Téma měsíce – Zálohování

21. 4. 2017. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
V dubnu jsme se v projektu Téma měsíce zaměřili na zálohování. Pokud se o tuto oblast zajímáte, neměli byste si nechat ujít případové studie a komentáře společností Acronis, Fujitsu, Dell EMC, GFI, QNAP, Synology a Veeam.

Cílem projektu Téma měsíce je přinést vám informace z oblasti zálohování z různých úhlů pohledu, pomoci vám zorientovat se v dané problematice, nastínit možný vývoj v budoucnosti, a poradit jak více a lépe prodávat.

Články spadající do série tematických měsíců jsou vždy viditelně odlišeny barevným logem, které najdete i u tohoto článku.

Svými komentáři a případovými studiemi se do projektu firmy Acronis, Fujitsu, Dell EMC, GFI, QNAP, Synology a Veeam.

V komentáři společnosti Acronis si můžete přečíst o tzv. „Zlatém pravidlu 3-2-1“, na které se vyplatí při zálohování rozhodně pamatovat.

Fujitsu se ve svém komentáři zaměřilo na problematiku virtuálních páskových knihoven představující moderní, bezpečnou a vysoce dostupnou platformu pro zálohování a archivaci velkých objemů dat.

Společnost Dell EMC se zaměřila na otázku cloudového zálohování, které bylo poměrně dlouho pro mnoho firem těžko uchopitelnou záležitostí, ale v současnosti se konečně začínají objevovat reálně využitelné scénáře.

Společnost GFI do projektu Téma měsíce přispěla případovou studií věnovanou archivaci elektronické pošty u Celní správy ČR.

QNAP se ve svém komentáři zaměřil na zálohování v roce 2017 za pomoci NAS serverů.

Případová studie firmy Synology pojednává o nasazení zálohovacích řešení ve slovenské RTVS.

Zálohování dat v digitálním světě, neustále rostoucímu objemu dat a možnostem zachování jejich neustálé dostupnosti se věnuje komentář společnosti Veeam.

Štítky: 
Téma měsíce, Zálohování, Acronis, Dell EMC, Fujitsu, GFI, Qnap, Synology, Veeam

Podobné články

Jak COVID-19 (podle výrobců) ovlivnil ukládání a zálohování dat

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Jak se události z posledních měsíců promítly do přístupu k ukládání a zálohování dat jsme zjišťovali přímo u poskytovatelů souvisejícího hardwaru, softwaru a služeb. Některé z nastíněných trendů pravděpodobně vytuší každý, řada z nich vás však možná překvapí. Čtěte více

Trendy v tiskárnách a multifunkcích v polovině roku 2020

29. 9. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Tiskárny a multifunkce jsou nedílnou součástí drtivé většiny firem, úřadů i domácností. Spolu se spotřebním materiálem jsou navíc také velmi důležitým prodejním artiklem. Jak se trh vyvíjí a jaké trendy můžeme v době, kterou stále výrazně ovlivňuje současná koronavirová situace, sledovat nebo již brzy očekávat? Čtěte více

Trendy v segmentu ukládání a zálohování dat – co nás čeká a nemine?

1. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Práce s daty je široká oblast rozprostírající se napříč různými segmenty produktů a služeb. V případě hardwaru se kromě NAS serverů a specializovaných úložišť stále setkáváme také s páskovými řešeními, ale jednoznačným trendem je růst důležitosti cloudu, softwaru a služeb… Čtěte více

Internet věcí v roce 2020: Jaký je a kam se bude ubírat

12. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
IoT lze bez nadsázky označit za jednu z nejrychleji se rozšiřujících a rozvíjejících ICT technologií dneška. Celá oblast internetu věcí v sobě skrývá obrovský potenciál pro všechny zúčastněné, ať již hovoříme o výrobcích a dodavatelích, poskytovatelích služeb, partnerech či implementátorech nebo koncových zákaznících. Na současnost a budoucnost IoT jsme se ptali odborníků z různých oborů české IT scény. Čtěte více