Philips Sound představil novou bezdrátovou AV platformu Philips Fidelio

16. 2. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV & Sound)
Společnost Philips Sound představila tři nové produkty, které se jako první stanou součástí nové AV platformy Fidelio. Prémiový soundbar, subwoofer a satelitní reproduktor přinášejí prvotřídní výkon a design řady Fidelio do oblasti kvalitních audio systémů pro více místností a kanálů.

Základem bezdrátové AV platformy Philips Fidelio je patentovaná technologie DTS Play-Fi. Systém typu multiroom se snadno ovládá prostřednictvím aplikace a nabízí jednoduché propojení kompatibilních televizorů, mobilních zařízení, soundbarů a reproduktorů, ať už se nacházejí v domácnosti kdekoliv.

Nová řada Philips Fidelio funguje jako inteligentní ekosystém, který automaticky rozpozná, když se jednotlivá zařízení vzájemně propojí: ať už jde o připojení soundbaru Philips Fidelio FB1 k subwooferu Philips Fidelio FW1, nastavení reproduktoru Philips Fidelio FS1 jako zadního kanálu nebo třeba stereo párování dvou reproduktorů Philips Fidelio FS1. Ať už je scénář jakýkoliv, systém se vždy postará o nejlepší možný audio zážitek.

Soundbar Philips Fidelio FB1

Philips Fidelio FB1 je diskrétní, štíhlý 7.1.2kanálový soundbar, speciálně navržený jako doplněk k nejnovějším minimalistickým bezrámečkovým televizorům vyšší třídy. Celkem 15 měničů spolu s výkonem 310 W (RMS) společně poskytují zvuk, který vyplní celou místnost.

Philips Fidelio FB1 má jednotlivé LCR sekce rozdělené do samostatných krytů. Toto uspořádání minimalizuje přeslechy a zajišťuje vynikající rozlišení a čistotu zvuku. Každý z kanálů LCR navíc disponuje dvojicí středotónových měničů, které jsou umístěné po obou stranách výškového reproduktoru v klasickém uspořádání D'Appolito, což přináší lepší integraci zvuku středního a vysokého rozsahu. Pro přesvědčivý prostorový zvuk, a tím pádem ještě lepší ozvučení místnosti, jsou zde navíc dva boční měniče, jeden na každém konci soundbaru. Další vylepšení pak přináší dva speciální výškové měniče Dolby Atmos nacházející se v horní části zařízení, po obou stranách speciální basové skříně se dvěma subwoofery.

Tradičně kvalitní provedení – charakteristické pro reproduktory Philips Fidelio – zahrnuje obložení zkoseného okraje soundbaru kůží značky Muirhead a akusticky transparentní kovovou mřížku. Design soundbaru tak perfektně doplňuje prémiové modely televizorů Philips.

Bezdrátový reproduktor Fidelio FS1

Bezdrátový reproduktor Fidelio FS1 je všestranný třípásmový reproduktor s flexibilní konstrukcí. Díky tomu jej lze využít nejen jako samostatnou jednotku, ale také jako stereofonní pár nebo jako satelitní reproduktory v 7.1.4kanálovém systému společně se soundbarem FB1 a subwooferem FW1.

Promyšlená konstrukce se skládá z výškového reproduktoru s předním vyzařováním, úhlové středotónové jednotky s vyzařováním směrem vzhůru a basového reproduktoru směřujícího dolů, který se nachází ve vlastní, vyhrazené části skříně. Basový výkon dále posilují dva pasivní zářiče. Výkon 60 W (RMS) umožňuje, aby FS1 bezproblémově obsloužil středně velké i větší místnosti.

Model Fidelio FS1 vypadá perfektně jako solitér i jako součást AV systému Fidelio. S ním jej spojuje prémiový design tvořený kombinací kůže Muirhead a kovu – povrchová úprava, která se v tomto segmentu trhu vyskytuje jen zřídka. Aby byl zážitek skutečně audiovizuální, jsou součástí reproduktoru Fidelio FS1 také LED světla. Ve spolupráci s televizory Philips Ambilight se tak do světelného efektu Ambilight ponoří celá místnost

Bezdrátový subwoofer Philips Fidelio FW1

Bezdrátový subwoofer Fidelio FW1 disponuje 8" basovým reproduktorem směřujícím dolů, jejž po stranách doplňují dva velké pasivní zářiče umístěné „zády k sobě“ a také 200W (RMS) zesilovač. Jeho hluboké, rychlé a detailní basy jsou díky tomu ideální pro sledování filmů i poslech hudby. Design kombinuje kůži značky Muirhead a dřevo, horní desku pak tvoří broušený hliník. To vše dodává subwooferu Fidelio FW1 vysoce sofistikovaný vzhled.

Štítky: 
Reproduktory, Soundbary, Audio, TP Vision (Audio a TV Philips)

Podobné články

K zabezpečení budov patří i audio, zajistí jej například nové „all-in-one“ reproduktory od Axisu

17. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Axis Communications)
Společnost Axis Communications uvedla na český trh novou řadu chytrých designových IP reproduktorů AXIS C11 pro vysílání živých nebo předem nahraných hlasových zpráv, k reprodukci hudby na pozadí, k proaktivním varovným hlášením nebo k předávání důležitých bezpečnostních pokynů. Čtěte více

Známe vítěze 41. ročníku EISA Awards

17. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: EISA)
Organizace European Imaging & Sound Association (EISA) stejně jako každý rok vybrala nejzajímavější produkty. Pokud vás zajímá, které výrobky ovládly jednotlivé kategorie této soutěže za období let 2023–2024, jste na správném místě. Čtěte více

LAMAX: reproduktor Sounder2 MAX

19. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lamax)
Bezdrátový reproduktor LAMAX Sounder2 MAX v sobě ukrývá výkon 50 W a 360° zvuk rovnoměrně zaplňující okolí. Díky Bluetooth 5.0 jej lze ovládat na vzdálenost 18 metrů. Pyšní se výdrží až 20 hodin a jeho pevná konstrukce a voděodolné tělo zvládnou i drsnější podmínky. Navíc se pohodlně vejde i do batohu. Čtěte více
Petr Valoušek, regional leader Czech & Slovak Republic v TP Vision

Společnost Philips TV představila nové modely televizorů, sluchátek a reproduktorů

14. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Philips TV & Sound)
Společnost TP Vision, výrobce značky Philips TV & Sound, na tiskové konferenci v Praze představila své aktuální novinky. Kromě televizorů jako OLED+937, OLED+907 či The One dostaly prostor také reproduktory, soundbary či sluchátka. Čtěte více