Změní Galaxy Z Flip svět chytrých telefonů?

14. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Samsung v San Francisku představil nové smartphony své vlajkové řady Galaxy. Vedle série Galaxy S20 zaujal skládací model Galaxy Z Flip, jehož konstrukce dává vzpomenout kdysi tolik oblíbeným „véčkům“. Povede se Samsung s novinkou změnit naše zažité vnímání mobilních telefonů?

Kategorii „novodobých“ skládacích telefonů Samsung odstartoval modelem Galaxy Fold. Galaxy Z Flip představuje další krok do nové dekády. Model řady Z je tak průkopníkem zcela nové třídy přístrojů a důkazem, že to Samsung myslí se svou vůdčí rolí na trhu mobilních telefonů vážně.

Galaxy Z Flip není ve složeném stavu větší než běžná peněženka, výborně se vejde do kapsy, kabelky nebo dlaně, ale po rozevření se téměř zdvojnásobí na 6,7". Novinka používá displej Infinity Flex s technologií Ultra Thin Glass z vlastní dílny Samsungu. Díky tomu je příjemně tenký a vypadá velmi elegantně a exkluzivně. Díky originální konstrukci rovněž odpadl výřez a další rušivé prvky. Hlavní Dynamic AMOLED displej s rozlišením 2 636 × 1 080 bodů doplňuje druhý, menší displej s úhlopříčkou 1,1" a rozlišením 300 × 112 na čelní straně, který slouží např. pro zobrazování aktuálních upozornění, poslouží ale např. i pro přijetí či odmítnutí hovoru nebo při pořizování selfies.

Prostředí telefonu možností displeje samozřejmě plně využívá. Při rozložení přístroj drží tvar v jakémkoli úhlu, tím pádem můžete fotografovat selfies i s prostředím kolem sebe nebo se ponořit do videochatů pomocí aplikace Google Duo mít přitom volné ruce.

Ve spolupráci s Googlem byl vyvinut režim Flex: Když přístroj stojí na rovné ploše bez podpěry, displej se automaticky rozdělí na dvě poloviny, přičemž obě mají úhlopříčku čtyři palce. Na horní polovině si lze prohlížet fotografie, videa a další obsah, a dolní polovina slouží k ovládání. Nebo si lze na horním displeji například pouštět klipy z YouTube a na dolním vyhledávat další videa, číst popisky nebo psát komentáře. Dále je zde např. režim Multi-Active Window, který se hodí pro multitasking.

Telefon se systémem Android 10 pohání procesor Snapdragon 855 doplněný o 8GB RAM a 256GB úložiště. Vedle klasické SIM lze používat i modernější eSIM. Baterii s kapacitou 3 300 mAh pak lze dobíjet i bezdrátově.

Galaxy Z Flip bude v České republice k dispozici od 21. února v provedeních Black Mirror a Purple Mirror za doporučenou cenu 38 990 Kč.

Video : 

Podobné články

Prodej smartphonů v regionu EMEA vloni vykázal nejhorší výsledky za poslední léta

8. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Trh s chytrými telefony v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky zaznamenal podle IDC v roce 2020 meziroční pokles o 4,2 % na 345,2 milionu zařízení. Pokles byl zaznamenán i v cenovém vyjádření, kdy souhrnná hodnota všech prodaných telefonů meziročně klesla o 4,6 % na 110 miliard USD. Čtěte více

realme se pochlubilo „mobilním fotoaparátem“ s rozlišením 108 Mpx

5. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: realme)
Společnost realme představila 108Mpx fotoaparát pro mobilní telefony, který nabídne nová řada realme 8. Kromě ostřejších fotografií a mnoha nových portrétních filtrů přináší unikátní možnost tvořit časosběrná videa noční oblohy nebo časosběrná videa s efektem Tilt-shift. Čtěte více
Dan Dery, viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola

Technologické předpovědi společnosti Motorola

4. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zdá se, že rok 2021 bude vzrušující a naplněný množstvím nových trendů, technologií a inovací. Chování spotřebitelů se neustále vyvíjí a technologické společnosti přehodnotily své zaměření na nadcházející rok. Své hlavní předpovědi o tom, co můžeme letos očekávat, sepsal viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola Dan Dery. Čtěte více

Celosvětový prodej smartphonů vloni klesal

25. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Globální prodej chytrých telefonů vloni podle Gartneru klesal jak v posledním kvartálu (o 5,4 % na 385 milionů), tak i za celý rok (o 12,5 % na 1,35 miliardy). Za poslední čtvrtletí se mohl nejlepšími výsledky pochlubit Apple, celoročně pak Samsung. Čtěte více