ShopRoku 2018: Bodovaly stálice i úplní nováčci. A jak si vedli zástupci IT?

15. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka)
Už podesáté vyhlásil nákupní rádce Heureka.cz nejpopulárnější a nejkvalitnější e-shopy na českém trhu. Kromě již osvědčených e-shopů bodovalo o i několik nováčků, z nichž někteří vás možná překvapí.

Už potřetí v řadě se stal absolutním vítězem v Ceně kvality e-shop s parfémy Notino.cz. „Cena kvality se vyhodnocuje na základě dotazníků spokojenosti – skuteční zákazníci hodnotí e-shop v průběhu celého roku, a do Ceny kvality se promítne právě celkové hodnocení e-shopu,“ vysvětlil Jan Kriegel, ředitel zákaznické podpory pro e-shopy nákupního rádce Heureka.cz a poznamenal: „České e-shopy si drží úroveň kvality velmi vysoko – a zákazníci to umí ocenit. V loňském roce vyplnili přes 4,2 milionu dotazníků spokojenosti.“ Nejdůležitější věci, které při svých hodnocení zmiňují, jsou rychlost doručení zboží, vhodná komunikace e-shopu a příznivá cena.

Mezi oceněnými v Ceně kvality je mnoho stálic, které si vítězství obhájily, například e-shop Autodíly-cardo.cz nebo Eva.cz. Mezi novými vítězi se v kategorii elektro objevil e-shop Tipa.eu, dále třeba Gigaprint.cz nebo Spokojenypes.cz.

Přes 190 000 hlasů v Ceně popularity, o třetinu víc než vloni

Rekordní účast letos zaznamenala Cena popularity. Nejpopulárnějším se už podruhé stal e-shop Onlineshop.cz. „O vítězi této kategorie rozhodují hlasy internetových uživatelů, zde rozhodují sympatie k e-shopu a loajálnost zákazníků,“ přiblížil Jan Kriegel z Heureky. Mezi e-shopy, pro které hlasovali zákazníci letos nejvíce, patří třeba Růžovýslon.cz, Feedo.cz nebo Astratex.cz. Naopak novými vítězi této ceny jsou například e-shopy Fitness4u.cz, Sigma-eshop.cz nebo Mojegalanterka. V kategorii Obchodní domy získal Cenu popularity také nováček mezi internetovými obchody, e-shop obchodního řetězce Lidl.

Cena Heureky putuje do Babičkářství.cz

„Do Ceny Heureky bylo letos nominováno přes 800 zajímavých e-shopů, které nabízí netradčiní, originální produkty nebo za sebou mají zajímavý příběh či sociální přesah. Porota, složená z odborníků české e-commerce, se nakonec shodla na vítězi, e-shopu Babičkářství.cz,“ řekl Jan Kriegel z Heureky. Tento e-shop je zaměřen na dárky pro rodinu a blízké, které pomohou propojit generace v rodinách a které udělají opravdovou radost. Mezi dalšími finalisty této Ceny skončil e-shop Elpida.cz a Ovečekárna.cz.

Jak si vedli zástupci IT?

Cena popularity

Výpočetní a telekomunikační technika: CZC.cz
Elektro: ONLINESHOP.CZ

Cena kvality

Výpočetní a telekomunikační technika: Gigaprint, T.S. Bohemia, CZC.cz
Software: Zoner software, Normservis, SW.cz
Mobily a GPS: Sunnysoft, Promobily.cz, Elix
PC příslušenství: T.S. Bohemia, CZC.cz, Exasoft
Hry a herní zařízení: Xzone.cz, Originalky.cz, Key4you
Tiskárny a příslušenství: Gigaprint, TisknuLevne.cz, Tisknu Za Tretinu
Foto: Centrum FotoŠkoda, Megapixel.cz, Cewe Fotolab
TV, Video, Audio: tipa.eu, ONLINESHOP.CZ, AXL Electronics

Celkové výsledky

ShopRoku 2018 Cena kvality

 

Absolutní vítěz

Notino

Elektro

tipa.eu

Výpočetní a telekomunikační technika

GIGAPRINT.CZ

Móda a doplňky

Altisport

Krása a zdraví

Notino

Dětské zboží

MN-modelár

Auto-moto

Autodily-Cardo.cz

Sport a fitness

kupkolo.cz

Dům a zahrada

Semínka-Chilli.cz

Bydlení a design

www.textil-jimi.cz

Hobby

SpokojenyPes.cz

Zábava a volný čas

Knihy Dobrovský

Erotické zboží

e-kondomy.cz

Obchodní domy

EVA.cz

Kompletní přehled vítězů a finalistů v hlavních kategoriích a přehled všech kategorií najdete na stránkách soutěže www.shoproku.cz.

ShopRoku 2018 Cena popularity

 

Absolutní vítěz

ONLINESHOP.cz

Elektro

ONLINESHOP.cz

Výpočetní a telekomunikační technika

CZC.cz

Móda a doplňky

Astratex.cz

Krása a zdraví

Notino

Dětské zboží

feedo.cz

Auto-moto

Pneumatiky.cz

Sport a fitness

FITNESS4U.cz

Dům a zahrada

SIGMAshop.cz

Bydlení a design

Online koupelny

Hobby

MojeGalanterka.cz

Zábava a volný čas

MegaKnihy.cz

Erotické zboží

RuzovySlon.cz

Obchodní domy

Lidl-shop.cz

Podobné články

Známe nejlepší české e-shopy roku 2017

26. 3. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka.cz)
Nejkvalitnějším e-shopem na českém trhu byl v uplynulém roce e-shop s parfémy Notino.cz – už podruhé za sebou se stal absolutním vítězem Ceny kvality soutěže ShopRoku. Nejvíce hlasů od internetových uživatelů dostal e-shop ONLINESHOP.cz a cenu Heureky získal e-shop Mixit. Čtěte více

Vítězství v soutěži ShopRoku 2015 obhájila Alza i LevnéElektro

14. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka.cz)
Ze čtyř milionů recenzí a hodnocení udělených v loňském roce vzešel vítěz sedmého ročníku soutěže o nejlepší internetové e-shopy ShopRoku 2015, kterou pořádá nákupní portál Heureka.cz. Vítězství ve svých kategoriích obhájily e-shopy Alza.cz a LevnéElektro, Cenu Heureky si odnesl projekt Člověka v tísni, e-shop Skutečnýdárek.cz. Čtěte více

ShopRoku 2014: Ceny kvality míří do Alzy, nejpopulárnější je LevneElektro.cz

13. 10. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka.cz)
Uživatelé portálu Heureka.cz zvolili vítěze šestého ročníku soutěže ShopRoku 2014. Cenu popularity získal s největším počtem hlasujících internetových uživatelů e-shop LevneElektro.cz. Absolutním vítězem se v Ceně kvality letos stal e-shop Alza.cz. Čtěte více

ShopRoku 2014 odstartoval – přihlásit můžete i svůj e-shop

24. 6. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Heureka.cz)
Začala registrace do dalšího ročníku soutěže mezi českými e-shopy ShopRoku 2014. Od poloviny června mají e-shopy možnost se registrovat a také přihlásit do bojů o Cenu kvality. Soutěž pořádá nákupní rádce Heureka.cz. Čtěte více