Samsung se smartphony řady Galaxy S10 opět zvedá technologickou laťku

22. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung slaví deset let od uvedení prvního telefonu Galaxy S do prodeje a představuje novou řadu prémiových telefonů: Galaxy S10. Nová řada sestávající z tří zařízení byla navržena s ohledem na potřeby dnešního trhu a opět přináší špičkové inovace týkající se displeje, fotoaparátu i výkonu.

Galaxy S10 je vyústěním deseti let inovací. Byl navržen pro ty, kdo chtějí prémiový telefon s vysokým výkonem, a vytváří prostor pro novou generaci mobilních zážitků. Galaxy S10+ potěší zejména spotřebitele, kteří se spokojí pouze s takovým zařízením, které je doslova napěchováno funkcemi, protože posunuje na novou úroveň prakticky všechny parametry – počínaje displejem, přes fotoaparát až po výkon. Galaxy S10e byl vytvořen pro ty, kdo chtějí získat všechny nezbytné atributy prémiového telefonu v kompaktním přístroji s plochým displejem. Řada Galaxy S10 přichází se zcela novým dynamickým displejem AMOLED, fotoaparátem nové generace a inteligentně řízeným výkonem. Nabízí spotřebitelům více možností volby a nastavuje v oblasti chytrých telefonů nový standard.

Řada Galaxy S10 je vybavena doposud nejlepším displejem značky Samsung – celosvětově prvním dynamickým displejem AMOLED. Displej prvního chytrého telefonu s certifikací HDR10+ dokáže zobrazit digitální obraz v živých barvách s dynamickým mapováním tónů, takže uvidíte více barevných odstínů, které zaručí jasný, realistický obraz. Dynamický displej AMOLED telefonu Galaxy S10 získal také certifikaci VDE potvrzující zářivě jasné podání barev a dosahuje nejvyššího kontrastního poměru, jaký je na mobilním zařízení k dispozici, což umožňuje zobrazit ještě hlubší černou a ještě jasnější bílou.

Společnost DisplayMate potvrdila, že celosvětově nejpřesnější barevné podání, jaké bylo kdy mobilní zařízení schopné nabídnout, si vychutnáte i na přímém slunečním světle. Dynamický displej AMOLED navíc díky technologii Eye Comfort, která získala certifikaci TÜV Rheinland, dokáže omezit množství modrého světla, aniž by tím byla ovlivněna kvalita obrazu nebo aniž by bylo nutné používat filtr.

Díky revolučnímu konstrukčnímu řešení bylo možné do otvoru v displeji Infinity-O telefonu Galaxy S10 zabudovat celou řadu senzorů a fotoaparát, takže máte k dispozici maximum zobrazovacího prostoru bez jakýchkoli rušivých prvků.

Dynamický displej AMOLED telefonu Galaxy S10 obsahuje také ultrazvukovou čtečku otisků prstů, která dokáže naskenovat 3D reliéf na bříšku prstu – tedy nikoli jenom sejmout jeho 2D snímek – což zlepšuje odolnost proti pokusům o podvržení. Biometrická autentizace nové generace získala jako celosvětově první certifikaci od sdružení FIDO pro biometrické komponenty a zaručuje vašemu zařízení bezpečnost na úrovni sejfu, který udrží vaše soukromí v bezpečí.

Fotoaparát profesionální kvality

Telefon Galaxy S10 staví na prvenstvích fotoaparátů v telefonech Samsung, které přišly jako první s objektivy s duálními pixely a dvojí světelností, a představuje novou technologii fotoaparátů a pokročilou inteligenci, která umožňuje snadno pořídit dechberoucí fotografie i videa:

  • Ultraširokoúhlý objektiv: Telefon nabízí ultraširokoúhlý objektiv s úhlem záběru 123 stupňů odpovídajícím zornému úhlu lidského oka. Tento objektiv je vhodný pro pořizování snímků krajiny, širokých panoramat i skupinových (například rodinných) fotografii.
  • Stabilní video ve vysoké kvalitě: Galaxy S10 umožňuje díky technologii digitální stabilizace pořizovat superstabilní videonahrávky. Na přední i zadní fotoaparát lze nahrávat v kvalitě až UHD. Zadní fotoaparát dává možnost natáčet v HDR10+.
  • Fotoaparát s podporou umělé inteligence: Chytré funkce dosahují větší přesnosti díky procesoru pro neuronové sítě (NPU), takže lze získat snímky profesionální kvality, které stojí za to nasdílet, aniž by bylo nutné manuálně upravovat pokročilá nastavení. Funkce pro optimalizaci scény nyní díky podpoře NPU dokáže rozpoznat a přesněji zpracovat mnohem větší počet scén. Díky funkci Shot Suggestion navíc poskytuje Galaxy S10 automatická doporučení týkající se kompozice záběru.

Inteligentní funkce pro zvýšení výkonu

Galaxy S10 stvořen ze špičkového hardwaru a softwaru vyvinutého na základě strojového učení. Díky podpoře technologie pro sdílení nabíjení s jinými zařízeními, výkonovým zlepšením založeným na umělé inteligenci a inteligentní Wi-Fi 6 je Galaxy S10 skrz naskrz doposud nejinteligentnějším zařízením značky Samsung.

  • Bezdrátové sdílení nabíjení: Technologie bezdrátového nabíjení Wireless PowerShare umožňuje z telefonu nabít každé zařízení s certifikací Qi. Galaxy S10 je schopen použít Wireless PowerShare také k nabíjení kompatibilní nositelné elektroniky. Kromě toho je schopen po připojení k běžné nabíječce nabíjet sám sebe a současně prostřednictvím technologie Wireless PowerShare i další zařízení.
  • Inteligentní výkon: Nový software založený na umělé inteligenci automaticky optimalizuje využití baterie, CPU, RAM, a dokonce i teplotu zařízení podle způsobu, jakým je telefon používán, a postupem času se učí a zlepšuje. Galaxy S10 maximálně využívá schopností umělé inteligence a učí se také na základě chování svého majitele.
  • Inteligentní Wi-Fi: Funkce pro nepřerušované připojení přepínáním mezi Wi-Fi a LTE a upozorňováním na potenciálně riziková Wi-Fi připojení. Galaxy S10 podporuje také nový standard Wi-Fi 6, který po připojení ke kompatibilnímu routeru nabízí lepší výkon Wi-Fi.
  • Bixby Routines: Inteligentní asistent Bixby automatizuje každodenní úkony a nabízí personalizovaná doporučení, která usnadní život. Díky přednastaveným a personalizovaným rutinám jako Driving (jízda) a Before Bed (před spaním) Galaxy S10 zjednodušuje život tím, že automaticky snižuje počet dotyků a kroků, které je nutné na telefonu během dne udělat.

To nejlepší se stává standardem

Galaxy S10 nabízí i další špičkové funkce a technologie včetně rychlého bezdrátového nabíjení Fast Wireless Charging 2.0, odolnosti proti vodě a prachu s krytím IP68, procesoru nové generace a služeb společnosti Samsung jako Bixby, Samsung Health a Samsung DeX. Získáte největší úložnou kapacitu, jaká je v kterémkoli zařízení Galaxy k dispozici, a to 1TB interního úložiště s možností jeho rozšíření až na 1,5 TB prostřednictvím karty MicroSD s kapacitou 512 GB.

  • Rychlost: Galaxy S10 umožňuje připojení k Wi-Fi 6, která poskytne prioritizovaný a až čtyřikrát rychlejší přístup v přeplněných oblastech, jako jsou např. letiště. K dispozici je také připojení k síti LTE s rychlostí až 2 Gb/s.
  • Hraní her: Galaxy S10 je navržen pro co nejlepší herní zážitek a obsahuje software pro optimalizaci herního výkonu s využitím umělé inteligence a špičkový hardware včetně prostorového zvuku Dolby Atmos, který je nově rozšířen o herní režim a chladicího systému s výparníkovou komorou. Galaxy S10 je také první mobilní zařízení optimalizované pro hry vytvořené na platformě Unity.
  • Zabezpečení: Galaxy S10 je opatřen bezpečnostní platformou Samsung Knox splňující požadavky obranného průmyslu, jakož i bezpečným úložištěm chráněným hardwarovým vybavením, ve kterém jsou uloženy soukromé klíče pro mobilní služby umožňující využití blockchainu.


Dostupnost a předběžná objednávka telefonů Galaxy S10

Telefony Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e budou k dostání v provedeních černá, bílá, zelená a žlutá. Galaxy S10+ bude také k dostání v nových keramických provedeních Ceramic černá a Ceramic bílá.

Telefony Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e budou k dostání od 8. března 2019. Ceny začínají na 23 499 Kč u Galaxy S10, 25 999 Kč u Galaxy S10+ a 19 499 Kč u Galaxy S10e. Příjem předběžných objednávek telefonů Galaxy S10, Galaxy S10+ a Galaxy S10e začne dnes 20. února 2019 ve 21:00. Pro období předobjednávek (20. 2. až 7. 3.) nabízí Samsung k modelům Galaxy S10 nebo Galaxy S10+ možnost zdarma získat bezdrátová sluchátka Galaxy Buds v hodnotě 3 999 Kč.

Video : 
Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Google oficiálně představil Android Q. Na jaké novinky se můžeme těšit?

18. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Google)
Společnost Google rozhodně nelení a svůj mobilní operační systém Android neustále vylepšuje. V uplynulých dnech pak dokonce oficiálně světu představila hned jeho další generaci, označovanou jako Android Q. Pojďme se tedy společně podívat, na jaké novinky se můžeme u budoucích smartphonů těšit? Čtěte více

Xiaomi: chytrý telefon Mi 9

15. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xiaomi)
Chytrý telefon Xiaomi Mi 9 se svou výbavou řadí na top pizici v nabídce značky. Smartphone oblečený do minimalistického designu a duhových barev oslní svým elegantním provedením s čelní a zadní stranou ze skla Gorilla Glass 6. generace a kovovým rámečkem. Kromě estetického provedení zaujme i procesorem Snapdragon 855 a fotoaparátem se třemi objektivy. Čtěte více

Množství mobilního malwaru se minulý rok zdvojnásobilo

14. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky Lab)
Odborníci společnosti Kaspersky Lab zaznamenali během jednoho roku enormní nárůst škodlivého softwaru zaměřeného na mobilní zařízení. Minulý rok evidovali 116,5 milionu útoků, zatímco v roce 2017 „jen“ 66,4 milionu. Loni také výrazně stoupl počet unikátních uživatelů, které hackeři napadli. Čtěte více

GfK: Celosvětový prodej smartphonů dosáhl v roce 2018 522 miliard USD

11. 3. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: GfK)
Smartphony, mobilní telefony a nositelná elektronika jsou i nadále hnací silou rozvoje trhu technického spotřebního zboží – na celkových tržbách 1,2 bilionu USD se vloni podílely ze 44 %. Přestože se celosvětová poptávka po chytrých telefonech snížila o 3 % na 1,44 miliardy kusů, prodej zůstával vysoký a vygeneroval tržby v hodnotě 522 miliard USD. Čtěte více