Samsung představil novou generaci své výstavní řady Galaxy S

28. 2. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Smartphony Samsung Galaxy S9 a S9+ navazují na své předchůdce, jejichž možnosti rozšiřují například fotoaparátem s variabilní clonou a superzpomaleným snímáním, stereofonními reproduktory s puncem AKG, rozšířenými možnostmi biometrické autentizace, novou generací bezpečnostní platformy Knox nebo optickým snímačem schopným posoudit srdeční zátěž uživatele.

V ČR budou Galaxy S9 a S9+ k dostání ve dvou variantách – 64 GB (v prodeji od 16. března 2018) a 256 GB (v prodeji od 23. března 2018).

Galaxy S9 a S9+ přicházejí také s vylepšenými zvukovými možnostmi díky stereofonním reproduktorům vyladěným od AKG a standardu Dolby Atmos. Design i tentokrát staví na bezrámečkovém displeji Infinity. Telefony budou vybaveny i aplikací SmartThings, která propojuje stávající služby společnosti Samsung v oblasti IoT do jediného inteligentního způsobu ovládání.

„Způsob používání chytrých telefonů se s vývojem komunikace a možností sebevyjádření změnil,“ uvedl DJ Koh, prezident a ředitel divize IT & Mobile Communications společnosti Samsung Electronics. „U chytrých telefonů Galaxy S9 a S9+ jsme přišli s novou koncepcí fotoaparátu. Tato řada umožňuje spotřebitelům pořizovat skvělé snímky a videa na jakémkoli místě, ale navíc je vyvinuta tak, aby napomáhala k propojení s ostatními a k sebevyjádření zcela jedinečným a osobním způsobem.“

Nová dimenze fotoaparátu

Fotoaparáty v přístrojích Galaxy S9 a S9+ jsou osazeny snímačem Super Speed Dual Pixel se speciálním výpočetním výkonem a pamětí k pořizování fotografií ve vysoké obrazové kvalitě.

Dynamické nahrávání superzpomalených záběrů umožňuje zachytit až 960 snímků za sekundu. Telefony S9 a S9+ rovněž nabízejí chytrou funkci automatické detekce pohybu, která rozpozná pohyb na snímku a automaticky spustí nahrávání – uživatelům tak stačí pouze správně nastavit kompozici. Jednoduchým poklepáním mohou uživatelé také vytvářet, upravovat a sdílet soubory ve formátu GIF a využít při tom tří režimů smyčky pro opakované přehrávání záznamu.

Fotoaparát se uplatní i ve špatných světelných podmínkách. Stejně jako se duhovka v lidském oku roztahuje a smršťuje, tak i variabilní clona společnosti Samsung (F1.5/F2.4) automaticky vpouští v tmavém prostředí světla více a za jasných podmínek světla méně, a vytváří tak ostré a jasné snímky.

Novinky umožňují vytvářet emoji, které budou vypadat, znít a chovat se stejně jako oni. Funkce emotikonů využívajících rozšířenou realitu využívá algoritmus strojového učení na základě dat, který analyzuje dvojrozměrný obraz uživatele, zmapuje více než 100 obličejových rysů a následně vytvoří trojrozměrný model. Ten umí vyjadřovat a napodobovat výrazy jako např. mrkání nebo kývání, čímž umožňuje skutečnou personalizaci. S funkcí Animované emoji můžete sdílet své skutečné pocity nejen prostřednictvím videa, ale i celé řady nálepek ve standardním formátu animovaných obrazových souborů (AGIF), uživatelé tak mohou své emotikony sdílet na většině platforem pro instant messaging provozovaných třetími stranami.

Inteligentní platforma Bixby integrovaná do fotoaparátu poskytuje prostřednictvím rozšířené reality a technologií hlubokého učení užitečné informace o okolí uživatele. Pomocí detekce a rozpoznávání objektů v reálném čase platforma Bixby okamžitě dodává informace přímo do obrazu, na nějž fotoaparát míří. Uživatelé si tak mohou pomocí okamžitého překladu nechat v reálném čase přeložit cizojazyčné texty nebo přepočítat cenu v cizí měně, dozvědět se informace o svém okolí, zakoupit si výrobky, které před sebou vidí, nebo si po celý den počítat kalorický příjem.

Dokovací stanice Dex Pad

Lidem, kteří jsou neustále v pohybu, usnadní mobilní životní styl nová generace dokovací stanice Samsung, jež umožňuje používat mobilní telefon v kombinaci s velkou obrazovkou. Díky novému dokovacímu systému Dex Pad lze Galaxy S9 a S9+ připojit k monitoru, klávesnici a myši, a rozšířit tak možnosti přístrojů například o úpravy dokumentů nebo hraní her na plnohodnotné obrazovce. Uživatelé mohou také Galaxy S9 a S9+ prostřednictvím stanice Dex Pad proměnit v touchpad. Dex Pad v ČR přijde na 2 499 Kč.

Galaxy Foundation

Společnost Samsung vytváří zlatý standard pro chytré telefony, včetně bezdrátového nabíjení a odolnosti proti vodě a prachu se stupněm krytí IP68, a v případě telefonů Galaxy S9 a S9+ jde ještě o krok dál. Přístroje nyní podporují rozšiřitelnost paměti až na 400 GB.

Telefony poskytují uživatelům i pocit klidu a bezpečí, protože jsou chráněny nejnovější bezpečnostní platformou Knox 3.1 od společnosti Samsung, která splňuje parametry obranného průmyslu. Přístroje podporují tři různé možnosti biometrického ověření totožnosti – rozpoznávání oční duhovky, otisků prstů a obličeje – takže si uživatelé mohou zvolit nejlepší způsob ochrany svého zařízení a aplikací. Zařízení je vybaveno funkci Intelligent Scan, což je nový způsob ověření totožnosti, který inteligentně využívá kombinovaných předností snímání oční duhovky a technologie rozpoznávání obličeje k rychlému a pohodlnému odemknutí telefonu uživatele v nejrůznějších situacích. Telefony Galaxy S9 a S9+ představují i funkci Dedicated Fingerprint, která dává uživatelům možnost použít pro přístup k zabezpečené složce otisk jiného prstu, než jaký byl použit k odemknutí telefonu.

Díky vylepšenému optickému snímači posouvají zařízení Galaxy S9 a S9+ na vyšší úroveň též péči o zdraví, jelikož poskytují bohatší a přesnější informace o zdravotním stavu uživatele. Snímač telefonů umožňuje sledovat faktor srdeční zátěže, což je nový způsob měření nároků kladených na srdce, a to v reálném čase.

Oba modely budou dostupné ve třech barevných verzích – Midnight Black, Coral Blue a Lilac Purple. Doporučená cena modelu Galaxy S9 je 21 999 Kč (64 GB) a 24 499 Kč (256 GB), u modelu Galaxy S9+ pak 24 499 Kč (64 GB) a 26 999 Kč (256 GB).

Podobné články

Gartner: Prodej počítačů, tabletů a mobilů letos klesne až o 14 %

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej zařízení (tedy počítačů, tabletů a mobilních telefonů) by letos mohl podle Gartneru ve srovnání s předchozím rokem klesnout až o téměř 14 %. Znamenalo by to, letos bude prodáno 1,9 miliardy zařízení. Čtěte více

Xiaomi představilo MIUI 12, vylepšený systém přijde na desítky modelů

21. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xiaom)
Nejnovější verze systému MIUI 12 od Xiaomi pro telefony se systémem Android přináší řadu nových funkcí i optimalizací. Vedle vylepšené bezpečnosti se mohou uživatelé těšit na lepší multitasking, tmavý režim, rozšířené možnosti sdílení a další funkce. Jako první přijdou na řadu přístroje ze sérií Mi 9 a Redmi K20, následovat budou i desítky dalších modelů. Čtěte více

IDC: COVID-19 způsobil propad prodeje smartphonů v regionu EMEA v 1. čtvrtletí 2020

21. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej chytrých telefonů v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky se v důsledku omezení ekonomik v souvislosti s pandemií viru COVID-19 meziročně propadl o osm procent. Celkem se tak během prvního letošního kvartálu prodalo necelých 77 milionů telefonů. Čtěte více

Huawei: Mobilní sítě páté generace (5G) chce polovina Čechů

5. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Sítě nové generace pak chce téměř polovina Čechů, pouze desetina je proti výstavbě infrastruktury 5G. Současně s tím by 49 % dotázaných respondentů vadilo navýšení ceny při budování sítí 5G způsobené vyloučením některého z účastníků veřejné soutěže. Čtěte více