Panasonic vybavil zobrazovací technikou jedno z nejlepších multifunkčních center ve střední a východní Evropě

22. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Panasonic)
Téma měsíce - Cubex Centrum Praha je moderní multifunkční centrum, které se nachází v lokalitě „pražského City“ na Pankráci. Díky unikátnosti a variabilitě jeho interiérů spolu se špičkovým prezentačním videosystémem se řadí mezi naprostou špičku ve střední a východní Evropě.

Cubex Centrum Praha je nové multifunkční centrum, které vyrostlo na pražské Pankráci v jedné z nových budov s názvem Trimaran. Nachází se v ulici Na Strži mezi výškovými budovami City Empiria a hotelem Panorama. Tato poloha zajišťuje ideální dopravní dostupnost (dvě stanice metra od historického centra), a rozvinutá okolní infrastruktura vytváří dostatečné kapacity pro stravování, ubytovaní i parkovaní. O kompletní technické vybavení centra nejmodernější technikou se postarala firma Panasonic.

Před vstupem do Cubex Centra Praha je umístěn informační panel s vestavěným LED displejem TH-47LFX60W. Ten díky vysokému jasu 2 000 cd/m2 a IPS panelu se širokým pozorovacím úhlem nabízí návštěvníkům snadno čitelné informace i v případech zhoršené viditelnosti způsobené například prudkým sluncem nebo deštěm. Displej je navíc odolný vůči extrémním venkovním teplotám, což umožňuje jeho celoroční chod v teplotním rozmezí mínus 20°C až plus 50°C.

Na hlavní recepci návštěvníka upoutá videostěna osazená osmi 55" displeji TH-55LFV70W (2 x 4). Tyto displeje byly pro vstupní prostor zvoleny, protože využívají nový Anti-Glare Treatment Panel, který redukuje odlesky světla a přispívá k bezproblémové projekci i většímu komfortu návštěvníků při sledování videostěny.

Prvnímu patru dominuje 102 m2 projekční plochy Media Wall s rozlišením 4K Plus. Projekci zajišťuje pět laserových projektorů PT-RZ970 v portrétovém módu a souhrnném světelném výkonu 50 000  lumenů. Další čtyři projektory tohoto typu jsou využity i v hlavním multifunkčním sále. Tento prostor nabízí kapacitu až pro tisíc osob a je unikátní i díky mimořádnému stropu s 325 osvětlovacími LED můstky.

Atmosféru událostí podporují unikátní služby, jako například „KONCEPT CHAMELEON“, který přizpůsobuje barevnost sálů a předsálí potřebám klienta. Pro snadnou orientaci návštěvníků jsou v předsálích Cubexu umístěny displeje řady EF s uhlopříčkou 32" a řady LFE o velikosti 48".

Díky špičkové projekční technice a variabilitě interiérů je Cubex Centrum Praha ideálním místem pro pořádání firemních prezentací, kongresů, konferencí, školení, hudebních či filmových eventů, plesů či gala večeří. Klienti si mohou vybrat až z osmi sálů a salonků a využít čtyři foyer a dva bary. Specialitou centra je možnost výstavy automobilů v hlavním sále a ve foyer. Díky 70 závěsným bodům s extrémně vysokou nosností ve stropě je dokonce možné i zavěšení vozu přímo uprostřed sálu. Tato technologie se netýká pouze aut, ale i jakékoli jiné těžké techniky či reklamních prvků, které si bude klient přát v hlavním sále instalovat.

Prostory jsou inspirovány českou kubistickou architekturou. To se odráží nejen v interiérech jako takových, ale i v doplňcích, vybavení či nábytku, který získal prestižní ocenění Red Dot Award. Celková výjimečnost interiéru, technického zázemí i úrovně služeb potvrzuje fakt, že se Cubex  Centrum Praha dostalo do finále soutěže InAVation Awards 2019 v kategorii Hospitality. Tato soutěž se koná od roku 2007 a jde o jedno z nejprestižnějších světových ocenění zaměřených na audiovizuální a IT technologie.

„Kladli jsme důraz na to, aby dodaná projekční technika byla na špičkové úrovni a nenarušila čistý design konferenčních prostor. Panasonic byl schopen naše požadavky splnit a dodal řešení, díky kterému vznikl technologicky i vizuálně unikátní prostor, který dokáže běžnou projekci přetvořit v multimediální zážitek,“ uvedla Dagmar Alexandra Bernardová, marketingová manažerka, Cubex Centrum Praha.

Řešení:

Projekci kompletně zajišťují projektory PT-RZ970. Zasedací místnosti jsou vybaveny 84" displeji EF1 a LFE8. Jako informační panely slouží 32" a 48" LCD zobrazovače. Videostěna na hlavní recepci se skládá z osmi 55" displejů. Instalaci doplňuje venkovní informační 47" panel.

Fakta a čísla o Cubex Centru Praha:

  • 3700 m2 konferenční a výstavní plochy;
  • variabilita jednacích sálů;
  • kapacita Cubex Centra Praha je 1 200 osob;
  • možnost propojení s Konferenčním centrem City rozšíří kapacitu na 1 700 osob;
  • unikátní Media Wall se 102 m2 projekční plochy;
  • hlavní sál s kapacitou 1 000 osob;
  • otevřeno od června 2018.
Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Problémy s tiskem etiket v pivovaru Antoš vyřešila tiskárna Epson ColorWorks

25. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Epson)
Téma měsíce - Největší devízou pivovaru Antoš je široký záběr a variabilita nabídky. Jedním z problémů, se kterým se firma potýkala, bylo zajištění tisku etiket na jednotlivé produkty. Komplikaci vyřešila tiskárna Epson ColorWorks C7500, inkoustový přístroj s permanentní tiskovou hlavou určený pro profesionální produkci barevných etiket. Čtěte více

Vysoká produktivita při zachování udržitelnosti přinese byznys i resellerům

19. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: MMD Monitors & Displays)
Téma měsíce - Společnost MMD Monitors & Displays Czech Republic má na evropském i tuzemském trhu velmi silnou pozici a neustále přináší novinky, které by pomohly koncovým uživatelům zvyšovat produktivitu a resellerům zisky. Čtěte více

Není laser jako laser...

11. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a NEC;)
Téma měsíce - Společnost NEC Display Solutions je průkopníkem laserové technologie a v době, kdy konkurenti snili o laserových produktech bez nutnosti výměny lamp, NEC již představilo první produkty (2014). Zajímavý na celé technologii je také fakt, že NEC jako jedna z mála společností má laser technologii zvládnutou na obou projekčních technologiích, jak DLP tak LCD. Čtěte více

První kalibrační software pro fotografické monitory EIZO, který „mluví“ česky!

7. 2. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a Eizo)
Téma měsíce - Obvykle je podobný komentář věnován nějakému pokrokovému hardwarovu. Tentokrát však bude věnován kalibračnímu softwaru, který je nedílnou součástí všech nových fotografických monitorů EIZO a který znamená revoluční přístup výrobce v komunikaci se svými uživateli a zároveň bourá veškeré dosavadní představy a předsudky týkající se kalibrace monitorů. Čtěte více