Notebooky ASUS ROG s 10. generací Intel Core H a grafikami NVIDIA RTX SUPER

8. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asus)
Nové kolekci notebooků dominuje model Zephyrus Duo 15 se sekundárním dotykovým displejem ROG ScreenPad Plus. Pro esport hraní jsou určeny notebooky ROG Strix SCAR vyznačující se grafikami až RTX 2080 SUPER GPU a displeji s obnovovací frekvencí 300 Hz. Dalšími novinkami jsou inovované modely Zephyrus S, M a G.

Vlajkovou lodí celé řady je celokovový model ROG Zephyrus Duo 15. Notebook se vyznačuje sekundárním dotykovým displejem ROG ScreenPad Plus, který může při hraní her sloužit ke streamování, chatování nebo prohlížení webu: 14,1" IPS displej nabízí až 4K rozlišení a je umístěn nad klávesnicí pod hlavní obrazovkou. Sloužit může jako nezávislý druhý monitor nebo vizuální prodloužení primární obrazovky.

Při otevření víka se sekundární displej vyklopí do úhlu 13°, takže je pohodlnější ho sledovat. Otevřením počítače se současně odhalí 28,5mm přívod vzduchu, který nasává chladný vzduch z prostoru nad notebookem. Tato konstrukce umožňuje uchladit výkonné komponenty (procesor Intel Core i9 desáté generace a grafika NVIDIA RTX 2080 SUPER) ve štíhlém šasi.

Zephyrus Duo 15 se bude nabízet se dvěma různými displeji – Full HD panelem s obnovovací frekvencí 300 Hz nebo 4K UHD displejem se 100% pokrytím spektra Adobe RGB pro uživatele, kteří vedle hraní chtějí také produkovat vlastní obsah. Technologie NVIDIA G-SYNC zajišťuje zcela plynulý obraz ve hrách, zatímco technologie ROG GPU Switch umožňuje přepínání mezi režimem G-SYNC a režimem NVIDIA Optimus šetřícím baterii.

ROG Zephyrus S17/S15

Zephyrus S17 nabízí 17,3" displej s úzkými rámečky, zatímco jeho menší a přenosnější sourozenec Zephyrus S15 má úhlopříčku displeje 15,6". Obě novinky charakterizuje profil 18,7 mm. Displeje obou notebooků mají certifikaci PANTONE Validated zaručující přesné barvy. Navíc nabízejí velmi rychlé obnovovací frekvence 300 Hz a dobu odezvy 3 ms, které zvládnou výkon grafické karty až RTX 2080 SUPER a procesoru Intel Core i7 10. generace. Procesory notebooků jsou chlazeny s vyšší účinností díky použití tekutého kovu.

Šasi notebooku obsahuje několik prémiových doplňků. Je zde místo pro plnohodnotnou klávesnici s LED podsvícením s RGB LED v každé klávese. Nabízí také NumberPad, tedy kombinaci touchpadu a numerické klávesnice nebo podsvícené kolečko pro regulaci hlasitosti. Při otevření víka se současně otevře otvor chlazení ve spodní části. Menší model Zephyrus S15 je pevný a odolný proti ohybu a zaujme i povrchovou úpravou odolávající otiskům prstů.

Duální jednotky úložiště M.2 SSD lze zapojit v poli RAID 0. Oba modely navíc umožňují přepínat mezi režimem G-SYNC pro plynulé hraní her a režimem Optimus, který prodlužuje výdrž baterie. Výhodou je i rozhraní Thunderbolt 3.

ROG Zephyrus M15

Cenově výhodný model ROG Zephyrus M15 nabídne řadu konfigurací pro široké publikum včetně různých typů displejů – od Full HD panelu s obnovovací frekvencí 240 Hz, přes Full HD se 144 Hz až po 4K UHD displeje. Nejlépe vybavené kusy obsahují procesor Intel Core i7 10. generace, grafické karty zahrnují cenově dostupný chip GeForce GTX 1660 Ti až po výkonný RTX 2070 GPU.

Štíhlé šasi modelu Zephyrus M15 je vyrobeno ze zesílené slitiny hořčíku a potaženo elegantní, jemnou vrstvou. Notebook je vybaven modulem ESS Sabre DAC, který přináší jasný a výkonný zvuk. Díky dvěma snadno přístupným slotům M.2 počítač nabízí snadno rozšiřitelnou úložnou kapacitu, Zephyrus M15 má bohatou konektorovou výbavu včetně konektoru Thunderbolt 3, dvou výstupů pro displej a dostatku portů USB.

ROG Strix SCAR 15/17

Modely ROG Strix SCAR 15 a 17 určené pro opravdové esport hráče zaujmou hliníkovou povrchovou úpravou a žebrováním na zadní straně, které akcentuje výkonné chlazení. ROG Strix SCAR 17 poskytuje vysoký herní výkon a IPS displej s obnovovací frekvencí 300 Hz, který zobrazuje i rychlé akce jasně a plynule. V nejlepší konfiguraci bude osmijádrový procesor Intel i9-10980-HK, 32 GB DDR4 RAM 3 200 MHz a grafická karta RTX 2080 SUPER GPU.

Uživatelům, kteří dávají přednost přenosnějším počítaům, se nabízí ROG Strix SCAR 15. Jeho 15,6" displej nabízí také obnovovací frekvenci 300 Hz a o výkon se bude starat procesor až Intel Core i9-10980-HK 10. generace a grafická karta až RTX 2070 SUPER.

Řada SCAR se vyznačuje herními prvky v podobě nastavitelných světelných efektů RGB LED, včetně světelného obvodového proužku, podsvícené klávesnice a osvětleného loga RGB na víku notebooku. Opět nechybí nástroj ROG Keystone II, zařízení založené na bezdrátové technologii NFC, které lze vsunout do boku notebooku. Lze si jej přizpůsobit tak, aby po vložení spustil jakoukoli hru nebo aplikaci, poskytl přístup k tajné, šifrované stínové jednotce (exkluzivní pro Windows 10 Pro), anebo spustil režim Stealth, který při vyjmutí klíče Keystone II ztlumí zvuk a minimalizuje všechny aplikace.

ROG Strix G15/G17

Notebooky ROG Strix G15 a G17 jsou vybaveny procesory až Intel Core i7 10. generace. V nejlépe vybavené variantě dosáhnou až na grafiku RTX 2070 SUPER. Strix G17 a Strix G15 mají standardní displeje s obnovovací frekvencí 144 Hz, ale oba budou k dispozici také s ještě rychlejším 240 Hz panelem. Notebooky Strix G budou dodávány ve třech různých barevných schématech, které mohou zvýraznit styl jejich majitelů. Oba modely budou k dispozici v sofistikované ledově modré (Glacier Blue), decentní černé (Original Black) nebo odvážnější variantě Electro Punk.

Ceny novinek budou upřesněny koncem června, kdy se novinky dostanou na trh.

Video : 
Štítky: 

Profilová karta firmy

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

ASUS Computer Czech Republic, s.r.o.

Název společnosti ASUS vychází ze jména Pegase (Pegasus) – okřídleného koně z řecké mytologie, který byl symbolem moudrosti a vědění. ASUS ztělesňuje sílu, čistotu a dobrodružného ducha tohoto nádherného stvoření. Každým novým produktem, který vytvoří, míří výš a výš.

Zobrazit detail firmy

Podobné články

HP: herní počítače Omen 25L a 30L

30. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Výkonné herní počítače HP OMEN zaujmou nejenom nejnovějším hardwarem od AMD, Intelu i Nvidie, ale také promyšleným systémem odvodu tepla, beznástrojovým přístupem k vnitřním komponentám, ale zároveň nabízejí také možnost vybírat mezi skříněmi o objemu 25 nebo 30 litrů, což uživatelům při rozhodování poskytuje maximální flexibilitu. Čtěte více

AT Computers přináší počítače X-Diablo s procesory Intel Core 10. generace

28. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers sestavila herní PC X-Diablo s nejnovější generací procesorů Intel na trhu – součástí je Intel Core i5 10. generace, které byly světu představeny na konci dubna a nyní přicházejí do prodeje. Čtěte více

SteelSeries: gamepad Nimbus+

24. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: SteelSeries)
Společnost SteelSeries uvedla na trh ovladač Nimbus+ Wireless pro Apple. Bezdrátový gamepad byl vyhotoven dle předlohy populárního originálního ovladače Nimbus a přidává řadu nových funkcí, jako jsou klikatelné joysticky, nové spínače využívající „Hall effect“, speciální držák na telefon a prodloužená výdrž baterie na 50 hodin hraní. Čtěte více

TP-Link: router Archer AX11000

23. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila svůj první gamingový třípásmový gigabitový router Archer AX11000 s podporou nejnovějšího standardu Wi-Fi 6 (802.11ax) a samostatným frekvenčním pásmem pro on-line hry. Čtěte více