Ingenico a Microsoft rozšiřují mobilní platby na Windows

10. 8. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ingenico)
Společnost Ingenico v České republice rozšířila své mPOS řešení pro akceptaci bankovních karet na mobilní telefony a tablety s operačním systémem Windows. Řešení kombinuje platební terminál a mobilní pokladní aplikaci v chytrých zařízeních.

Řešení je kompatibilní s Windows 10 a mobilní aplikace byla vyvinuta ve spolupráci se společností Cígler Software. Samozřejmostí je pokrytí požadavků připravované elektronické evidence tržeb v České republice.

Ingenico iCMP je nejmenší a nejlehčí Chip & PIN akceptační zařízení na trhu. Integrací přes Bluetooth rozhraní s mobilním telefonem nebo tabletem se z něho stává platební terminál, který splňuje veškeré bezpečnostní standardy. 

„Tisíce obchodníků v České republice používají chytrá zařízení s některým z operačních systémů Microsoft Windows. Tito obchodníci hledají jednoduché a zároveň bezpečné řešení pro akceptaci bankovních karet, které nabídne zákazníkům rychlou alternativu hotovosti. A právě takové řešení jsme jim ve spolupráci se společnostmi Microsoft a Cígler Software schopni nabídnout,” uvedla Martina Kirchrathová, Ingenico Group Country Manager pro Českou republiku a Slovensko. Zároveň dodala:  „Řešení je navrženo tak, aby s ním byli obchodníci připraveni na povinnost elektronické evidence tržeb. Obchodníci tak budou připraveni na nový zákon a zároveň budou moci jednoduše akceptovat platby bankovními kartami od svých klientů.”   

 „Jsme rádi, že touto cestou pomáháme firmám a podnikatelům užívajícím chytré telefony, tablety nebo počítače s operačním systémem Windows 10 zefektivnit celý proces pokladních a bankovních operací s jejich zákazníky. Díky tomu se pak mohou lépe soustředit na hlavní předmět svého podnikání a současně mohou lépe a bez významnějších investic vyhovět požadavkům nové legislativy,“ řekl Milan Hrabovský, ředitel divize vývoje ve společnosti Microsoft Česká republika.

 „Dlouhodobě se snažíme usnadnit živnostníkům jejich podnikání a pomoci jim zvýšit úroveň služeb, které nabízejí. Společně s našimi partnery, společnostmi Ingenico Group a Microsoft, o to usilujeme i v tomto projektu. Podnikatelům nabízíme moderní pokladní systém ve formě jednoduché aplikace, s níž mohou pracovat v PC i v mobilních zařízeních. Řešení tak odpovídá požadavkům současného trhu. Zároveň podnikatelům usnadňuje zefektivnění stávajících procesů a splnění požadavků, které na ně klade nový Zákon o evidenci tržeb. A to s minimální finanční zátěží,“ uzavřel Tomáš Loukota, výkonný ředitel Cígler Software.

Štítky: 

Podobné články

Marcel Gajdoš, regionální manažer Visa pro Česko a Slovensko

Pět faktů o bezkontaktních a mobilních platbách

28. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: VISA)
Stále více lidí přichází na chuť bezkontaktním a mobilním platbám a používají je i při běžných nákupech. Dali jsme proto dohromady několik zajímavostí o moderních platbách s Visa – ať už jde o platby kartou, mobilem nebo chytrými hodinkami. Čtěte více

Mobilem místo peněženky platí velká část Čechů

3. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Vodafone)
Rychlejší, jednodušší a hygieničtější. Mobilním telefonem platí za zboží a služby rovná polovina lidí ve věku 25 až 34 let, kteří vlastní v tuzemsku chytrý telefon. A napříč generacemi je to více než třetina, ukázala studie Češi v síti od společnosti Kantar, kterou má společnost Vodafone k dispozici. Čtěte více

K mobilnímu placení využívá chytré telefony a tablety 29 % Čechů

16. 11. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: GfK)
Čeští spotřebitelé využívají svá mobilní zařízení během nákupního (rozhodovacího) procesu velmi intenzivně. Smartphony používají především mladší generace, starší generace dává přednost tabletům. Čtěte více

Inteligentné terminály Telium Tetra od Ingenico už sú i na slovenskom trhu

27. 6. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Ingenico)
Objednať si a zaplatiť taxík, ohodnotiť obsluhu, zaplatiť šek, či uplatniť si body z vernostného programu. Alebo rozdeliť sumu na spoločnom účte z reštaurácie medzi priateľov. To všetko, ale aj mnoho iného, dokážu ponúknuť inteligentné platobné terminály. Čtěte více