Vedle IT odborníků na trhu chybí i experti na online marketing

28. 7. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Monster Career CZ)
České firmy v červnu nejvíce hledaly odborníky na IT technologie, finanční experty, obchodníky, zkušené strojaře a stavební inženýry. Poptávaní byli také specialisté na online marketing, dopravu, logistiku a rovněž personalisté.
Foto: Pixabay.com

Již tradičně panuje mezi firmami největší poptávka po IT vývojářích. V průběhu června do České republiky přišly jednak další firmy, pro které je zdejší trh stále atraktivní s ohledem na relativně nízké mzdové náklady. Také společnosti již delší dobu v Česku působící hledaly nové zaměstnance. Stále více zdejších podniků má zájem o cizince hovořící několika jazyky, kteří zde mohou pracovat například v zákaznické podpoře. Kvůli vysoké poptávce docházelo i v červnu v tomto oboru k neustálému růstu platů a to napříč celou republikou.

„Jsme rádi, že si čeští zaměstnavatelé postupně začínají uvědomovat, že nabízené pracovní pozice nemohou dlouhodobě zůstat neobsazené. Již delší dobu pozorujeme, že do České republiky se firmám daří nalákat kvalifikované zaměstnance například z jižních států Evropské unie. Domnívám se, že právě příchod vzdělaných a šikovných lidí z ciziny je cestou, která zaměstnavatelům může pomoci vypořádat se s nedostatkem lidí,” vysvětlil Petr Kubačka, ředitel Monster Career CZ.

Firmy také stále častěji poptávají finanční experty. Největší zájem měly o účetní a finanční auditory. V červnu také ve srovnání s předchozími měsíci vzrostla poptávka zaměstnavatelů po seniorních pozicích typu finanční manažer. V této oblasti najdou snadno uplatnění také čerství absolventi vysokoškolských oborů se zaměřením na finance.

Na trhu práce je také nedostatek obchodníků. Rostoucí poptávka po nich je způsobena dobře fungující ekonomikou, ve které se více prodává a nakupuje.

Nedostatek kvalifikovaných odborníků evidují také společnosti věnující se online marketingu. Největší poptávku Monster registruje po specialistech na SEO a PPC reklamy. Situace v této oblasti je navíc komplikovaná faktem, že zkušení odborníci často pracují sami na sebe.

„Expertů na online marketing je dnes opravdu velmi málo. Domnívám se, že jednou z příčin je vzdělání, protože v České republice neexistují školy, které by je na kariéru připravily. Lidé, kteří se tomuto oboru chtějí naplno věnovat, proto musí na doplňování znalostí pracovat sami,” všiml si Tomáš Odl, vedoucí oddělení vývoje v digitální agentuře AITOM.

Podobné články

Foto: Pixabay.com

Platy v IT stále rostou. Za poslední roky až o polovinu a více

18. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Jobstack.it)
IT pracovníci patří v současnosti k nejvíce nedostatkovým profesím na trhu práce. Sehnat člověka, který oboru rozumí, není nic jednoduchého a v závislosti na tom se pohybují i platy. Ty podle výzkumu Čtěte více
Foto: Pixabay.com

Intenzivní nedostatek IT pracovníků roste ve všech odvětvích

6. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: SSŠVT)
Odborníků v IT je v Česku kolem 160 tisíc, přesto na trhu práce zoufale chybí. O to víc si firmy hýčkají své stávající pracovníky a lákají k sobě čerstvé absolventy hned po maturitě. Přetlak mezi Čtěte více
Foto: Freeimages.com

Mzdy v IT nadále rostou, zaměstnavatelé investují do prohloubení loajality svých lidí

10. 4. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Grafton Recruitment )
Personální agentura Grafton Recruitment zveřejnila výsledky rozsáhlého průzkumu mezd. Z průzkumu vyplývá jednoznačný závěr – velmi nízká nezaměstnanost nutí zaměstnavatele nejen přehodnocovat nabídku Čtěte více
Foto: Freeimages.com

IT je nejlukrativnějším oborem v Česku, přesto trpí nedostatkem zaměstnanců

8. 4. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: AC jobs)
Za posledních pět let se Česko stalo „rájem“ světových IT firem. Do Prahy, Brna či Ostravy se začaly stěhovat nadnárodní společnosti díky levnější pracovní síle a kvalitním uchazečům, které produkují Čtěte více