Vzdělávání místo práce

9. 4. 2009. (redaktor: Milan Loucký, zdroj: )
Projekty, které si kladou za cíl zmírnit dopady ekonomické krize, lze označit z části za populistické a z části za protekcionistické. Jen opravdu málo z nich chce skutečně něco řešit napříč celou naší společností.

Světlou výjimku tvoří dva programy, které nedávno představilo Ministerstvo práce a sociálních věcí. Školení je šance a Vzdělávejte se jsou projekty, které jdou k jádru věci. Podmínky jsou stanoveny jasně. Pokud zaměstnavatelé nechají své zaměstnance proškolit, mohou získat nejen náhradu školení, ale také mzdu, kterou zaměstnanci za dobu školení vyplatí.
Jan Dvořák ze společnosti GOPAS dodává: „Osobně jsem zvědavý, kolik podniků se do programu přihlásí. Poznáme tak opravdu osvícené podnikatele, kterým záleží na zaměstnancích a nejsou pro ně jen bezejmennou pracovní silou. Naskýtá se nám tu totiž jedinečná šance, kdy podniky mohou skokově vyškolit své zaměstnance, aniž by se na tom musely samy aktivně podílet. Financování zajistí MPSV a vlastní kurzy nespočet vzdělávacích středisek po celé zemi.“