Kdo se může pochlubit titulem ShopRoku od Heureky?

20. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Heureka)
Celkem 200 000 hlasů rozhodlo v letošním, už dvanáctém, ročníku soutěže ShopRoku o jejím vítězi. Více než tisíc přihlášených e-shopů a šest milionů recenzí, tak zní shrnutí tří hlavních kategorií, které Heureka každoročně vyhlašuje v soutěži ShopRoku.

„Rekordní čísla české e-commerce v loňském roce se odrazila i na zájmu o ocenění nejlepších českých e-shopů. Češi v e-shopech trávili hodně času a jako zákazníci jsou stále náročnější. České e-shopy však patří ke špičce ve kvalitě, což se letos opět potvrdilo,” uvedl Tomáš Braverman, ředitel nákupního rádce Heureka.cz.

Nejpopulárnějším českým e-shopem podle hlasování zákazníků se stal Lidl-shop.cz. Tím nejkvalitnějším na základě recenzí a hodnocení, absolutním vítězem Ceny kvality, je prodejce outdoorového vybavení 4camping.cz. Z rekordního počtu přihlášených vzešel také vítěz Ceny Heureky - internetový „farmářský trh” Scuk.cz. Cílem soutěže ShopRoku, kterou každoročně vyhlašuje nákupní rádce Heureka.cz, je ocenit nejkvalitnější a nejpopulárnější e-shopy na českém trhu.

Nejpopulárnější e-shop má Lidl, ovládl i Slovensko

Absolutním vítězem ceny popularity, ve které rozdávají hlasy svým oblíbeným e-shopům sami zákazníci, se stal e-shop obchodního řetězce Lidl. Ten  si stejnou cenu převezme i na Slovensku. V letošním ročníku soutěže udělili internetoví zákazníci celkem 200 000 hlasů. „Velice nás těší, že Lidl-shop patří u zákazníků k vyhledávaným místům pro nákup spotřebního zboží a oblečení. Za dobu své existence se tak stal plnohodnotným prodejním kanálem, který naše kamenné prodejny významně doplňuje. Ocenění je pro nás současně závazkem, abychom neustále pracovali na jeho rozvoji a zlepšovali naše služby,“ poznamenal mluvčí společnosti Lidl Tomáš Myler.

CENA POPULARITY
Název kategorieVítěz
Absolutní vítězLidl-shop
ElektroDATART.cz
Výpočetní a telekomunikační technikaCZC.cz
Móda a doplňkyCityzenwear.cz
Krása a zdravíNotino
Dětské zboží4kids.cz
Auto-motoBikers Crown
Sport a fitnessSportisimo
Dům a zahradaSIGMAshop.cz
Bydlení a designdecoDoma
HobbyMojeGalanterka.cz
Zábava a volný časMegaKnihy.cz
Erotické zbožíRuzovySlon.cz
Obchodní domyLidl-shop

Cenu kvality si odnáší 4camping.cz

Na základě vyplněných dotazníků spokojenosti se vybírá nejkvalitnější e-shop - absolutním vítězem této kategorie se stal e-shop 4camping. „Češi vloni byli nuceni přesunout se do e-shopů, což se odrazilo i na počtu recenzí a hodnocení – za rok 2020 jich udělili šest milionů, což je téměř o milion a půl více než vloni. Právě na základě hodnocení a recenzí reálných zákazníků vybíráme vítěze v Ceně kvality,” vysvětlil Braverman. Mezi dalšími vítězi Ceny kvality se objevily například e-shop palmknihy.cz, spokojenypes.cz, notino.cz nebo e-kondomy.cz.

CENA KVALITY
Název kategorieVítěz
Absolutní vítěz4camping
ElektroONLINESHOP.cz
Výpočetní a telekomunikační technikaMironet.cz
Móda a doplňkyRieker-eshop.cz
Krása a zdravíNotino
Dětské zboží4kids.cz
Auto-motoAUTO HOTAREK
Sport a fitness4camping
Dům a zahradaHadex, spol. s r.o.
Bydlení a designMatejovský povlecení
HobbySpokojenyPes.cz
Zábava a volný časPalmknihy
Erotické zbožíe-kondomy.cz
Obchodní domyEVA.cz

Zaměřeno na Cenu Heureky

V letošním ročníku se Heureka více zaměřila na Cenu Heureky a počet vyhlašovaných e-shopů rozšířila na pět. „V Ceně Heureky se dlouhodobě snažíme oceňovat e-shopy, které za sebou mají nějaký zajímavý příběh, přesah, neotřelou myšlenku – zkrátka nějaký originální počin,” vysvětlil Tomáš Braverman, ředitel Heureky, a doplnil: „Letos se nám sešlo přes 1200 e-shopů, a vybrat jich jen pár bylo nesmírně obtížné. Je fantastické vidět, že skvělých nápadů je na českém trhu dost.”  Prvenství v Ceně Heureky si nakonec odnáší e-shop Scuk.cz, následovaný e-shopy Reknihy.cz, Knihobot.cz, PuclePucle.cz a Stehlikdesign.cz.

Cena Heureky
1. místoScuk.cz
2. místoReknihy.cz
3. místoKnihobot.cz
finalistaPuclePucle.cz
finalistaStehlikdesign.cz

Prohlédněte si kompletní výsledky soutěže. 

Podobné články

Jak může vašemu e-shopu prospět e-promoter?

14. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Conectart)
Nakupování přes internet enormně roste. V době lockdownu se stalo dokonce jedinou možností, jak si některé zboží pořídit. S rostoucí oblibou e-commerce stoupá zároveň potřeba po kvalitním zákaznickém servisu, jenž v obchodech běžně obstarávají prodejní asistenti. V on-line prostředí by tento požadavek mohl řešit nástroj e-promoter. Čtěte více

ATC Náhradník pomůže při vyhledávání alternativních produktů

30. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: AT Computers)
Společnost AT Computers spustila na svém webu novou funkci nazvanou Náhradník, která ušetří váš čas. Jedním kliknutím na tlačítko „Najdi náhradníka – alternativu“ si můžete u vámi vyhledaného produktu zobrazit náhradníky, a to podle těch nejdůležitějších parametrů – jednoduše tak naleznete ideální náhradu požadovaného zboží. Čtěte více

Nejlepší cesta k zákazníkům vede přes e-mail aneb výhody e-mail marketingu

23. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Mail Komplet)
Cena, efektivita, ziskovost. Tak by se daly krátce popsat hlavní důvody, proč si e-mailing dlouhodobě udržuje výsostné postavení mezi online marketingovými kanály. Mohlo by se zdát, že v konkurenci sociálních médií již e-mail marketing nemá co nabídnout, výzkumy však hovoří jinak. Čtěte více

Češi zůstanou u online nákupů, chtějí ale podpořit i kamenné prodejny

14. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: GLS)
Každý druhý Čech chce podle průzkumu provedeného pro firmu GLS po skončení pandemie nakupovat online i v kamenných prodejnách. Výhradně u online nákupů zůstane 15 % dotázaných. Čtvrtina Čechů bude více nakupovat v kamenných prodejnách, aby je podpořila. Češi ale budou zároveň více šetřit. Čtěte více