Xerox koupil společnost Impika

7. 3. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Canon)
Impika je výrobcem a dodavatelem kontinuálních inkjetových tiskových strojů, které nyní doplňují široké portfolio Xeroxu v oblasti produkčních tiskových technologií.

Společnost Impika nabízí portfolio tiskových strojů na bázi vodou ředitelných inkoustů. Produktové řady Impika zahrnují tiskový stroj iPrint, který tiskne rychlostí 375 metrů za minutu a iPress, s možností tisku s rozlišením až 2 400 x 1 200 dpi.

Impika prodává své výrobky prostřednictvím přímého prodeje a prostřednictvím celosvětové sítě obchodních partnerů, včetně Xeroxu, který prodával v Evropě značku Impika od roku 2011. Kromě existujících produkčních tiskových strojů, společnost Xerox vyvinula a prodávala na světových trzích pouze vysokorychlostní inkjetový tiskový stroj na bázi tuhého inkoustu, Xerox CiPress Production Inkjet Systems.

Prodej inkjetových produkčních tiskových strojů poroste o 21 %

Na základě výzkumu trhu společností IT Strategir poroste prodej inkjetových produkčních tiskových strojů o 21 % ročně až do roku 2015. Vzhledem k doplnění technologií Xerox o technologie společnosti Impika, bude mít Xerox nejširší nabídku digitálních tiskových strojů, což povede k posílení vedoucího postavení výrobce produkčních tiskových technologií.

Impika patří v oblasti tisku vodou ředitelných inkoustů ke špičce. Xerox tak získává do svého portfolia velmi kvalitní tiskové řešení. V současné, ekonomicky obtížné době, tak Xerox posiluje svoji pozici dodavatele produkčních tiskových řešení. Pro zákazníky se tak stáváme ještě zajímavějšími partnery,” komentoval situaci Petr Jetel, Product Manager PSG v Xerox ČR.

Chceme-li pokračovat v růstu a inovacích, musíme být součástí globální společnosti, která má rozsáhlé distribuční kanály a servis, silnou značku a především stejně orientované zákazníky. Xerox je logická volba pro naše rozrůstající se obchody a pro naše zákazníky, kteří budou mít ze spolupráce s Xeroxem značný řínos," glosoval Paul Morgavi, prezident a generální ředitel společnosti, Impika.

Štítky: 

Podobné články

Xerox: Herve Tessler

19. 12. 2016. (redaktor: Ondřej Kosnar, zdroj: Xerox)
Prezidentem Mezinárodních obchodních jednotek v Xeroxu byl jmenován Herve Tessler, který v současné době ve společnosti působí jako prezident korporátního provozu. Funkci převezme v lednu 2017. Čtěte více
Xerox WorkCentre řady 7200

Xerox: multifunkční zařízení WorkCentre 58xx, 72xx a 78xx

2. 6. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xerox)
Společnost Xerox na trh uvedla tři řady univerzálních multifunkčních zařízení postavených na platformě ConnectKey, která přináší rychlejší skenování s jednoprůchodovým skenerem, odesílání skenovaných souborů do prostředí cloudových služeb, zvýšené zabezpečení a snadnější správu. Čtěte více

Platforma Connect Key pro multifunkce Xerox

14. 4. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Xerox)
Xerox představil platformu síťových řadičů Connect Key pro multifunkční zařízení. Platforma výrazně posouvá hranice zabezpečení tiskového prostředí a otevírá více příležitostí k využití mobilních a externích IT zařízení na pracovišti. Čtěte více
Petr Pavlíček (vepředu) uvádí blok přednášek

Tech Data Beerfest téměř poeticky

28. 2. 2013. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing)
Tradiční Tech Data Beerfest se opět konal v pivovarské restauraci na Smíchově v Praze. Jen místo jarního otevírání studánek měli reselleři na začátku akce za úkol odemknout skútr. Čtěte více