Veeam rozšiřuje své SaaS portfolio o produkt Veeam Backup for Salesforce

2. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Veeam Software)
Veeam Software představil novinku Veeam Backup for Salesforce, která eliminuje riziko ztráty dat a metadat ze Salesforce v důsledku lidské chyby, problémů s integrací a dalších běžných scénářů ztráty dat ze Salesforce.

Salesforce je jedničkou mezi SaaS (Software as a Service) řešeními pro řízení vztahů se zákazníky (CRM) a nové řešení od společnosti Veeam umožňuje organizacím nasadit zálohovací prostředí jak lokálně, tak v cloudu, a poskytnout tak kompletní přístup k datům a metadatům ze Salesforce a kontrolu nad nimi. Pro IT oddělení a správce Salesforce poskytuje i funkce rychlé obnovy, včetně granulární a hromadné obnovy dat záznamů, hierarchií, polí, souborů a metadat ze Salesforce. Novinka navazuje na úspěch řešení Veeam Backup for Microsoft 365 a rozšiřuje podnikovou platformu Veeam na další přední řešení SaaS v oboru.

„Ze studie Veeam Salesforce Protection Trends Report 2022 vyplývá, že 97 % respondentů si uvědomuje nezbytnost a potřebu ochrany nejdůležitějších SaaS aplikací, jako je Salesforce a Microsoft 365, přesto bylo zálohování těchto aplikací v minulosti ze strany IT nejvíce přehlíženo, což vedlo ke zranitelnostem, bezpečnostním rizikům, ztrátě dat a jejich poškození,“ upozornil Martin Štětka, regionální ředitel pro střední a východní Evropu ve společnost Veeam Software.

Ve studie Veeam Salesforce Protection Trends Report 2022, kterou jménem společnosti Veeam provedla nezávislá výzkumná agentura, bylo dotazováno 800 nestranných vedoucích pracovníků a implementačních specialistů IT z celého světa. Tato zpráva zjistila, že většina IT profesionálů uznává, že nejdůležitějším důvodem pro ochranu dat ze Salesforce je možnost chybného importu nebo načtení dat. Zbývající důvody odpovídají stejné škále rizik, jakým čelí i ostatní IT platformy, včetně doporučených postupů a regulačních nařízení, kyberbezpečnostních otázek a chyb způsobených uživateli, aplikacemi nebo poškozením datových úložišť.

Mezi klíčové funkce řešení Veeam Backup for Salesforce patří:

  • Nativní funkce pro vytváření záloh a obnovu dat a metadat ze Salesforce.
  • Rychlá a flexibilní obnova záznamů, hierarchií, polí, souborů a metadat ze Salesforce.
  • Zabezpečení dat: Provoz zálohovacích prostředí kdekoli - lokálně nebo v cloudu (AWS, Azure atd.).
  • Vlastní plánování: Možnost plánovat granulární zálohování a nastavit ukládání na úrovni objektů.
  • Zjednodušená správa: Správa několika instancí Salesforce z jedné konzole.
  • Dílčí změny: Průběžné vytváření záloh s postupnou synchronizací a flexibilním plánováním pro data ze Salesforce.
  • Jednoduché a snadno použitelné uživatelské rozhraní: Spouštění zásad zálohování a úloh obnovy během několika minut.
  • Zobrazení a porovnání: Umožňuje zobrazit verze záznamů a metadat a rychle je porovnat s produkční verzí.
  • Hierarchie obnovy: Granulární obnova objektů souvisejících s libovolným záznamem, včetně záznamů nadřízených a podřízených. 

Veeam Backup for Salesforce je samostatný produkt, který je rozšířením platformy Veeam. Již dnes je k dispozici u více než 35 000 technologických partnerů a prodává se v jedno- až pětiletých ročních předplatných na uživatele. Společnost Veeam nyní nabízí dva roční zaváděcí balíčky do roku 2023: pro až 300 uživatelů za cenu 2 000 USD a pro neomezený počet uživatelů za cenu 10 000 USD.

Veeam rovněž vydává bezplatnou verzi tohoto řešení: verze Community Edition poskytuje plně funkční bezplatné řešení zálohování a obnovy dat ze Salesforce pro organizace s 50 nebo méně uživatelskými licencemi Salesforce.

Podobné články

Jen šestina českých firem vidí v AI klíčový prvek rozvoje IT bezpečnosti

23. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zebra systems)
Jen 17,5 % českých a slovenských zákazníků společnosti GFI Software aktuálně vnímá umělou inteligenci jako hlavní motor rozvoje jejich IT bezpečnosti v roce 2024. Praktické využití AI nejvíc dotázaných spatřuje hlavně při skenování zranitelností, obraně proti ransomwarovým útokům a ochraně e-mailů. Čtěte více

Google Workspace pod ochranou Sophos MDR a Sophos XDR

23. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sophos)
Organizace s distribuovanými pracovními silami se stále více spoléhají na cloudové platformy pro spolupráci, e-mailovou komunikaci, sdílení souborů a zvyšování produktivity, jako jsou Microsoft 365 a Google Workspace. Chránit se proti pokročilým útokům na tyto kriticky důležité nástroje nyní pomáhá nová integrace Google Workspace s bezpečnostními službami společnosti Sophos. Čtěte více

Velká část českých firem se do konce příštího roku stane obětí deepfake útoku

23. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Analytics Data Factory)
Stále jednodušší přístup k nástrojům pro snadnou tvorbu deepfake obrázků, videí a zvuku přináší obrovské negativní dopady i na firmy. Podle odhadů české společnosti Analytics Data Factory, která se zaměřuje na prevenci vzniku podvodů v reálném čase, se do konce příštího roku stane velká část českých firem obětí útoku založeného na deepfake. Čtěte více

Acronis Cyber Protect 16 přináší nové standardy kybernetické bezpečnosti a ochrany dat

22. 2. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Acronis)
Acronis uvedl na trh nejnovější verzi svého vlajkového produktu podnikové ochrany proti kybernetickým hrozbám. Acronis Cyber Protect verze 16 se chlubí širokými možnostmi zálohování a obnovy dat a nastavuje nový standard pro snadnou a rychlou obnovu po kybernetickém útoku či ztrátě dat, zejména v prostředí distribuovaných organizací. Čtěte více