní vývoj a ve snaze o vytvoření kvalitnějších obrazových snímačů pro mobilní zařízení Samsung vyvinul a nechává si patentovat technologii Isocell, novou generaci obrazových prvků. Technologie Isocell tvoří mezi sousedními pixely fyzickou bariéru a navzájem je od sebe izoluje. Tato izolace umožňuje zachycení většího počtu fotonů v mikročočkách a jejich absorpci do správné fotodiody pixelu, což minimalizuje nežádoucí elektrické přeslechy (crosstalk) mezi pixely a umožňuje větší kapacitu pixelu (FWC).

V porovnání s běžnými BSI pixely snižují pixely Isocell přeslechy zhruba o 30 procent, výsledkem čehož je vyšší věrnost barev, ostrost a sytost při reprodukci původní barvy a o 30 procent vyšší kapacita pixelu (FWC), což zajišťuje větší dynamický rozsah.

Podobné články

Google I/O: (Nejenom) Android 12 a nová naděje pro nositelnou elektroniku

20. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google na své každoroční vývojářské konferenci opět představila řadu novinek, které budou formovat její produkty a služby v následujících měsících a letech… A o zajímavé novinky ani tentokrát skutečně nebyla nouze… Čtěte více

Co přinese podle Dell Technologies druhá polovina roku 2021?

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Předchozích 12 měsíců přineslo výraznější urychlení tempa digitální transformace, než si byl kdokoli schopen představit. Dá se tak předpokládat, že do roku 2025 dosáhneme úrovně digitalizace očekávané až v roce 2030. Čtěte více
Dan Dery, viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola

Technologické předpovědi společnosti Motorola

4. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zdá se, že rok 2021 bude vzrušující a naplněný množstvím nových trendů, technologií a inovací. Chování spotřebitelů se neustále vyvíjí a technologické společnosti přehodnotily své zaměření na nadcházející rok. Své hlavní předpovědi o tom, co můžeme letos očekávat, sepsal viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola Dan Dery. Čtěte více
Foto: Roberto Nickson, Pexels.com

Digitální propast se zvětšuje – klíčová se stává schopnost měnit se a přizpůsobovat

23. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Accenture)
Globální pandemie potvrdila význam technologií, které se staly záchranným lanem ve většině průmyslových odvětví a prakticky všech oblastech výroby a obchodu. Accenture Technology Vision 2021 se zabývá dopadem technologií a jeho vývojem do budoucna. Čtěte více