Zámek Esterházy instaluje LED světelné zdroje Verbatim

24. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Verbatim)
Verbatim oznámil instalaci svého LED osvětlení na zámku rodiny Esterházyů ve vesničce Fertöd v Maďarsku. Modernizace osvětlení výrazně sníží spotřebu energie a náklady na ni. Tento krok by měl rovněž vylepšit návštěvnické dojmy a chránit cenná umělecká díla.

V průběhu celkové rekonstrukce zámku se v loňském roce pozornost obrátila k otázce osvětlení. Vedení zámku se rozhodlo ve spolupráci s maďarským Národním památkovým ústavem začít nahrazovat klasické žárovky a halogenové lampy moderními LED světelnými zdroji Verbatim. Jedná se o ambiciózní projekt, protože zámek má celkem 126 pokojů a mnoho z těchto prostor je osvětleno starožitnými křišťálovými lustry.

V rámci samotné modernizace osvětlení lustrů bylo více než 1250 klasických žárovek typu svíčka nahrazeno LED zdroji, a doplnilo tak 200 klasických zdrojů a bodových reflektorů v jiných svítidlech.

Verbatim LED světelné zdroje ochraňují citlivé obrazy a sochy v zámecké kapli od možného poškození ultrafialovým a infračerveným zářením, a poskytují rovnoměrné osvětlení jednotlivých ploch, čímž vylepšují podmínky pro ten nejlepší umělecký prožitek návštěvníků.

Vedení zámku Esterházy je velmi spokojeno s rozhodnutím přejít na LED osvětlení Verbatim. „Díky značným úsporám, které od modernizace osvětlení každoročně dosahujeme, můžeme více investovat do renovace zámku a vylepšování služeb, které nabízíme návštěvníkům. Je příjemné vědět, že zámek snížil svou uhlíkovou stopu a barokní prostory přitom září tak, jako nikdy předtím," prohlásila Ágota Dobó, zástupkyně ředitele maďarského Národního památkového ústavu.

„Byla čest poskytnout energeticky úsporné osvětlení pro tak výjimečné místo s tak bohatou historií," řekla Jeannine Chrobak-Kando, EUMEA manažerka pro rozvoj obchodních aktivit společnosti Verbatim. „Verbatim opět prokázal, že jeho osvětlení je nejvhodnějším řešením pro tak prestižní objekty, jako je zámek Esterházy. Díky naší mateřské společnosti Mitsubishi Chemical, která má více než 50 let zkušeností ve vývoji nejmodernějších osvětlovacích technologií, se na kvalitu můžete zcela spolehnout."

Štítky: 

Podobné články

Verbatim rozšiřuje nabídku LED osvětlení

27. 9. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Verbatim)
Společnost Verbatim zdvojnásobila rozsah nabídky LED světelných zdrojů. Sortiment společnosti nyní čítá celkem 33 různých typů LED žárovek. Čtěte více
MediaShare Wireless

Verbatim: úložiště MediaShare Wireless

28. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Verbatim)
MediaShare Wireless je přenosné zařízení, které lze propojit pomocí Wi-Fi až s pěti přenosnými zařízeními a umožní na nich současně prohlížet, přehrávat, streamovat a zálohovat fotografie, videoklipy a hudbu. Čtěte více
Žárovka Verbatim VxRGB Vivid Vision

Verbatim: bodová žárovka VxRGB Vivid Vision

17. 5. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Verbatim)
Verbatim představil pro komerční využití Vivid Vision, bodový LED světelný zdroj založený na VxRGB technologii vyvinuté Mitsubishi Chemical Corporation, mateřskou společností Verbatimu. Čtěte více
Světelné moduly Verbatim Velve

Verbatim: světelné moduly Velve

4. 4. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Verbatim)
Verbatim uvedl na trh řadu barevně laditelných a stmívatelných OLED modulů Velve, které poskytují neoslňující světlo s jasem až 2 000 cd/m2 – tedy dvakrát více než předchozí generace. Nový produkt také dosahuje vysoké světelné účinnosti 51,6 lm/W, což je o 70 % více než dokázal jeho předchůdce. Čtěte více