Kapsch dokončil akvizici Data Storage

26. 7. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Kapsch)
Společnost Kapsch dokončila akvizici české firmy Data Storage, která je specializována na dodávky komplexních „enterprise-level“ řešení v oblasti zálohování, archivace, migrace, ukládání a správy dat IS v prostředích heterogenních systémů, multiplatformních databázových systémů a privátních i veřejných cloudů.

Tato akvizice naplňuje strategii společnosti Kapsch, kterou je nárůst podílu na tuzemském trhu informačních technologií. Akvizice Data Storage dále rozšířila portfolio služeb Kapsch a posílila technologickou základnu, což v konečném důsledku přinese další benefity zákazníkům obou společností.

„Díky této transakci uskutečňujeme další krok v rozšíření portfolia našich služeb. Tým Kapsche bude zároveň obohacen o specialisty Data Storage, kteří budou mít zase možnost těžit z bohatých zkušeností skupiny Kapsch v oblasti velkých infrastrukturních řešení,“ řekl Karel Feix, jednatel a ředitel Kapsch.

Společnost Data Storage byla založena Liborem Koudelou v roce 1998 a od té doby neustále posilovala postavení na svém specializovaném trhu. S růstem významu zálohování a archivace velkých objemů dat rostly i tržby společnosti. Data Storage má v současné době přes 200 zákazníků z oblasti privátního i veřejného sektoru. „Jsem rád, že naším novým vlastníkem se stává právě Kapsch. Jsem přesvědčen, že tato transakce přináší zajímavé možnosti pro zákazníky i zaměstnance obou společnosti. Osobně jsem přijal nabídku působit na manažerské pozici v rámci společnosti Kapsch BusinessCom, kde budu zodpovědný za řízení služeb a produktů v oblasti infrastruktury a budu také nadále působit v pozici jednatele Data Storage,“ řekl Libor Koudela, zakladatel a dosavadní jednatel Data Storage.

Štítky: 

Podobné články

Kapsch BusinessCom Gold partnerem Citrix

8. 4. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Kapsch)
Kapsch BusinessCom splnil všechny podmínky partnerského programu Citrix určené pro úroveň Citrix Solution Advisor Gold. Kapsch BusinessCom je tak v současnosti jediným partnerem Citrix s touto certifikací v České republice. Čtěte více
Miloš Pravda, šéf oddělení servisních služeb Dell ve společnosti Kapsch

Kapsch BusinessCom: Miloš Pravda

3. 2. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Kapsch)
Novou přeskupenou strukturu Operations společnosti Kapsch BusinessCom vede Miloš Pravda, který v lednu nastoupil na pozici Field Operations Manager. Jde o oddělení zodpovědné za servisní služby Dell. Čtěte více