Tiskárny Samsung spoléhají na Android

15. 9. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung představila deset nových modelů multifunkčních tiskáren, které jsou jako první svého druhu na světě vybavené operačním systémem Android. Nové multifunkce díky tomu mohou nabídnout intuitivní uživatelské rozhraní a široké možnosti využití.
Smart ProXpress M4580

„Samsung se i nadále zaměřuje na inovace požadované uživateli. Představení tiskáren s OS Android obohatí zkušenost se zařízením kategorie smart office. Uživatelům přinesou možnost vysokoobjemového tisku a pokročilé technologie,” řekl Dr. KiHo Kim, výkonný viceprezident divize tiskových řešení společnosti Samsung Electronics a dodal: „Naše nové tiskárny kombinují to nejlepší z IT technologie a know-how zařízení s OS Android. Vytvořili jsme výkonná zařízení pro moderní zautomatizované kancelářské prostředí.”

Tisk bez PC

Modely řady Samsung Smart MultiXpress mají 10,1palcový dotykový displej, který umožňuje vyhledávat a tisknout přímo z webových prohlížečů, emailů, map, fotografií a dalšího obsahu, a to bez využití PC nebo serveru. Dotykový displej rovněž nabízí možnost náhledu dokumentů, jejich editaci a připojování komentářů a poznámek.

Pracovní styl a procesy našich B2B zákazníků jsou čím dál více mobilní a nezávislé na PC, proto přicházíme s tiskárnami, které jim nabídnou intuitivní uživatelské rozhraní, vysoký výkon a produktivitu,” řekl Dr. KiHo Kim.

Uživatelské rozhraní a personalizace

Tiskárny využívají rozhraní Smart UX Center – stejnou, dotykem ovládanou technologii, kterou využívají smartphony a tablety Samsung Galaxy.

Rozšiřitelné a neomezené možnosti připojení

Operační systém Android nabízí mobilní připojení prostřednictvím platformy Samsung Cloud Print. Navíc je tato řada kompatibilní s platformou pro tisková řešení Samsung XOA (eXtensible Open Architecture) a může být přizpůsobena konkrétním potřebám jednotlivých uživatelů.

Zdokonalená tisková technologie NFC

Nová verze technologie NFC Pro odpovídá na měnící se potřeby trhu. Použitím nového příslušenství (prodáváno samostatně) je umožněn přístup k tiskárně ze smartphonu, je zdokonalen ověřovací proces uživatele a funkce IT správy zařízení.  Díky tomu je například možné nastavit stejná pravidla zabezpečení systému na různých tiskárnách, a to pouze dotykem „NFC Pro příslušenství“.

Vysoká kvalita a spolehlivá technologie

Kromě toho tiskárny Smart MultiXpress využívají technologie pro delší výdrž toneru a fotoválce, a tím se prodlužuje životnost ve srovnání s podobnými modely. Výsledkem těchto vlastností je vynikající spolehlivost a nižší celkové náklady.

Řada Smart MultiXpress MFP se skládá z deseti modelů rozdělených do čtyř kategorií:

Řada X4300 A3 barevných MFP se skládá z modelů X4300LX, X4250LX, a X4220RX s rychlostí tisku 30, 25 a 22 stran za minutu. Série X4300 je vybavena technologií dual-scan ADF, která jim umožňuje skenovat rychlostí až 100 ipm (impages per minute) oboustranných dokumentů za minutu v barvách, a až 120 oboustranných dokumentů jednobarevně. Všechny modely jsou vybaveny technologií Rendering Engine for Clean Page a polymerovým tonerem. Tisková kapacita modelu X4300LX je až 85 000 stran za měsíc. 23 000 stran pro černobílý toner a 100 000 stran pro fotoválec.

Řada K4350 černobílých MFP pro formát A3 se skládá z modelů K4350LX, K4300LX, a K4250RX s rychlostí tisku 35, 30, a 25 stran za minutu. Jsou vybaveny technologií Dual-Scan ADF, která umožňuje skenovat 100 ipm oboustranně barevně a až 120 ipm oboustranně černobíle. Model K4350LX MFP nabízí tiskovou kapacitu až 85 000 stran za měsíc, přičemž toner vystačí na 35 000 stran. Fotoválec vydrží na 200 000 stran.

Řada M5370 A4 jednobarevných MFP se skládá z modelů M5370LX a M4370LX s rychlostí tisku 53, resp. 43 stran za minutu. Jsou vybaveny technologií dual-scan ADF, která umožňuje skenovat až 80 oboustranných ipm. Řada M5370 může vytisknout až 300 000 stran za měsíc, přičemž toner vydrží na 30 000 stránek. Fotoválec zvládne až 100 000 stran.

Řada M4580 A4 jednobarevných MFP se skládá z modelů M4580FX a M4583FX s rychlostí tisku 45 stran za minutu. M4580FX se prodává s OA kanálem a M4583FX s IT kanálem. Série M4580 MFP je vybavena technologií dual-scan ADF, která umožňuje skenovat až 60 oboustranných ipm. Tisková kapacita řady M4580 MFP je až 200 000 stran za měsíc a 40 000 stran na jeden toner. Fotoválec vydrží až 100 000 stran.

Podobné články

Epson na Partnerském dni představil novinky z oblasti tisku i projekční techniky

21. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Epson)
Společnost Epson uspořádala v prostorách hotelu Courtyard by Mariott Brno setkání pro své obchodní partnery. Akce byla zaměřena především na představení nových modelů byznys tiskáren, ale zástupci Epsonu postupně prezentovali také důležité novinky v dalších oblastech tiskových i projekčních řešení. Čtěte více

Intuitivní cloudová aplikace od Canonu usnadní tiskařům odesílání a přípravu úloh

20. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon představila software pro workflow produkčního tisku PRISMAprepare Go, který vychází z úspěšné řady softwaru PRISMA. Novinka je nástrojem pro bezpečné zadávání úloh a přípravu souborů pro malé interní a komerční poskytovatele tiskových služeb (PSP). Čtěte více

Marcel Divín (Epson): Stále vidíme obrovský prostor pro další růst

15. 9. 2021. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Marcel Divín, branch office manager společnosti Epson Europe CZ & SK, shrnul, jak se Epsonu dařilo v posledních měsících, prozradil, jak pandemie ovlivnila zákaznické preference, ale také co společnost chystá na podzimní sezonu, a došlo i na otázky týkající se ekologie. Čtěte více

Canon rozšířil nabídku barevných A3 multifunkcí pro smíšená pracovní prostředí

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Společnost Canon představila dvě nové řady multifunkčních tiskových zařízení – imageRUNNER C3226i a imageRUNNER ADVANCE DX C3800, která byla navržena pro efektivní a bezpečné hybridní pracovní prostředí. Tyto nejnovější přírůstky dále rozšiřují a doplňují portfolio kancelářských barevných multifunkcí formátu A3 v nabídce společnosti Canon, které tak nabízí řešení vhodná pro nejrůznější typy zákazníků. Čtěte více