Huawei uvedl na trh skládací Mate Xs

2. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Huawei)
Skládací Huawei Mate Xs, vybavený nejnovějšími technologie, je nejmodernějším zařízením výrobce s SoC Kirin 990 5G a vylepšeným designem Falcon Wing, který poskytuje jak výkon a výbavu, tak i a bezproblémový uživatelský zážitek v režimech smartphonu i tabletu.

Huawei Mate Xs přináší 8" FullView skládací displej s přepracovaným mechanickým závěsem. Design Falcon Wing, který byl poprvé nasazen na Huawei Mate X, obsahuje více než sto vzájemně propojených částí, které pracují tak, aby posílily displej a zároveň poskytovaly bezchybný uživatelský zážitek v obou provozních režimech. Závěs je vyrobený z tekutého kovu na bázi zirkonia, měl by být trvanlivější, než u Huawei Mate X, a umožňuje rozložení telefonu na plných 180 stupňů.

Telefon je vybaven flexibilním displejem s dvouvrstvou polymerní strukturou. Skládací displej je vyroben pomocí techniky, která přilepuje dvě vrstvy leteckého polyamidu s opticky čirým lepidlem. Tento materiál umožňuje displeji dosáhnout potřebné kvality obrazu, sytosti barev a jasu při zachování vysokého stupně trvanlivosti. Hlavní obrazovka má 6,6" a sekundární obrazovka 6,38". Při rozložení se přístroj stává 8" tabletem.

Mate Xs obsahuje systém chlazení Flying Fish Fin, který je navržen pro skládací provedení. Systém využívá flexibilní grafen s mikroskopickými štěrbinami, které mu umožňují skládat se spolu se zařízením a pokrývat celou plochu povrchu pro rovnoměrné a efektivní chlazení.

Novinka těží ze síly čipové sady Kirin 990 5G. Součástí SoC je osmijádrový procesor obsahující dvě jádra Cortex-A76, dvě jádra Cortex-A76 a čtyři jádra Cortex-A55. Grafiku zajišťuje 16jádrový GPU Mali-G76 a požadavky AI odbavuje NPU postavený na architektuře Da Vinci společnosti Huawei. Kirin 990 5G SoC obsahuje integrovaný 5G modem. Podporuje i 2G, 3G a 4G. SoC podporuje plné spektrum 5G a duální pohotovostní režim Dual SIM Dual SIM 5G + 4G.

Přístroj je vybaven vlajkovým systémem fotoaparátů. Systém SuperSensing Leica Quad Camera, uspořádaný do svislého pole podél postranního panelu, je osazen hlavní 40 MPx kamerou (širokoúhlý, f / 1,8), 16MPx ultra širokoúhlým fotoaparátem (f / 2,2), 8MPx teleobjektivem (f / 2,4, OIS) a 3D snímačem hloubky. Systém podporuje kombinaci OIS a AI Image Stabilization a až 30x hybridní zoom. Jako systém pro všechny scénáře podporuje také ISO 204 800 pro snímání fotografií v prostředí se slabým světlem. Huawei Mate Xs umožňuje při vytváření selfies uživateli využívat systém čtyř kamer. Převrácením smartphonu mohou spotřebitelé jednoduše použít sekundární obrazovku.

Huawei Mate Xs běží na EMUI10.0.1, operačním systému na bázi Android Open Source. Kombinuje nejen vylepšený výkon se zvýšeným zabezpečením, ale také podporuje funkci spolupráce na více obrazovkách, která byla vyvinuta s distribuovanou technologií Huawei na jejím založení. Tato funkce boří hranice mezi zařízeními Windows a Android a díky ní mohou uživatelé snadno přenášet soubory mezi Huawei Mate Xs a Huawei MateBook a také ovládat dva systémy z jediného displeje.

Skládací telefon nativně podporuje Multi-Window pro zobrazení dvou aplikací vedle sebe a vzájemnou interakci. Text, obrázky a dokumenty lze přenášet stejně snadno jako přetahování obsahu z jedné aplikace do druhé. Dok v dolní části obrazovky poskytuje prostor pro přiřazení aplikací k rychlému spuštění. Pokud jsou dvě aplikace otevřeny současně, mohou uživatelé spustit funkci třetího okna pomocí funkce Plovoucí okno, kterou lze použít pro vyřízení drobných úkolů, jako je reakce na textové zprávy, aniž by opustili stávající aplikace.

Huawei Mate Xs je jedním z prvních zařízení Huawei, které bude prodáváno s přepracovanou Huawei AppGallery, oficiální platformou pro distribuci aplikací Huawei.

Video : 
Štítky: 

Podobné články

Antibakteriální ochranná fólie Screenshield chrání telefony a další zařízení

2. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Skinzone+)
Antibakteriální fólie Screenshield od firmy Skinzone disponuje technologií, která zabraňuje množení až 99,99 % běžně se vyskytujících bakterií (E. Coli, Salmonela, Listeria, atd.), a to po celou dobu životnosti aplikované fólie. Kromě telefonů je produkt vhodný i pro tablety, hodinky, notebooky i jiná zařízení. Dalšími benefity jsou odolnost proti škrábancům a snadná instalace. Čtěte více

Gartner: Prodej počítačů, tabletů a mobilů letos klesne až o 14 %

1. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Celosvětový prodej zařízení (tedy počítačů, tabletů a mobilních telefonů) by letos mohl podle Gartneru ve srovnání s předchozím rokem klesnout až o téměř 14 %. Znamenalo by to, letos bude prodáno 1,9 miliardy zařízení. Čtěte více

Xiaomi představilo MIUI 12, vylepšený systém přijde na desítky modelů

21. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Xiaom)
Nejnovější verze systému MIUI 12 od Xiaomi pro telefony se systémem Android přináší řadu nových funkcí i optimalizací. Vedle vylepšené bezpečnosti se mohou uživatelé těšit na lepší multitasking, tmavý režim, rozšířené možnosti sdílení a další funkce. Jako první přijdou na řadu přístroje ze sérií Mi 9 a Redmi K20, následovat budou i desítky dalších modelů. Čtěte více

IDC: COVID-19 způsobil propad prodeje smartphonů v regionu EMEA v 1. čtvrtletí 2020

21. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Prodej chytrých telefonů v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky se v důsledku omezení ekonomik v souvislosti s pandemií viru COVID-19 meziročně propadl o osm procent. Celkem se tak během prvního letošního kvartálu prodalo necelých 77 milionů telefonů. Čtěte více