Pátý ročník dračích lodí ovládl tým Eatonu

2. 9. 2012. (redaktor: Andrea Čiháková, zdroj: DCD Publishing)
V sobotu 1. září se uskutečnil pátý ročník IT závodů dračích lodí pořádaný vydavatelstvím DCD Publishing (vydávajícím Reseller Magazine a Reseller Magazine OnLine). Dvanáct týmů dalo do soutěže celé srdce, avšak vyhrát mohl jen jeden. Tento rok zvítězila posádka Eatonu a přebrala tak pomyslné vítězné žezlo od loňského smíšeného týmu Dell + Symantec.

Akce se konala v areále Fun Island na Císařské louce v Praze (www.fun-island.cz). Start sobotního odpoledne začal po čtrnáté hodině tancem Dračic. Pak již následovalo rozlosování pořadí týmu a samotný závod lodí.

Lodě měly za úkol překonat v co nejkratším čase vzdálenost 200 metrů po proudu s 250 kilogramovou, 12,5 metrů dlouhou a 1,2 metrů širokou „dračí lodí“ ozdobenou na špici dračí hlavou a na zádi ocasem. Posádku tvoří bubeník (ten určuje rytmus pádlování), kormidelník (je na zádi a určuje směr) a pádlisté (těch může být až dvacet).

Systém závodů

Dvanáct týmů bylo rozlosováno do lodí. Nejprve se jely rozjížďky. Časy se sečetly a určily pořadí týmů ve finálových jízdách.

Partneři závodu a soutěžní posádky

ABC Data
Acer + SWS
Avnet + Epson
Brother
Canon
Dell + Symantec
Eaton
Epson
Kapsch (dvě posádky)
Point x
Tech Data Distribution
Verbatim

Finále

V poslední finálové jízdě, kdy týmy bojovaly o první až třetí místo se  týmu Eatonu podařilo porazit smíšený tým Dellu + Symanteku a hned dva týmy Kapsche.

Vítězství zaslouženě patří týmu Eaton. Všechny jejich jízdy byly totiž nejrychlejší a tak stanovili i rekord tratě dne, který byl 0:53,33. Tým proto oslavně naskákal do ledové vody řeky Vltavy.

Výsledky a časy tří finálových jízd

Celkové umístěníTýmČas v minutách
1. finálová jízda  
1.Eaton00:53,33
2.Dell + Symantec00:54,76
3.Kapsch - business00:56,74
4.Kapsch - Arcivévoda Karel00:57,07
2. finálová jízda  
5.Avnet Epson00:55,72
6.Canon00:57,21
7.Verbatim00:57,76
8.Bratři z Karibiku01:01,49
3. finálová jízda  
9.ABC Data00:56,42
10.Tech Data Distribution00:56,64
11.Point x00:59,78
12.Acer + SWS01:00,23

Po vyhlášení výsledků následovala afterparty, kterou rozproudily tanečnice dance pole.  

Závěrem

Skvělou atmosféru pátého ročníku závodu doprovodil pestrý doprovodný program koncipovaný jako dětský den. Děti soutěžily, měly zajištěn odborný dozor, a tak se jejich rodiče mohli těšit ze samotného závodu. Alko i nealko nápoje tekly proudem a nechybělo ani jídlo.

Letošní ročník se opět vydařil a my se již těšíme na ten příští. Všem zúčastněným děkujeme a věříme, že si ho užili stejně jako tým lidí z DCD Publishingu.

Fakta o akci

Název akce: 5. IT závody dračích lodí
Datum: 1. 9. 2012 od 13.00 hodin
Místo: Fun Island na Císařské louce v Praze (www.fun-island.cz)
Pořadatel: DCD Publishing

Fotogalerii z celého dne najdete zde.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Chráníte svá data i na home officu? Otestujte se online!

27. 3. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Informační bezpečnost je jedno z nejaktuálnějších témat současnosti. Denně dochází k závažným bezpečnostním incidentům, které mají dopad na fungování organizací. Na těch nejzávažnějších mají často svůj podíl také nedostatečně informovaní zaměstnanci, kteří se nevědomky dopouštějí zásadních pochybení. Čtěte více
Prezentace Alef Distribution

Odborný seminář „Jak na big data“ 2015

4. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
V prostorách pražského Erbia Congress Centra proběhl další seminář společnosti DCD Publishing, tentokrát zaměřený na problematiku velkých dat z pohledu prostředí, nástrojů, technologií a trendů. Čtěte více
„Z debaty u kulatého stolu“

Svitavský seminář Virtualizace a cloud pro IT manažery

19. 2. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DCD Publishing, tradiční organizátor odborných seminářů, poprvé uspořádala odborný seminář mimo Prahu. S tématem Virtualizace a cloud 16. února 2016 zavítala do Svitav. Záštitu nad seminářem převzala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje a město Svitavy. Čtěte více
Jiří Lepka, x86 servers & converged infrastructure category manager, HP

Odborný seminář virtualizace a cloud 2013

1. 10. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DCD Publishing, vydavatel titulů Reseller Magazine, Professional Computing a RMOL.CZ, uspořádala odborný seminář virtualizace a cloud, na které bylo tentokrát pohlíženo z technologického, ekonomického, strategického i právního hlediska. Seminář probíhal pod záštitou Richarda Voigtse, šéfredaktora Reseller Magazinu. Čtěte více