Reseller Forum: IT pro SMB kancelář

1. 3. 2012. (redaktor: Andrea Čiháková, zdroj: DCD Publishing)
Ve středu 29. února se uskutečnilo v Konferenčním centru City na Pankráci Reseller Forum s názvem IT pro SMB kancelář. Partnery akce byly společnosti Alwil Trade, AMD, Amos Software, Canon, D-Link, Epson, Fortinet, Gesto Communications, HP, Kobe, Philips, Skyvera, Telefónica a T-Mobile. Akci navštívilo 69 posluchačů.
Richard Voigts, moderátor akce

Úvodního slova se ujal a všechny účastníky představil šéfredaktor Reseller Magazinu Richard Voigts, který vedl i první přednášku na téma Proč IT pro SMB kancelář?. Následovala přednáška Vydělávejte s Canonem, kterou vedli Jiří Jedlička a Jaromír Hladůvka, kteří představili portfolio společnosti Canon.

Notebooky s až čtyřjádrovými procesory s integrovanou grafickou kartou a dlouhou výdrží na baterie, které pomáhají zvládnout firemní aplikace rychleji a snadněji představila společnost AMD. Petr Ritz pohovořil i o dalších produktech pro kanceláře, které nabízí AMD.

Roman Veselý z Alwil Trade představil bezpečnostní produkty Avast! Business Protection a Avast! Business Protecnion Plus pro firemní zákazníky ze segmentu SMB. Následovala přednáška Petra Faltuse z Gesto Communications, který představil průřez produktovou řadou Barracuda Networks, hardwarové i virtuální jednotky a hostované služby. Řeč přišla na rozčlenění do skupin podle zaměření na ochranu přenášeného digitálního obsahu, na síťové a pro bezpečné uložení dat.

Tím byl zakončen první blok přednášek, následovala přestávka na kávu a občerstvení, návštěvníci měli možnost projít si stánky vystavovatelů a zeptat se na vše, co je zajímalo.

Ti, kdož nebyli zrovna v sále, tak horlivě diskutovali u obložených stánků.

Druhý blok otevřel svou přednáškou Michal Rázga z Telefóniky, který představil mobilní internet jako nezbytnou součást notebooků, netbooků a tablet PC. Hovořil také o portfoliu produktů pro consumer a SMB segment, novinkách pokrytí v ČR, průměrné rychlosti a příležitostech v prodeji.

Po něm Vladimír Brož z Fortinetu vedl přednášku, na které představil Fortinet a vyjmenoval možná řešení, které nabízí. Řeč byla o bezpečnosti v SMB, rizicích a následcích, síťové bezpečnosti, ale také o opomíjení komerčního řešení, které splní nejnáročnější požadavky a umožní i v SMB dosáhnout stejné úrovně zabezpečení jako ve velké firmě.

Pohled do sáluKobe a inteligentní servery Synology pro SOHO i SMB, o tom povídal Michal Gerbel ze společnosti Kobe. Po něm následovala poslední přednáška druhého bloku zaměřená na téma Novinky roku 2012 v nabídce monitorů Philips a AOC, kterou vedl Milan Krejzlík ze společnosti MMD.

Přestávka na kávu a občerstvení byla plná otázek na vystavovatele, posluchači měli možnost prohlédnout si některé produkty a doptat se na informace, které je zajímají. Po přestávce byl na pořadu dne poslední blok přednášek, které započala společnost Epson a Marcel Divín, který mluvil o Epsonu jako o ideálním partnerovi pro SMB segment.

Posluchači mohli vyhrát zajímavé cenyAdobe Partner Connection Program a jeho výhody pro prodejce odkryla Jitka Tokarčíková ze společnosti Adobe Systems, následovala přednáška Davida Rusína z D-Linku.

Ten představil správné vybudování profesionální bezdrátové sítě pro firemní prostředí a poslední novinky pro bezdrátová řešení, včetně příkladů nasazení.

Závěr odpoledne patřil Miroslavu Drahošovi z Hewlett-Packard, který povídal o novinkách v oblasti tisku od HP, řeč byla i o nových modelech LaserJet a technologiích pro tisk.

Úplný konec Reseller Fora se nesl v duchu losování. Někteří šťastlivci si tak domů odnesli hodnotné ceny, hlavní výhrou byl zájezd luxusní výletní lodí po Středozemním moři pro dvě osoby. 

ANKETA - Jak hodnotíte Reseller Forum?

Ohlasy z řad posluchačů:
Martin Petrík, Endeavour Technologies:
Přednášky jsou poutavé, dozvěděl jsem se spoustu důležitých informací, celkově bych ResellerForum hodnotil velmi pozitivně. Získal jsem mnoho nových zajímavých informací, které využiji pro můj byznys.

Ohlasy z řad partnerů:

Michal Rázga, Telefónica: Reseller Forum hodnotím dobře. Reselleři se ptali, takže jsme byli spokojení. Do budoucna bychom preferovali, aby byli reselleři ve vyšším počtu, nebo aby byli obměněni, protože v letošním roce jsou tu vesměs podobní lidé, jako v loňském roce.

Vladimír Brož, Fortinet: Reseller Forum je dobrá příležitost pro partnery. Na jednom místě v kostce získat přehled o tom, co je nového na trhu a co mohou nabízet svým zákazníkům, na čem vydělat.

Petr Ritz, AMD: Čekal jsem, že tu přijde více návštěvníků, ale to je jediné, co mohu poznamenat. Překvapilo mě, že nevystavovalo HP, i když mělo prezentaci. Prodejci se ptali a přišlo mi, že na prezentaci nespí, což je dobře.

Milan Krejzlík, MMD: Na akci se mi líbilo, jsme již tradičními vystavovateli. Nechybí dobrá atmosféra, spousta lidí, akce byla dobře zorganizovaná, zkrátka to celé hodnotím kladně.

Pavel Donát, Alwil Trade: Reseller Forum hodnotím kladně. Na této akci jsme byli poprvé, takže nemám srovnání, ale účastníků přišlo dost a zájem je velký, u stánku už nemáme ani co nabízet.

Jiří Jedlička, Canon: Na foru jsem byli letos poprvé a bylo to pro mě setkání s mnoha novými zajímavými lidmi. Moc se mi to líbilo a vzhledem k tomu, že kolegové sem jezdí už nějaký čas, tak soudím, že akce má smysl, stejně tak jako se s nimi potkávat a vyměňovat si informace.

David Rusín, D-Link: Přišlo dostatek lidí a většinu z nich jsem viděl už na těchto akcích po minulé čtyři roky, takže z hlediska přínosu nových zákazníků to nehodnotím nijak pozitivně, na druhou stranu je dobré, že lidé stále chodí a stále je zajímají nové informace.

Závěrečné hodnocení a fotogalerie

Hodnocení celé akce – na základě dotazníků, který vyplnilo 46 účastníků – vyznělo více než kladně, a to s průměrnou známkou 1,4. Fotogalerii z celého dne najdete zde.

Fakta o akci:

Název: IT pro SMB kancelář
Datum: 29. 02. 2012
Kde: Konferenční centrum City, Praha 4, Pankrác
Vstupné: zdarma
Hlavní partneři: Alwil Trade, AMD, Amos Software, Canon, D-Link, Epson, Fortinet, Gesto Communications, HP, Kobe, Philips, Skyvera, Telefónica a T-Mobile.
Počet návštěvníků: 69

Chystané Reseller Forum:

Název: Virtualizace - cloud - outsourcing - datová centra
Datum: 23. 5. 2012
Kde: Konferenční centrum City, Praha 4, Pankrác
Vstupné: zdarma
Registrace: ZDE

Fotogalerie: 

Podobné články

Chráníte svá data i na home officu? Otestujte se online!

27. 3. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Informační bezpečnost je jedno z nejaktuálnějších témat současnosti. Denně dochází k závažným bezpečnostním incidentům, které mají dopad na fungování organizací. Na těch nejzávažnějších mají často svůj podíl také nedostatečně informovaní zaměstnanci, kteří se nevědomky dopouštějí zásadních pochybení. Čtěte více
Prezentace Alef Distribution

Odborný seminář „Jak na big data“ 2015

4. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
V prostorách pražského Erbia Congress Centra proběhl další seminář společnosti DCD Publishing, tentokrát zaměřený na problematiku velkých dat z pohledu prostředí, nástrojů, technologií a trendů. Čtěte více
„Z debaty u kulatého stolu“

Svitavský seminář Virtualizace a cloud pro IT manažery

19. 2. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DCD Publishing, tradiční organizátor odborných seminářů, poprvé uspořádala odborný seminář mimo Prahu. S tématem Virtualizace a cloud 16. února 2016 zavítala do Svitav. Záštitu nad seminářem převzala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje a město Svitavy. Čtěte více
Jiří Lepka, x86 servers & converged infrastructure category manager, HP

Odborný seminář virtualizace a cloud 2013

1. 10. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DCD Publishing, vydavatel titulů Reseller Magazine, Professional Computing a RMOL.CZ, uspořádala odborný seminář virtualizace a cloud, na které bylo tentokrát pohlíženo z technologického, ekonomického, strategického i právního hlediska. Seminář probíhal pod záštitou Richarda Voigtse, šéfredaktora Reseller Magazinu. Čtěte více