Mercusys: Mesh systémy s Wi-Fi 6

19. 9. 2023. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Mercusys)
Wi-Fi mesh systémy v posledních letech zažívají obrovský boom, a to zejména ve větších domácnostech. Důvod tohoto rozmachu je jednoduchý. Na trhu se objevují cenově dostupnější řešení, která uživatelům poskytují komfortní internetové připojení v celém požadovaném prostoru.

Přitom není potřeba žádná složitá instalace ani manuální přepínání mezi jednotkami rozmístěnými po domě. Sada spolupracujících jednotek v mesh systému vytváří jednotnou síť, a tak uživatelé nemusejí řešit, ke které se připojí, i když se se zařízením pohybují. Systémy zpravidla podporují pásma 2,4 GHz i 5 GHz, které využívá většina aktuálních mobilů, tabletů i notebooků.

Pokud už vás nebaví běhat po bytě nebo domě a hledat signál s telefonem nebo notebookem v ruce, možná je na čase se poohlédnout po některém z nich. Ani velký počet zařízení v jedné síti nebývá problém. Velkým benefitem je také vysoká přenosová rychlost a u vybraných jednotek i podpora Wi-Fi 6.

Takovým systémem je třeba Mercusys Halo H70X. Sada dvou či tří designově líbivých jednotek dokáže spolehlivě pokrýt 50 m², resp. až 550 m², což bohatě stačí na velký byt, rodinný dům i menší firmu. Síť s jedním názvem a heslem eliminuje mrtvé body, záludné rohy, dosáhne třeba i na venkovní terasu a obslouží až 150 zařízení.

Dvoupásmová Wi-Fi 6 zajistí přenos dat o rychlosti až 1 800 Mb/s. Systém je také vybaven třemi gigabitovými porty, takže jej lze využít i pro rychlé kabelové připojení. Samozřejmostí je podpora obou frekvenčních pásem.

V případě potřeby ještě vyšších rychlostí je ideální volbou Mercusys Halo H80X se dvěma nebo třemi jednotkami dle potřeby pokrytí. Komplexní Wi-Fi 6 systém se postará o to, že každý kout bude pokrytý vysokorychlostním signálem o rychlosti až 3 000 Mb/s (2 400 v pásmu 5 GHz). Zde konkrétně lze rozšířit Wi-Fi signál na plochu až 460 m² nebo 650 m² bez překážek, což znamená, že zvládne větší rodinný dům i s několika patry. Navíc dokáže připojit až 150 zařízení, takže máte otevřené dveře k chytré domácnosti. Rychlost je až 3 Gb/s ve dvou pásmech a každá z jednotek má tři porty pro kabelové připojení. Mesh systémy disponují rodičovskou ochranou, některé umějí monitorovat čas strávený na internetu či blokovat nežádoucí stránky. Součástí mesh systémů Mercusys je webová aplikace v češtině i slovenštině, jejíž pomocí můžete intuitivně nastavit celou síť a spravovat ji. Příznivá cena pak bezesporu splňuje požadavek cena/výkon.

Podobné články

Jediné komplexní řešení pro digitalizaci vyniká jednoduchostí

4. 7. 2023. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Canon)
Tisk, kopírování a skenování dnes zvládají kancelářská tisková zařízení všech značek. S potřebou digitalizace ale přichází nutnost komplexního řešení pro správu dokumentů, které firmám pomůže pohodlně přejít do cloudu, a navíc bude uživatelsky přívětivé. Nejdál je v tomto směru Canon. Čtěte více

Projektory jako komplexní platforma

29. 6. 2023. (redaktor: Reseller Magazine OnLine)
Společnost Epson má za sebou na českém a slovenském trhu další úspěšný rok. Opět se nám podařilo potvrdit pozici lídra v oblasti projekční techniky na trhu s celkovým objemem prodaných kusů přes 50 %. Čtěte více

Canon imagePROGRAF: Velkoformátový tisk bez pomoci copycenter

20. 4. 2023. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Canon)
Dříve projektanti a architekti seděli u obrovského stolu, v jedné ruce pravítko, v druhé obyčejnou tužku. Dnes je tomu jinak. Papír o velikosti A0 nebo A1 vyměnili za monitory a tablet s návrhovým softwarem. Výsledné CAD a GIS výkresy, mapy nebo vizualizace potřebují ale nakonec vytisknout – a to ve velkém formátu. Dobrou zprávou je, že už není nutné chodit kvůli tomu do copycenter. Čtěte více

Jak snadno a levně vylepšit své zařízení? Pomocí nové paměťové karty Samsung!

1. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Paměťové karty jsou nedílnou součástí našich mobilních telefonů, fotoaparátů, kamer a dalších zařízení, která denně používáme. Mohou jejich funkčnost zásadně vylepšit – stačí zvolit takovou, která bude vyhovovat potřebám uživatele. Nezáleží na tom, zdali hledáte kartu pro běžné použití pro nenáročného zákazníka, nebo třeba do dohledových IP systémů. Obojí je možné. Čtěte více