Smarty.cz se rozrůstá mimo Prahu

23. 8. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Smarty.cz)
Prodejce chytré elektroniky a gamingových produktů Smarty.cz pokračuje v expanzi do kamenného retailu. V uplynulých dnech otevřel v pořadí svou už čtvrtou prodejnu, tentokrát v Teplicích. V nákupním centru Galerie Teplice nabídne na 150 metrech čtverečních to nejlepší nejen z oblasti chytré elektroniky, ale i gamingu, který v prostoru prodejny zaštiťuje značka JRC.

Smarty.cz začal s provozem kamenných prodejen letos v květnu, kdy otevřel obchod v pražském OC Europark. V červnu následovala prodejna v OC Arkády a v červenci Smarty.cz přivítal zákazníky v pražském OC Letňany.

Staré obchody JRC, které nové prodejny ve spojení značek Smarty.cz a JRC nahrazují, byly známé svou velmi specifickou prezentací nabídky i vizuálem obchodu. Modernizace byla nutností,“ vysvětlil obchodní ředitel skupiny Smarty BRANDS. Rudolf Konečný a dodal: „Vnímáme komentáře našich zákazníků, kteří jsou rádi, že se z našich prodejen nestalo další „tuctové“ elektro, ale atraktivní místo, které propojuje jejich dva oblíbené světy. Svět gamingu a chytré elektroniky. O tom, že se nám to povedlo, svědčí nejen zmíněné komentáře, ale i návštěvnost prvních třech prodejen, na které od jejich otevření zavítalo již přes 50 000 zákazníků.

Do konce roku Smarty.cz otevře prodejny kromě Prahy ještě v Hradci Králové, Olomouci, Liberci a v Ostravě. „Věříme, že do konce roku přilákají naše prodejny přes půl milionu zákazníků,“ svěřil se Rudolf Konečný.

Nejvíc se prodávají telefony a hry

Na rozdíl od bývalých prodejen JRC, které vesměs navštěvovali jen pravověrní gameři, chodí do nových obchodů Smarty.cz výrazně širší spektrum zákazníků – rodiny s dětmi, které zaujme zejména nabídka gamingu, senioři, kteří potřebují poradit při nákupu elektroniky, anebo také majitelé firem, kteří zvažují nákup nové techniky pro zaměstnance. „Je to díky dostupnosti, odbornosti a široké nabídce – v prodejnách je vše od herního merche, nejnovějších her, přes zařízení chytré domácnosti až po špičkové telefony a počítače. Dokážeme tak uspokojit zvědavost a hravost dítěte i dospělého v oblasti gamingu, ale také vybavit členy rodiny nebo firmy novými telefony či IT technikou,“ popsal Rudolf Konečný.

Na prodejnách je největší zájem o mobilní telefony, počítače a jejich příslušenství, dále pak merch a krabicové verze her, především na konzole. „Do prodejen jsme umístili zboží, o které je na našich e-shopech a v JRC prodejnách největší zájem. Pokud se bavíme o hardwaru, i většina online nakupujících zákazníků si ho stále raději před zakoupením osahá, vyzkouší a poradí se s odborníkem, což dokazuje nemálo prodejů, které začaly na e-shopu rezervací konkrétního modelu na konkrétní prodejně. A to je případ nejen mobilních telefonů, nebo našich vlastních PC sestav TIGO, které máme na prodejně k vyzkoušení spolu s nejnovějšími PC hrami,“ uvedl Rudolf Konečný.

Podobné články

Panasonic rozšířil svou 3D platformu AV Digital World o řešení pro esporty a živé akce

28. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Panasonic)
Společnost Panasonic přidala do své digitální 3D platformy AV Digital World místnosti pro živé akce a esporty. Pomocí Digitální platformy AV Digital World mohou návštěvníci zkoumat a objevovat řešení Panasonic. Návštěvníci si v platformě mohou prostřednictvím svých počítačů prohlédnout kompletní řešení glass-to-glass a interagovat s produkty. Čtěte více

SWS získala ocenění Partner roku 2022 od společnosti Microsoft

27. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
Společnost SWS se stala vítězem kategorie Distributor OEM & FPP Česká republika v ocenění DPSS Partner roku 2022 společnosti Microsoft. Čtěte více

EVGA končí s grafickými kartami

23. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: EVGA, Engadget.com)
Grafické karty (i další hardware) společnosti EVGA je běžně dostupný i v našich končinách. S částí portfolia firmy EVGA se však již brzy přestaneme běžně setkávat – výrobce se totiž rozhodl skončit s produkcí grafických karet. O důvodech tohoto rázného kroku se v nedávné době rozhovořil CEO společnosti Andrew Han. Čtěte více

Electro World slaví 20 let na českém trhu

22. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Electro World)
Společnost Electro World, která patří k největším prodejcům elektroniky na našem trhu, slaví v říjnu 20. výročí otevření první české prodejny. K tomu došlo konkrétně 10. října 2002 na pražském Zličíně. Čtěte více