Samsung představil špičkové smartphony a tablety řady Galaxy

7. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Společnost Samsung uspořádala tradiční akci Galaxy Unpacked poprvé v historii ve virtuální podobě. Na akci byla představena řada zajímavých novinek pro ty nejnáročnější uživatele. Světlo světa tak mimo jiné spatřily telefony Galaxy Note20 a Galaxy Note20 Ultra nebo univerzální tablety k práci i zábavě Tab S7 a S7+.

Chytré telefony řady Galaxy Note20 při práci poslouží jako počítač, při zábavě jako profesionální herní zařízení. Řadu tvoří dva modely: Galaxy Note20 Ultra, určený příznivcům řady Note se zájmem o maximální výkon a produktivitu, a Galaxy Note20 pro širší skupinu uživatelů, kteří chtějí prostě co nejlépe využít čas při práci i zábavě.

Pracovní nástroj

Modely řady Galaxy Note20 mění způsob, jakým lidé pracují. Už od roku 2011 mají uživatelé modelů Note k dispozici dotykové pero S Pen a aplikaci Samsung Notes, které se od té doby neustále vylepšují. Díky tomu je psaní pohodlné a systém přitom samozřejmě nabízí veškeré pokročilé digitální funkce. Tyto základní vlastnosti řady Note se s modely Galaxy Note20 dostávají ještě na podstatně vyšší úroveň, a navíc byly zahrnuty i do výbavy tabletů Tab S7 a Tab S7+. Díky dlouholetému a stále prohlubovanému partnerství Samsungu a Microsoftu navíc Galaxy Note20 dobře spolupracuje i s počítači s Windows.

Nová verze dotykového pera S Pen: Tradiční součást modelů Note, kterou mají v oblibě hlavně milovníci multitaskingu, se ve verzi pro řadu Galaxy Note 20 dočkala několika vylepšení. Díky větší přesnosti a rychlosti si s modely Galaxy Note20 budete více než kdykoli dříve připadat, jako když píšete opravdovým perem na papír. V režimu Anywhere lze dotykové pero využít k pohodlnému ovládání přístroje, například k návratu na hlavní obrazovku stačí jediné klepnutí.

Flexibilnější a užitečnější funkce aplikace Samsung Notes: Aplikace Samsung Notes nabízí automatické ukládání a synchronizaci, aby bylo možné za jakýchkoli okolností zaznamenávat, upravovat a sdílet nápady, vize či postřehy, ať už uživatel používá telefon, tablet nebo počítač. Rukou načmárané poznámky se díky aplikaci Samsung Notes promění v čitelný rukopis. Kromě toho lze snadno komentovat práci kolegů a dalších lidí, protože v Samsung Notes lze upravovat dokumenty v PDF nebo prezentace v programu Microsoft PowerPoint, zvýrazňovat důležité pasáže a přidávat k nim poznámky. Poznámky lze nahrávat i hlasem a pak stačí klepnout na příslušné slovo v poznámce, abyste se přenesli na dané místo v hlasovém záznamu. A díky novému intuitivnímu systému práce se soubory a složkami můžete všechny záznamy a poznámky udržovat v dokonalém pořádku, abyste cokoli snadno našli.

Práce na různých zařízeních: Díky vylepšené integraci s operačním systémem Windows se nyní do svých mobilních aplikací dostanete přímo z počítače s Windows 10. V dalším průběhu roku bude k dispozici funkce, díky níž půjde v počítači spustit a vedle sebe zobrazit několik aplikací najednou. Na počítači lze vytvářet i zástupce, takže už není nutné aplikace nebo fotografie složitě hledat v telefonu. Mnohá data lze snadno sdílet na jednotlivých zařízeních, protože se aplikace Samsung Notes synchronizuje s Microsoft OneNote a Outlookem a poznámky v aplikaci Reminders se synchronizují s Outlookem, seznamem úkolů (To Do) a Teams.

Zábava na úrovni: Partnerství Samsungu a Microsoftu se u modelů Galaxy Note20 neuplatní jen v práci, ale také při zábavě. Náruživí hráči se můžou těšit na zážitek, s jakým se u chytrých telefonů od Samsungu ještě nikdy nesetkali – můžete se povalovat na gauči nebo odpočívat na zahradě, a přitom si užívat hraní. Díky Galaxy Note20 uživatelé získávají nejlepší výkon, konektivitu i displej v historii značky.

Hry pro Xbox: Od 15. září si bude možné díky cloudovému beta systému Xbox Game Pass Ultimate v mobilní podobě zahrát více než stovku oblíbených her původně určených pro Xbox. Patří k nim hity jako Minecraft Dungeons či Gears 5. O vynikající herní zážitky s Galaxy Note20 se dále stará i speciální engine s umělou inteligencí a optimalizovaná zvuková odezva přes Bluetooth, případně dotyková odezva 240 Hz (u modelu Galaxy Note20 Ultra).

Kamera profesionálních kvalit: Fotoaparát a kamera s rozlišením 8K, poměrem stran 21:9 a natáčením frekvencí 24 snímků za vteřinu nabízí profesionální kvalitu záznamu. V režimu Pro Video si lze hrát s ostřením, nahráváním zvuku, expozičními hodnotami, světlem, zoomem i natáčením frekvencí 120 snímků za vteřinu v rozlišení Full HD. Kromě toho lze využívat i různé zdroje zvuku a míchat intenzitu záznamu z interních mikrofonů i externích zdrojů.

Multitasking s technologií Advanced Samsung DeX: Díky technologii Samsung DeX lze Galaxy Note20 poprvé v historii bezdrátově připojit k chytré televizi, kdykoli potřebujete větší obrazovku. Obraz na displeji telefonu a na televizi lze ovládat samostatně, takže třeba můžete mít na velké obrazovce spuštěnou hru nebo video a na telefonu mezitím komunikovat s přáteli.

Výkon v nejlepších tradicích řady Galaxy: K chytrým telefonům řady Galaxy Note vždy patřil vysoký výkon. Řada Galaxy Note20 na tuto tradici navazuje coby nejvýkonnější série Note v historii a jistě zvládne vše, co od ní uživatelé očekávají a co mají na modelech Galaxy rádi.

Poprvé v historii řady Note je u modelu Galaxy Note20 Ultra k dispozici displej Dynamic AMOLED 2X s obnovovací frekvencí 120 Hz. Displej se jasem a kontrastem automaticky přizpůsobuje okolnímu prostředí, což prodlužuje výdrž baterie. Telefon navíc podporuje systém rychlého dobíjení – za půlhodinu se baterie nabije na 50 % kapacity.

Budoucnost patří technologii 5G, kterou nové telefony samozřejmě také podporují. Modely Galaxy Note20 podporují i připojení přes Wi-Fi 6. O bezpečnost dat i hardwaru se stará prověřený systém Samsung Knox.

Jako první model Galaxy s technologií UWB nabízí Note20 Ultra funkci Nearby Share usnadňující sdílení nejrůznějšího obsahu. Stačí telefon nasměrovat na jiné zařízení Galaxy s UWB a systém Nearby Share automaticky posune jeho majitele na první místo do seznamu lidí, s nimiž lze soubory sdílet.

Univerzální tablety k práci i zábavě

Tablety Galaxy Tab S7 a Tab S7+ v sobě spojují schopnosti počítačů, flexibilitu tabletů a konektivitu chytrých telefonů. Patří do rodiny modelů Galaxy 5G a jejich majitelé se můžou těšit na bezproblémové videokonference, rychlé stahování a streaming bez sebemenšího zadrhávání.

Výbava zahrnuje výkonný procesor, vylepšený ochranný kryt s klávesnicí (prodává se samostatně) a vylepšené dotykové pero S Pen s podobnými schopnostmi jako u telefonů Galaxy Note20. Zejména u zábavných činností člověk u obou modelů Tab S7 i Tab S7+ ocení displej s obnovovací frekvencí 120 Hz. A pokud potřebujete na práci, hraní nebo tvoření větší prostor, je tu Galaxy Tab S7+ s displejem Super AMOLED a úhlopříčkou 12,4". Kromě toho oba tablety umožňují snadnou spolupráci s dalšími přístroji. Když není v dosahu Wi-Fi, lze využít funkci Auto Hotspot a automaticky k 5G tabletu připojit jiné přístroje řady Galaxy. Díky funkci Nearby Share lze bez problémů posílat soubory lidem, kteří jsou vám zrovna nablízku. A technologie Second Screen pak umožňuje využít Galaxy Tab S7 nebo S7+ jako druhý monitor počítače. K vylepšení produktivity slouží i aplikace Samsung Notes.

Ceny a dostupnost v ČR

Telefony Galaxy Note 20 budou k dispozici v bronzové, zelené a šedé barvě. Telefony Galaxy Note 20 Ultra budou k dispozici v bronzové a černé barvě.

Galaxy Note20 – 25 999 Kč
Galaxy Note20 5G – 28 999 Kč
Galaxy Note20 Ultra 5G – 35 999 K
Galaxy Note20 Ultra 5G 512 GB – 38 999 Kč

Tablety Galaxy Tab S7 a Galaxy Tab S7+ budou k dispozici v černé a bronzové barvě.

Galaxy Tab S7 WiFi – 18 999 Kč
Galaxy Tab S7 LTE – 21 999 Kč
Galaxy Tab S7+ WiFi – 24 999 Kč
Galaxy Tab S7+ 5G – 29 999 Kč

Video : 

Profilová karta firmy

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung Electronics Czech and Slovak, s.r.o.

Samsung inspiruje svět a tvoří budoucnost svými transformačními myšlenkami a technologiemi. Společnost nově definuje svět televizorů, smartphonů, tabletů, nositelných chytrých zařízení a digitálních spotřebičů, síťových a paměťových prvků, LSI systémů, polovodičů a LED displejů. Pro nejnovější informace navštivte Samsung Newsroom na adrese: http://news.samsung.com..

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Lenovo: telefon moto g⁹ play

29. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Motorola)
Nový chytrý telefon moto g⁹ play zaujme systémem tří kamer se 48MPx hlavním senzorem a 5 000mAh baterií s výdrží až dva dny na jedno nabití. Telefon se systémem Android 10 díky své příznivé ceně zaujme zejména méně náročné uživatele, kteří hledají spolehlivého společníka na každý den. Čtěte více

Check Point odhalil v čipech Qualcomm přes 400 zranitelností

27. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Check Point)
Výzkumný tým společnosti Check Point odhalil více než čtyři stovky zranitelných částí kódu DSP čipu Qualcomm, což se týká více než 40 % telefonů po celém světě. DSP čip Qualcommu je téměř ve všech telefonech Android, včetně špičkových modelů od společností Google, Samsung, LG, Xiaomi, OnePlus a dalších. Čtěte více

Gartner: Prodej smartphonů se ve 2. čtvrtletí meziročně výrazně propadl

25. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Pod tlakem pandemie viru COVID-19 se o světové prvenství v prodeji chytrých telefonů ve druhém čtvrtletí letošního roku mezi sebou utkaly společnosti Huawei a Samsung. Podle Gartneru ve sledovaném období trh klesl o více než 20 % na 295 milionů kusů. Čtěte více

Samsung: smartphone Galaxy M31s

22. 8. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Hlavními přednostmi nového chytrého telefonu Samsung Galaxy M31s jsou fotoaparát se čtyřmi objektivy, Full HD+ displej Infinity-O nebo baterie s kapacitou 6000 mAh. Model M31s však přináší i spoustu dalších inovací. Čtěte více