Změní Galaxy Z Flip svět chytrých telefonů?

14. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Samsung v San Francisku představil nové smartphony své vlajkové řady Galaxy. Vedle série Galaxy S20 zaujal skládací model Galaxy Z Flip, jehož konstrukce dává vzpomenout kdysi tolik oblíbeným „véčkům“. Povede se Samsung s novinkou změnit naše zažité vnímání mobilních telefonů?

Kategorii „novodobých“ skládacích telefonů Samsung odstartoval modelem Galaxy Fold. Galaxy Z Flip představuje další krok do nové dekády. Model řady Z je tak průkopníkem zcela nové třídy přístrojů a důkazem, že to Samsung myslí se svou vůdčí rolí na trhu mobilních telefonů vážně.

Galaxy Z Flip není ve složeném stavu větší než běžná peněženka, výborně se vejde do kapsy, kabelky nebo dlaně, ale po rozevření se téměř zdvojnásobí na 6,7". Novinka používá displej Infinity Flex s technologií Ultra Thin Glass z vlastní dílny Samsungu. Díky tomu je příjemně tenký a vypadá velmi elegantně a exkluzivně. Díky originální konstrukci rovněž odpadl výřez a další rušivé prvky. Hlavní Dynamic AMOLED displej s rozlišením 2 636 × 1 080 bodů doplňuje druhý, menší displej s úhlopříčkou 1,1" a rozlišením 300 × 112 na čelní straně, který slouží např. pro zobrazování aktuálních upozornění, poslouží ale např. i pro přijetí či odmítnutí hovoru nebo při pořizování selfies.

Prostředí telefonu možností displeje samozřejmě plně využívá. Při rozložení přístroj drží tvar v jakémkoli úhlu, tím pádem můžete fotografovat selfies i s prostředím kolem sebe nebo se ponořit do videochatů pomocí aplikace Google Duo mít přitom volné ruce.

Ve spolupráci s Googlem byl vyvinut režim Flex: Když přístroj stojí na rovné ploše bez podpěry, displej se automaticky rozdělí na dvě poloviny, přičemž obě mají úhlopříčku čtyři palce. Na horní polovině si lze prohlížet fotografie, videa a další obsah, a dolní polovina slouží k ovládání. Nebo si lze na horním displeji například pouštět klipy z YouTube a na dolním vyhledávat další videa, číst popisky nebo psát komentáře. Dále je zde např. režim Multi-Active Window, který se hodí pro multitasking.

Telefon se systémem Android 10 pohání procesor Snapdragon 855 doplněný o 8GB RAM a 256GB úložiště. Vedle klasické SIM lze používat i modernější eSIM. Baterii s kapacitou 3 300 mAh pak lze dobíjet i bezdrátově.

Galaxy Z Flip bude v České republice k dispozici od 21. února v provedeních Black Mirror a Purple Mirror za doporučenou cenu 38 990 Kč.

Video : 

Podobné články

GeForce NOW hlásí příchod na iOS a další novinky

23. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Nvidia)
Společnost Nvidia spustila betaverzi svého streamovacího herního řešení GeForce NOW pro prohlížeč Safari v systému Apple iOS. Nově si tak mohou službu užít i miliony majitelů iPadů a iPhonů. Čtěte více

Motorola přenesla bezpečnostní řešení ThinkShield i na mobilní telefony

18. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Řešení ThinkShield pro mobilní zařízení představuje rozšíření portfolia Lenovo ThinkShield, které tak nově i na smartphony přináší široké možnosti zabezpečení, správy, produktivity a servisních vlastností na korporátní úrovni. Čtěte více

Huawei odprodal svou „budgetovou“ značku Honor

17. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Značka Honor, která až doposud patřila mateřskému koncernu Huawei, se soustředí na výrobu a prodej cenově dostupných telefonů a telefonů s co nejlepším poměrem mezi cenou a výkonem. Prodej by měl značku ochránit před dopady americko-čínské obchodní války, které nyní na Huawei dopadají v podobě limitovaného přístupu k hardwarovým komponentám i softwaru. Čtěte více

Jaké budou smartphony v příštích letech?

17. 11. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Doby, kdy byl každý smartphone konstrukčně takřka unikátní, jsou již dlouho pryč. V posledních letech vypadaly všechny chytré telefony takřka stejně a narazit na nějaké větší rozdíly či invenci nebylo jednoduché. Výjimkám, mezi které patřily třeba přístroje BlackBerry, patřil statisticky zanedbatelný tržní podíl. V poslední době se však začíná blýskat na lepší časy… Čtěte více