Vítězství v soutěži ShopRoku 2015 obhájila Alza i LevnéElektro

14. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka.cz)
Ze čtyř milionů recenzí a hodnocení udělených v loňském roce vzešel vítěz sedmého ročníku soutěže o nejlepší internetové e-shopy ShopRoku 2015, kterou pořádá nákupní portál Heureka.cz. Vítězství ve svých kategoriích obhájily e-shopy Alza.cz a LevnéElektro, Cenu Heureky si odnesl projekt Člověka v tísni, e-shop Skutečnýdárek.cz.

Absolutním vítězem v Ceně kvality, která se uděluje na základě všech přijatých recenzí a hodnocení za uplynulý rok, se již podruhé za sebou stal e-shop Alza.cz. „Cena kvality se vyhodnocuje na základě spokojenosti reálných zákazníků, kteří nákup v daném e-shopu v loňském roce opravdu uskutečnili. Proto mají zákazníci při nákupu ve vítězných e-shopech jistotu, že se jedná opravdu o špičky českého internetu, se kterými se nemusí ničeho obávat,“ řekl Tomáš Braverman, ředitel nákupního portálu Heureka.cz a doplnil: „Cílem soutěže ShopRoku je právě tyto e-shopy ocenit, označit je a zákazníkům tak pomoci při výběru toho správného e-shopu.“ Mezi dalšími vítězi se objevily například e-shopy Matějovský povlečení, Alfa.cz, Profizoo.cz nebo Kosmas.cz.

Ceně popularity rozhodují o vítězi hlasy všech internetových uživatelů, kteří mohli v uplynulých třech měsících hlasovat pro svého oblíbence, a to prostřednictvím hlasovacích formulářů. I tato kategorie má obhájce vítězství, stejně jako vloni získal Cenu popularity e-shop LevnéELEKTRO.cz.

Cenu Heureky letos odborná porota udělila e-shopu skutečnýdárek.cz. Prostřednictvím nákupu v tomto e-shopu darujete dárkový poukaz s částkou věnovanou na charitativní účely. Originální e-shop je dílem společnosti Člověk v tísni.

„Mezi vítězi jsou velké e-shopy se zavedenými značkami ale i menší e-shopy, které se například specializují na určitý druh sortimentu. Všichni vítězové a finalisté soutěže ShopRoku však patří k absolutní špičce českého internetu,“ shrnuje výsledky Tomáš Braverman, ředitel Heureky.

Obliba online nakupování v Česku stále ještě roste, Češi vloni v e-shopech utratili 81 miliard korun, což je zhruba o pětinu více než předešlý rok. I pro letošek se očekává další nárůst. 

Přehled vítězů soutěže ShopRoku 2015

Cena Heureky
Skutečný dárek 

Cena Popularity
LevnéElektro.cz

Absolutní vítěz Cena kvality
Alza.cz 

 

Vítězové jednotlivých kategorií
Název sekceVítěz
ElektroLevneElektro.CZ
Výpočetní a telekomunikační technikaALFA.cz
Móda a doplňkySAM 73
Krása a zdravíParfums.cz
Dětské zbožíMaxíkovy hračky
Auto-motoAutodily-Cardo.cz
Sport a fitnesskupkolo.cz
Dům a zahradaStarkl zahradník
Bydlení a designMatějovský povlečení
HobbyProfizoo.cz
Zábava a volný časKosmas.cz
Erotické zbožíe-kondomy.cz
Obchodní domyAlza.cz

Podobné články

ShopRoku 2018: Bodovaly stálice i úplní nováčci. A jak si vedli zástupci IT?

15. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka)
Už podesáté vyhlásil nákupní rádce Heureka.cz nejpopulárnější a nejkvalitnější e-shopy na českém trhu. Kromě již osvědčených e-shopů bodovalo o i několik nováčků, z nichž někteří vás možná překvapí. Čtěte více

Známe nejlepší české e-shopy roku 2017

26. 3. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka.cz)
Nejkvalitnějším e-shopem na českém trhu byl v uplynulém roce e-shop s parfémy Notino.cz – už podruhé za sebou se stal absolutním vítězem Ceny kvality soutěže ShopRoku. Nejvíce hlasů od internetových uživatelů dostal e-shop ONLINESHOP.cz a cenu Heureky získal e-shop Mixit. Čtěte více

ShopRoku 2014: Ceny kvality míří do Alzy, nejpopulárnější je LevneElektro.cz

13. 10. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka.cz)
Uživatelé portálu Heureka.cz zvolili vítěze šestého ročníku soutěže ShopRoku 2014. Cenu popularity získal s největším počtem hlasujících internetových uživatelů e-shop LevneElektro.cz. Absolutním vítězem se v Ceně kvality letos stal e-shop Alza.cz. Čtěte více

ShopRoku 2014 odstartoval – přihlásit můžete i svůj e-shop

24. 6. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Heureka.cz)
Začala registrace do dalšího ročníku soutěže mezi českými e-shopy ShopRoku 2014. Od poloviny června mají e-shopy možnost se registrovat a také přihlásit do bojů o Cenu kvality. Soutěž pořádá nákupní rádce Heureka.cz. Čtěte více