Sport a esport se spojují v iniciativě Zdravý hráč

6. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Česká asociace esportu)
Iniciativa Zdravý hráč se zaměřuje na hráče počítačových, mobilních a konzolových her, které zábavnou formou zapojí do mnoha pohybových aktivit. Do iniciativy budou postupně zapojeni odborníci na správné cvičení, známí influenceři i největší české esportové soutěže.

Cílem iniciativy je rozvíjet vztah hráčů k pohybu, pomoci jim lépe rozvrhnout volný čas a tím pádem také předcházet možným zdravotním komplikacím, které mohou vznikat z nadměrného sezení. Za iniciativou stojí Česká asociace esportu a generálním partnerem je Česká spořitelna jako součást svého programu Sportujeme se Spořkou. Ta touto iniciativou zároveň vstupuje do českého esportu.

Nadměrné a nesprávné sezení u počítače, konzole či mobilního telefonu může hráčům způsobit zdravotní komplikace. Česká asociace esportu, která se snaží o osvětu v oblasti elektronického sportu, se vydává tomuto problému vstříc a představuje iniciativu Zdravý hráč, ve které bude zábavnou formou přibližovat hráčům rozmanité pohybové aktivity.

„Naším cílem není říkat hráčům, že nemají hrát. Naopak, ať dělají to, co je baví. Nesmí u toho ale zapomínat i na pohyb, protože ten je naší přirozenou součástí a dlouhodobě si bez něj zdraví neudržíte. Ukážeme hráčům, jak se udržet ve formě a budeme se je snažit motivovat k různých pohybovým aktivitám,“ uvedl Lukáš Pleskot, předseda České asociace esportu.

Do iniciativy Zdravý hráč budou zapojeni odborníci na správný pohyb. První z nich je fitness trenérka Zuzana Kubáňová, bývala mistryně České republiky ve squashi a osminásobná mistryně světa v rackethlonu. Ta ukáže hráčům, jak se správně protahovat, na jaké cvičení se zaměřovat a ve svých článcích na webu shrne důležité rady pro správné držení těla. Hráčskou tváří kampaně se stal streamer, influencer a profesionální hráč David Lacina, známý jako KAPARZO. Ten se cvičení a pohybu dlouhodobě věnuje.

„Sport má v mé esportové kariéře nezastupitelné místo. Díky němu jsem se cítil dobře i během náročných turnajů a mnohem méně se potýkal s únavou. Ani dnes si bez něj neumím život představit. Kromě posilovny si rád zajezdím na kolečkových bruslích, perfektně si vyčistím hlavu a pak se rád opět vracím ke streamování či hraní. Chci, aby především mladší hráči zjistili, že pohyb je pro jejich zdraví i herní výkon velmi důležitý a našli vhodný balanc mezi pohybem a hraním videoher,“ vysvětlil David „KAPARZO“ Lacina, proč se do iniciativy zapojil.

Iniciativu podpořila Česká spořitelna jako součást svého programu Sportujeme se Spořkou. V něm dlouhodobě podporuje radost z pohybu zejména u dětí a mládeže a ovlivnit jejich zdravý vývoj a kognitivní potenciál. Díky programu Sportujeme se Spořkou, který podporuje již 11 různorodých projektů (včetně Zdravého hráče), vede Česká spořitelna k pohybu už téměř milion obyvatel České republiky.

„Iniciativa Zdravý hráč nás zaujala svým specifickým zaměřením. Řady fanoušků videoher se rychle rozrůstají a my věříme, že díky správné edukaci v rámci programu Sportujeme se Spořkou u nich můžeme rozvíjet správný životní styl. Věříme, že Zdravého hráče ocení nejenom oni, ale i jejich rodiče, kteří často nevědí, jak svým dětem vysvětlit důležitost pohybu. Díky této myšlence tak iniciativa přesně zapadá do našeho sportovního programu,“ popsal Radomil Štumpa, brand activation leader České spořitelny.

Zdravý hráč je dlouhodobou iniciativou, se kterou se hráči a fanoušci videoher budou pravidelně setkávat. Již v listopadu pro ně budou přichystány speciální vstupy během vysílání nejprestižnějšího českého esportového turnaje Vodafone Mistrovství České republiky v počítačových hrách.

Video : 

Podobné články

Trh s herními počítači zůstává v regionu EMEA nadále silný

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Během druhého čtvrtletí 2021 se v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky prodalo 2,5 milionu herních PC, což představuje meziroční nárůst o 10,5 %. Růst by měl (ačkoli již pomalejší) vytrvat přinejmenším do konce letošního roku. Čtěte více

Genesis: herní stůl HOLM 320 RGB White

11. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Genesis)
Herní stůl Genesis HOLM 320 RGB White je vhodný volbou pro uživatele, kteří hledají kombinaci stylu a funkčnosti. Deska typu MDF o rozměrech 120 x 60 cm je potažena karbonovou dýhou a díky poličce, na kterou lze umístit obrazovku, nabízí dostatek prostoru. Čtěte více

ViewSonic uvádí na trh herní monitory s mini LED a Quantum Dot

31. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: ViewSonic)
Společnost ViewSonic představila novou kolekci 32" profesionálních herních monitorů vybavených nejnovějšími zobrazovacími technologiemi. Nové modely umožňují uživatelům posunout své hraní na vyšší úroveň díky vlastnostem jako Quantum Dot, mini LED nebo HDMI 2.1. Čtěte více

BenQ: monitor MOBIUZ EX3415R

21. 8. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: BenQ)
Nový 34" zakřivený monitor BenQ EX3415R s širokoúhlým poměrem stran 21:9, UWQHD rozlišením 3 440 × 1 440 pixelů a poloměrem zakřivení 1 900R je určen hráčům závodních her, ale také stříleček a dalších rychlých žánrů. Herní zážitek a celkové ponoření se do hry podporuje integrace zvukového systému treVolo. Čtěte více