Infografika: Analýza firemních dat pomáhá k růstu

17. 12. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: BSA)
Dvě třetiny (65 %) vrcholových manažerů napříč Evropskou unií tvrdí, že analýza dat je důležitá pro další růst a plánování obchodní strategie. Nejvíce firem využívá datové analýzy pro zlepšení péče o zákazníky (80 %), podporu růstu prodeje (75 %), vývoj produktů a služeb (72 %), vstup na nové trhy (69 %) či pro nábor zaměstnanců (58 %).

Údaje vyplývají z průzkumu, který pro organizaci BSA | The Software Alliance provedla společnost Ipsos Public Affairs, mezi více než 1 500 vrcholovými manažery a osobami s rozhodovacími pravomocemi v deseti evropských zemích a ve Spojených státech (ČR do průzkumu zařazena nebyla).

Technologie analýzy dat pomáhají firmám podnikat novými způsoby a lépe. „Využívají data, aby získaly vhled, odpovědi a našly inovativní způsoby řešení problémů. Z toho plynou dalekosáhlé výhody. Jde o velmi užitečný trend pro spotřebitele, ekonomiku a společnost jako celek,“ řekl Jan Hlaváč, zástupce BSA | The Software Alliance.

Průzkum ukázal, že technologie pro analýzu nasbíraných firemních dat se staly katalyzátorem rozvoje napříč evropskou ekonomikou. „Téměř čtvrtina (24 %) oslovených top manažerů letos očekává i více než desetiprocentní růst právě v souvislosti s analýzou dat. V horizontu pěti let toto tempo růstu predikuje dokonce 43 procent oslovených manažerů,“ doplnil Hlaváč.

Podle průzkumu mají z nástrojů pro analýzu dat užitek nejen technologické firmy, ale těží z nich firmy všech typů a velikostí napříč celou ekonomikou. „Shodla se na tom více než polovina oslovených manažerů, a to bez ohledu na velikost firmy. Nejvíce si od analýz dat slibují velké firmy s více než 500 zaměstnanci, v nichž si důležitost uvědomuje 82 % top manažerů, v případě středních to je 79 % a v malých firmách 62 % manažerů,“ uzavřel Hlaváč.

Největší potenciál pro analýzyu dat je ve firmách, které disponují značným množstvím informací, ze kterých lze získat pomocí analytických nástrojů řadu velmi užitečných údajů. Například pro podporu efektivnějšího prodeje a logistiky, pro identifikaci potenciálních zákazníků, cílenou nabídku produktů a služeb a podobně.

Štítky: 

Podobné články

V Česku se užívá nejméně nelicencovaného softwaru v historii

7. 6. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: BSA | The Software Alliance )
Zajištění kybernetické bezpečnosti uvádějí manažeři jako hlavní důvod, proč se vyhýbat nelegálnímu softwaru. Obávají se zejména ztráty dat. Nižší riziko právních postihů se v průzkumu BSA umístilo až na druhém místě. Česko má nejméně nelegálního softwaru ze zemí střední a východní Evropy, ale stále nedosahuje průměru EU, tedy 28 %. Čtěte více

Padělky v ČR tvoří čtvrtinu případů softwarového pirátství

29. 1. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: BSA | The Software Alliance )
Tradiční formy softwarového pirátství, jako například instalace softwaru na více počítačů, než umožňuje licence, či stahování pirátských kopií z internetu, mají rostoucího konkurenta: prodej padělaného softwaru. Padělky pro domácí i firemní uživatele přitom představují vážné právní a bezpečnostní riziko. Čtěte více
Foto: Pixabay.com

Softwarové pirátství kvete v průmyslu i ve stavebnictví

2. 11. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: BSA | The Software Alliance )
Českému průmyslu se daří a s ním i softwarovému pirátství ve výrobním a stavebním odvětví. Podle protipirátské organizace BSA | The Software Alliance se počet případů krádeže softwaru v sektoru výroby za poslední rok zdvojnásobil, přičemž vymožené odškodné se na celkové bilanci podílí z 56 %. Čtěte více

Softwarové odvětví přispívá do ekonomiky EU bilionem eur ročně

24. 11. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: BSA | The Software Alliance )
Software značně ovlivňuje evropské hospodářství: přispívá ročně téměř bilionem eur k HDP Evropské unie (včetně nepřímých a indukovaných vlivů) a podporuje téměř 12 milionů pracovních míst. Přináší také investice do výzkumu a vývoje v hodnotě blížící se 13 miliardám eur. Čtěte více