WD přináší miniaturní SSD pro kapesní herní konzole

18. 9. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Western Digital)
Firma Western Digital představila kompaktní SSD disk WD_BLACK SN770M NVMe formátu M.2 2230 pro kapesní (herní) počítače typu ASUS ROG Ally či Steam Deck. Úložiště s kapacitou až 2 TB přitom nabízí rychlost až 5 150 MB/s.

Trh s mobilními hrami neustále roste a vychází stále více AAA titulů, které si často žádají desítky až stovky gigabajtů prostoru, a stejně tak roste i prodej kapesních herních konzolí (podle nedávné zprávy Gartneru se očekává, že jejich prodej dosáhne do roku 2027 počtu 14,8 milionu kusů).

SSD disk WD_BLACK SN770M NVMe v malém formátu M.2 2230 poskytuje spotřebitelům možnost rozšířit interní úložiště kapesního herního počítače, aby si mohli vzít svou herní knihovnu kamkoli s sebou.

Nový disk zajistí potřebný výkon také díky funkcím včetně PCIe Gen 4.0, technologie Western Digital nCache 4.0 a podpory DirectStorage společnosti Microsoft. Díky rychlosti až 5 150 MB/s (modely 1 TB a 2 TB) tak jde o atraktivní volbu pro rozšíření výbavy kompatibilních přenosných zařízení, jako je například ASUS ROG Ally.

Ceny a dostupnost

SSD disk WD_BLACK SN770M NVMe je k dispozici v kapacitách 500 GB, 1 TB a 2 TB a vztahuje se na něj pětiletá omezená záruka.

Disky se nabízejí za 2 334 Kč (500 GB), 3 423 Kč (1 TB) a 6 535 Kč (2 TB).

Profilová karta firmy

WD

WD

Společnost WD, součást Western Digital, je ve svém oboru inovátorem s dlouhodobým vedoucím postavením. Firma, která udává tempo technologiím pro ukládání dat, produkuje spolehlivé, vysoce výkonné pevné disky i disky SSD. Tyto disky jsou používány OEM partnery a systémovými integrátory v jejich stolních i přenosných počítačích, podnikových stanicích, vestavěných systémech a aplikacích spotřební elektroniky.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Seagate přichází s 30TB pevnými disky

29. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Seagate)
Společnost Seagate uvedla na trh platformu pevných disků Mozaic 3+, která využívá inovovanou technologii HAMR (Heat-Assisted Magnetic Recording) a v současné chvíli přináší 3TB kapacitu na jedné plotně. Do budoucna se počítá s dalším zvyšováním hustoty až na 5TB nebo více na jednu plotnu. Čtěte více

TD SYNNEX distributorem Pure Storage v České republice

31. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TD SYNNEX)
Společnost TD SYNNEX uzavřela v České republice nové distribuční partnerství s firmou Pure Storage, která poskytuje technologie a služby pro ukládání dat. Partnerům a systémovým integrátorům tak přináší nové obchodní příležitosti na trhu all-flash úložišť. Čtěte více

Western Digital představil nová řešení pro oblast audiovizuální tvorby

20. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: wester)
Western Digital představil novinky z produktové řady SanDisk Professional. Představené produkty obohacují ekosystém řešení pro ukládání digitálního obsahu pro streamovací, mediální a zábavní průmysl. Dva nové stolní pevné disky nabízejí kvalitu a spolehlivost potřebnou pro pracovní postupy s videem na produkční úrovni, aniž by to bylo na úkor prémiového designu. Čtěte více

Pure Storage se svým zákazníkům zavazuje platit za energii a prostor úložiště

13. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Pure Storage)
Své vedoucí postavení v oblasti záruk a garancí (SLA) spojených s provozem podnikových úložišť dat společnost Pure Storage dále posiluje přidáním rozšířených závazků, které mají podnikům zajistit energetickou efektivitu, hustotu kapacity ukládaných dat a ochranu před jejich ztrátou. Čtěte více