Změní Galaxy Z Flip svět chytrých telefonů?

14. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Samsung v San Francisku představil nové smartphony své vlajkové řady Galaxy. Vedle série Galaxy S20 zaujal skládací model Galaxy Z Flip, jehož konstrukce dává vzpomenout kdysi tolik oblíbeným „véčkům“. Povede se Samsung s novinkou změnit naše zažité vnímání mobilních telefonů?

Kategorii „novodobých“ skládacích telefonů Samsung odstartoval modelem Galaxy Fold. Galaxy Z Flip představuje další krok do nové dekády. Model řady Z je tak průkopníkem zcela nové třídy přístrojů a důkazem, že to Samsung myslí se svou vůdčí rolí na trhu mobilních telefonů vážně.

Galaxy Z Flip není ve složeném stavu větší než běžná peněženka, výborně se vejde do kapsy, kabelky nebo dlaně, ale po rozevření se téměř zdvojnásobí na 6,7". Novinka používá displej Infinity Flex s technologií Ultra Thin Glass z vlastní dílny Samsungu. Díky tomu je příjemně tenký a vypadá velmi elegantně a exkluzivně. Díky originální konstrukci rovněž odpadl výřez a další rušivé prvky. Hlavní Dynamic AMOLED displej s rozlišením 2 636 × 1 080 bodů doplňuje druhý, menší displej s úhlopříčkou 1,1" a rozlišením 300 × 112 na čelní straně, který slouží např. pro zobrazování aktuálních upozornění, poslouží ale např. i pro přijetí či odmítnutí hovoru nebo při pořizování selfies.

Prostředí telefonu možností displeje samozřejmě plně využívá. Při rozložení přístroj drží tvar v jakémkoli úhlu, tím pádem můžete fotografovat selfies i s prostředím kolem sebe nebo se ponořit do videochatů pomocí aplikace Google Duo mít přitom volné ruce.

Ve spolupráci s Googlem byl vyvinut režim Flex: Když přístroj stojí na rovné ploše bez podpěry, displej se automaticky rozdělí na dvě poloviny, přičemž obě mají úhlopříčku čtyři palce. Na horní polovině si lze prohlížet fotografie, videa a další obsah, a dolní polovina slouží k ovládání. Nebo si lze na horním displeji například pouštět klipy z YouTube a na dolním vyhledávat další videa, číst popisky nebo psát komentáře. Dále je zde např. režim Multi-Active Window, který se hodí pro multitasking.

Telefon se systémem Android 10 pohání procesor Snapdragon 855 doplněný o 8GB RAM a 256GB úložiště. Vedle klasické SIM lze používat i modernější eSIM. Baterii s kapacitou 3 300 mAh pak lze dobíjet i bezdrátově.

Galaxy Z Flip bude v České republice k dispozici od 21. února v provedeních Black Mirror a Purple Mirror za doporučenou cenu 38 990 Kč.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Mobilní zařízení k nákupu v e-shopech použilo v roce 2019 již 55 % zákazníků

25. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: APEK)
Český internetový zákazník se pomalu mění. Nakupování prostřednictvím chytrých telefonů je stále populárnější. Jak vyplývá z výzkumu Asociace pro elektronickou komerci (APEK), ještě v roce 2015 mělo zkušenost s objednávkou zboží přes mobilní zařízení jen 28 % uživatelů internetu. V roce 2019 to ale byla již více než polovina nakupujících. Čtěte více

Google vývojářům zpřístupnil Android 11. Jaké přinese novinky?

24. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Vývojáři mobilních aplikací mají již k dispozici tzv. Developer Preview verzi systému Android 11. A ačkoli se finální verze na naše mobilní telefony dostane až za několik měsíců, k prvním šťastlivcům nejspíš během podzimu, nám však nic nebrání v tom si přiblížit ty nejzajímavější připravované novinky. Čtěte více

Blíží se definitivní konec telefonů BlackBerry?

6. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TCL)
Chytré telefony BlackBerry byly mezi manažery ve své době velmi populární a bez větší nadsázky se dá říci, že jsou dodnes legendou. Ačkoli se však dříve těšily velké popularitě, postupně jejich věhlas opadal a ani přechod pod společnost TCL a sázka na operační systém Android pravděpodobně nezabrání jejich konci. Čtěte více

Sophos rozšiřuje možnosti ochrany mobilních zařízení

21. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Sophos představil aplikaci Sophos Intercept X for Mobile s novými bezpečnostními funkcemi pro zařízení se systémem Chrome OS a vylepšeným zabezpečením před mobilními hrozbami pro zařízení s Androidem a iOS. Čtěte více