Změní Galaxy Z Flip svět chytrých telefonů?

14. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Samsung v San Francisku představil nové smartphony své vlajkové řady Galaxy. Vedle série Galaxy S20 zaujal skládací model Galaxy Z Flip, jehož konstrukce dává vzpomenout kdysi tolik oblíbeným „véčkům“. Povede se Samsung s novinkou změnit naše zažité vnímání mobilních telefonů?

Kategorii „novodobých“ skládacích telefonů Samsung odstartoval modelem Galaxy Fold. Galaxy Z Flip představuje další krok do nové dekády. Model řady Z je tak průkopníkem zcela nové třídy přístrojů a důkazem, že to Samsung myslí se svou vůdčí rolí na trhu mobilních telefonů vážně.

Galaxy Z Flip není ve složeném stavu větší než běžná peněženka, výborně se vejde do kapsy, kabelky nebo dlaně, ale po rozevření se téměř zdvojnásobí na 6,7". Novinka používá displej Infinity Flex s technologií Ultra Thin Glass z vlastní dílny Samsungu. Díky tomu je příjemně tenký a vypadá velmi elegantně a exkluzivně. Díky originální konstrukci rovněž odpadl výřez a další rušivé prvky. Hlavní Dynamic AMOLED displej s rozlišením 2 636 × 1 080 bodů doplňuje druhý, menší displej s úhlopříčkou 1,1" a rozlišením 300 × 112 na čelní straně, který slouží např. pro zobrazování aktuálních upozornění, poslouží ale např. i pro přijetí či odmítnutí hovoru nebo při pořizování selfies.

Prostředí telefonu možností displeje samozřejmě plně využívá. Při rozložení přístroj drží tvar v jakémkoli úhlu, tím pádem můžete fotografovat selfies i s prostředím kolem sebe nebo se ponořit do videochatů pomocí aplikace Google Duo mít přitom volné ruce.

Ve spolupráci s Googlem byl vyvinut režim Flex: Když přístroj stojí na rovné ploše bez podpěry, displej se automaticky rozdělí na dvě poloviny, přičemž obě mají úhlopříčku čtyři palce. Na horní polovině si lze prohlížet fotografie, videa a další obsah, a dolní polovina slouží k ovládání. Nebo si lze na horním displeji například pouštět klipy z YouTube a na dolním vyhledávat další videa, číst popisky nebo psát komentáře. Dále je zde např. režim Multi-Active Window, který se hodí pro multitasking.

Telefon se systémem Android 10 pohání procesor Snapdragon 855 doplněný o 8GB RAM a 256GB úložiště. Vedle klasické SIM lze používat i modernější eSIM. Baterii s kapacitou 3 300 mAh pak lze dobíjet i bezdrátově.

Galaxy Z Flip bude v České republice k dispozici od 21. února v provedeních Black Mirror a Purple Mirror za doporučenou cenu 38 990 Kč.

Video : 

Podobné články

Samsung: chytrý telefon Galaxy M21

29. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Smartphone Samsung Galaxy M21 ocení nejenom fanoušci mobilní fotografie, ale i všichni ostatní, které nebaví každodenní dobíjení baterie. Novinka se 6,4" Infinity-U displejem a váhou 188 g příjemně padne do ruky a např. trojici fotoaparátů udrží krok i s hektickým životním stylem. Čtěte více

Mobilem místo peněženky platí velká část Čechů

3. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Vodafone)
Rychlejší, jednodušší a hygieničtější. Mobilním telefonem platí za zboží a služby rovná polovina lidí ve věku 25 až 34 let, kteří vlastní v tuzemsku chytrý telefon. A napříč generacemi je to více než třetina, ukázala studie Češi v síti od společnosti Kantar, kterou má společnost Vodafone k dispozici. Čtěte více

Huawei uvedl na trh skládací Mate Xs

2. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Skládací Huawei Mate Xs, vybavený nejnovějšími technologie, je nejmodernějším zařízením výrobce s SoC Kirin 990 5G a vylepšeným designem Falcon Wing, který poskytuje jak výkon a výbavu, tak i a bezproblémový uživatelský zážitek v režimech smartphonu i tabletu. Čtěte více

Samsung: smartphony Galaxy S10 Lite a Note10 Lite

1. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Modely Lite vycházejí z tradice renomovaných řad Galaxy S a Note. Nabízejí pokročilé funkce a parametry, mezi které patří technologicky vyspělý fotoaparát, oblíbené dotykové pero S Pen (model Note10 Lite), AMOLED displej a baterie s dlouhou výdrží. Čtěte více