Změní Galaxy Z Flip svět chytrých telefonů?

14. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Samsung v San Francisku představil nové smartphony své vlajkové řady Galaxy. Vedle série Galaxy S20 zaujal skládací model Galaxy Z Flip, jehož konstrukce dává vzpomenout kdysi tolik oblíbeným „véčkům“. Povede se Samsung s novinkou změnit naše zažité vnímání mobilních telefonů?

Kategorii „novodobých“ skládacích telefonů Samsung odstartoval modelem Galaxy Fold. Galaxy Z Flip představuje další krok do nové dekády. Model řady Z je tak průkopníkem zcela nové třídy přístrojů a důkazem, že to Samsung myslí se svou vůdčí rolí na trhu mobilních telefonů vážně.

Galaxy Z Flip není ve složeném stavu větší než běžná peněženka, výborně se vejde do kapsy, kabelky nebo dlaně, ale po rozevření se téměř zdvojnásobí na 6,7". Novinka používá displej Infinity Flex s technologií Ultra Thin Glass z vlastní dílny Samsungu. Díky tomu je příjemně tenký a vypadá velmi elegantně a exkluzivně. Díky originální konstrukci rovněž odpadl výřez a další rušivé prvky. Hlavní Dynamic AMOLED displej s rozlišením 2 636 × 1 080 bodů doplňuje druhý, menší displej s úhlopříčkou 1,1" a rozlišením 300 × 112 na čelní straně, který slouží např. pro zobrazování aktuálních upozornění, poslouží ale např. i pro přijetí či odmítnutí hovoru nebo při pořizování selfies.

Prostředí telefonu možností displeje samozřejmě plně využívá. Při rozložení přístroj drží tvar v jakémkoli úhlu, tím pádem můžete fotografovat selfies i s prostředím kolem sebe nebo se ponořit do videochatů pomocí aplikace Google Duo mít přitom volné ruce.

Ve spolupráci s Googlem byl vyvinut režim Flex: Když přístroj stojí na rovné ploše bez podpěry, displej se automaticky rozdělí na dvě poloviny, přičemž obě mají úhlopříčku čtyři palce. Na horní polovině si lze prohlížet fotografie, videa a další obsah, a dolní polovina slouží k ovládání. Nebo si lze na horním displeji například pouštět klipy z YouTube a na dolním vyhledávat další videa, číst popisky nebo psát komentáře. Dále je zde např. režim Multi-Active Window, který se hodí pro multitasking.

Telefon se systémem Android 10 pohání procesor Snapdragon 855 doplněný o 8GB RAM a 256GB úložiště. Vedle klasické SIM lze používat i modernější eSIM. Baterii s kapacitou 3 300 mAh pak lze dobíjet i bezdrátově.

Galaxy Z Flip bude v České republice k dispozici od 21. února v provedeních Black Mirror a Purple Mirror za doporučenou cenu 38 990 Kč.

Video : 

Podobné články

Cat: smartphone S42

12. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cat)
Skupina Bullitt Group, držitel licence na telefony Cat, představila model S42 – odolný chytrý telefon, který je spolehlivý i v extrémních podmínkách. Jde o pomocníka do pracovních provozů se zvýšenou odolností, který těží z více než deseti let výzkumu a vývoje v oblasti designu odolných telefonů a nabízí specifické vlastnosti podobně jako ostatní telefony značky Cat. Čtěte více

Samsung nabízí letní bonus až 3 000 Kč

10. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Zákazníci, kteří si pořídí vybrané modely smartphonů, tabletů nebo chytrých hodinek od společnosti Samsung, mají možnost získat zpět až 3 000 Kč. Nabídka platí od 3. do 27. července 2020 nebo do vyčerpání registrací. Čtěte více

Huawei: smartphone P40 Pro

4. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Huawei P40 Pro je přístroj, který svým uživatelům otevře nové obzory fotografie. Podle TIPA a DxOMark je to nejlepší fotografický smartphone roku 2020. A kromě toho, že vyniká luxusním designem, přináší také pokročilou výbavu v čele s procesorem Kirin 990 5G nebo technologií Wi-Fi 6 Plus. Čtěte více

Gartner: Prodej chytrých telefonů v prvním čtvrtletí 2020 celosvětově klesl o 20 %

9. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Samsung, Huawei i Oppo zaznamenaly celosvětově dvouciferné propady. Český trh meziročně poklesl o 16 %, jedinou rostoucí značkou ve světě i v Česku bylo Xiaomi. Čtěte více