Veeam rozšiřuje své SaaS portfolio o produkt Veeam Backup for Salesforce

2. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam Software)
Veeam Software představil novinku Veeam Backup for Salesforce, která eliminuje riziko ztráty dat a metadat ze Salesforce v důsledku lidské chyby, problémů s integrací a dalších běžných scénářů ztráty dat ze Salesforce.

Salesforce je jedničkou mezi SaaS (Software as a Service) řešeními pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) a nové řešení od společnosti Veeam umožňuje organizacím nasadit zálohovací prostředí jak lokálně, tak v cloudu, a poskytnout tak kompletní přístup k datům a metadatům ze Salesforce a kontrolu nad nimi. Pro IT oddělení a správce Salesforce poskytuje i funkce rychlé obnovy, včetně granulární a hromadné obnovy dat záznamů, hierarchií, polí, souborů a metadat ze Salesforce. Novinka navazuje na úspěch řešení Veeam Backup for Microsoft 365 a rozšiřuje podnikovou platformu Veeam na další přední řešení SaaS v oboru.

„Ze studie Veeam Salesforce Protection Trends Report 2022 vyplývá, že 97 % respondentů si uvědomuje nezbytnost a potřebu ochrany nejdůležitějších SaaS aplikací, jako je Salesforce a Microsoft 365, přesto bylo zálohování těchto aplikací v minulosti ze strany IT nejvíce přehlíženo, což vedlo ke zranitelnostem, bezpečnostním rizikům, ztrátě dat a jejich poškození,“ upozornil Martin Štětka, regionální ředitel pro střední a východní Evropu ve společnost Veeam Software.

Ve studie Veeam Salesforce Protection Trends Report 2022, kterou jménem společnosti Veeam provedla nezávislá výzkumná agentura, bylo dotazováno 800 nestranných vedoucích pracovníků a implementačních specialistů IT z celého světa. Tato zpráva zjistila, že většina IT profesionálů uznává, že nejdůležitějším důvodem pro ochranu dat ze Salesforce je možnost chybného importu nebo načtení dat. Zbývající důvody odpovídají stejné škále rizik, jakým čelí i ostatní IT platformy, včetně doporučených postupů a regulačních nařízení, kyberbezpečnostních otázek a chyb způsobených uživateli, aplikacemi nebo poškozením datových úložišť.

Mezi klíčové funkce řešení Veeam Backup for Salesforce patří:

  • Nativní funkce pro vytváření záloh a obnovu dat a metadat ze Salesforce.
  • Rychlá a flexibilní obnova záznamů, hierarchií, polí, souborů a metadat ze Salesforce.
  • Zabezpečení dat: Provoz zálohovacích prostředí kdekoli - lokálně nebo v cloudu (AWS, Azure atd.).
  • Vlastní plánování: Možnost plánovat granulární zálohování a nastavit ukládání na úrovni objektů.
  • Zjednodušená správa: Správa několika instancí Salesforce z jedné konzole.
  • Dílčí změny: Průběžné vytváření záloh s postupnou synchronizací a flexibilním plánováním pro data ze Salesforce.
  • Jednoduché a snadno použitelné uživatelské rozhraní: Spouštění zásad zálohování a úloh obnovy během několika minut.
  • Zobrazení a porovnání: Umožňuje zobrazit verze záznamů a metadat a rychle je porovnat s produkční verzí.
  • Hierarchie obnovy: Granulární obnova objektů souvisejících s libovolným záznamem, včetně záznamů nadřízených a podřízených. 

Veeam Backup for Salesforce je samostatný produkt, který je rozšířením platformy Veeam. Již dnes je k dispozici u více než 35 000 technologických partnerů a prodává se v jedno- až pětiletých ročních předplatných na uživatele. Společnost Veeam nyní nabízí dva roční zaváděcí balíčky do roku 2023: pro až 300 uživatelů za cenu 2 000 USD a pro neomezený počet uživatelů za cenu 10 000 USD.

Veeam rovněž vydává bezplatnou verzi tohoto řešení: verze Community Edition poskytuje plně funkční bezplatné řešení zálohování a obnovy dat ze Salesforce pro organizace s 50 nebo méně uživatelskými licencemi Salesforce.

Podobné články

Bezpečnost v roce 2023: Jak to vidí dodavatelé

7. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Počítače a další přístroje, které jsou neustále připojené k internetu, pronikají do všech aspektů našich životů. A v mnoha ohledech je bezesporu dělají lepšími a příjemnějšími. Úměrně tomu však rostou i rizika, kterým musíme na každém kroku čelit. Spolu s dodavateli bezpečnostních technologií jsme proto připravili souhrn rad a postřehů, které vám, jak věříme, pomohou se v aktuálním světě ICT bezpečnosti zorientovat a úspěšně v něm pomáhat svým zákazníkům. Čtěte více

Edge computing v roce 2023

6. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Odborníci společnosti Red Hat se zamysleli nad vývojem v oblasti edge computingu. Obrovské příležitosti přinese podle prognózy edge computing poskytovatelům služeb, o slovo se ale přihlásí i hybridní aplikační cloudy pro okraj sítě a prosadí se zde i umělá inteligence. Čtěte více

České firmy čelí vlně falešných e-mailů

2. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Podle průzkumu GFI Software provedeného v lednu 2023 mezi partnery v ČR a SR je aktuálně hlavním vektorem kyberútoků elektronická pošta, především kvůli rozšířenosti phishingových a falešných e-mailů. Čtěte více

Které výhody automatizace nejvíce využívají lokální prodejci?

30. 1. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Podle průzkumu společnosti Zebra systems již 39 % jejích prodejců nabízí služby typu MSP či MSSP (managed security service provider). Jednou z hlavních motivací přechodu na řízené služby je automatizace rutinních činností, která jim přináší hlavně vyšší úroveň poskytované bezpečnosti, vyšší produktivitu a rychlejší reakci na bezpečnostní incidenty. Čtěte více