T-Mobile spustil datové přenosy LTE

1. 10. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: T-Mobile)
Společnost T-Mobile spustila datové přenosy LTE v Praze a Mladé Boleslavi. Datové přenosy budou moci využívat všichni zákazníci, kteří mají aktivovaný tarif obsahující data – přihlášení do sítě bude probíhat zcela automaticky. Zároveň bude také ukončen zkušební provoz této technologie.

V současné době je pokryto 26 % území Prahy (z velké většiny jde o městskou část Praha 4) a 33 % jeho populace. Do konce roku by pak měla být pokryta zhruba polovina populace Prahy. Další rozvoj LTE úzce souvisí s výsledky aukce kmitočtů. Kromě Prahy je možné LTE využívat také v Mladé Boleslavi.

„T-Mobile má nejrychlejší mobilní síť 3G a chce být lídrem i v technologii 4G. Síť LTE a připravenost všech našich technologií jsme před komerčním spuštěním důkladně vyzkoušeli a jako jediní z českých operátorů jsme úspěšně prošli i společným testováním s firmou Apple a jejími přístroji iPhone,“ řekl Milan Hába, ředitel řízení kategorie a produktů T-Mobile.

LTE bude zpřístupněno všem zákazníkům T-Mobile, kteří mají aktivovaný tarif obsahující data, nacházejí se na pokrytém území a disponují zařízením, jež technologii LTE podporuje. LTE síť T-Mobile je dostupná pro stále se rozšiřující řadu smartphonů (včetně hlasového volání), tabletů a modemů – například pro Sony Xperia Z a Z1, BlackBerry Q10, HTC One, Samsung Galaxy S4 a také pro přístroje iPhone 5, 5c a 5s. Připojení do LTE bude probíhat zcela automaticky, bez nutnosti přihlášení jako v předchozím zkušebním provozu (ten bude současně s komerčním spuštěním sítě ukončen). Stažená data se začnou standardně započítávat do datového limitu.  

Maximální rychlost stahování 100 Mb/s a odesílání 37,5 Mb/s bude umožněna u tarifů a balíčků Mobilní internet 10 GB a více a k tarifům S námi bez hranic/ S námi bez hranic+. U ostatních tarifů nové generace lze dosáhnout maximálních rychlostí v síti LTE 42 Mb/s pro stahování a 5, 76 Mb/s pro odesílání.

Zákazníci mohou LTE využívat s běžnou SIM kartou. U starších typů karet je však zapotřebí jejich aktualizace, o niž mohou klienti požádat přes službu Můj T-Mobile a operátor ji provede na dálku (týká se zhruba 70 % karet). Majitelům nejstarších SIM vyrobených před rokem 2003 pak T-Mobile doporučuje navštívit některou z jeho značkových prodejen, kde jim kartu bezplatně vymění.   

Více informací včetně podporovaných zařízení a mapy pokrytí najdete na t-mobile.cz/LTE.

Štítky: 

Podobné články

Google I/O: (Nejenom) Android 12 a nová naděje pro nositelnou elektroniku

20. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google na své každoroční vývojářské konferenci opět představila řadu novinek, které budou formovat její produkty a služby v následujících měsících a letech… A o zajímavé novinky ani tentokrát skutečně nebyla nouze… Čtěte více

Co přinese podle Dell Technologies druhá polovina roku 2021?

3. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Předchozích 12 měsíců přineslo výraznější urychlení tempa digitální transformace, než si byl kdokoli schopen představit. Dá se tak předpokládat, že do roku 2025 dosáhneme úrovně digitalizace očekávané až v roce 2030. Čtěte více
Dan Dery, viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola

Technologické předpovědi společnosti Motorola

4. 3. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lenovo)
Zdá se, že rok 2021 bude vzrušující a naplněný množstvím nových trendů, technologií a inovací. Chování spotřebitelů se neustále vyvíjí a technologické společnosti přehodnotily své zaměření na nadcházející rok. Své hlavní předpovědi o tom, co můžeme letos očekávat, sepsal viceprezident pro globální produkty společnosti Motorola Dan Dery. Čtěte více
Foto: Roberto Nickson, Pexels.com

Digitální propast se zvětšuje – klíčová se stává schopnost měnit se a přizpůsobovat

23. 2. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Accenture)
Globální pandemie potvrdila význam technologií, které se staly záchranným lanem ve většině průmyslových odvětví a prakticky všech oblastech výroby a obchodu. Accenture Technology Vision 2021 se zabývá dopadem technologií a jeho vývojem do budoucna. Čtěte více