Evropané budou stále investovat do mobilů a smartphonů

30. 7. 2014. (redaktor: Pavel Gregor, zdroj: Samsung)
Účastníci průzkumu Techonomic Index mimo své zaměstnání stráví 7 hodin a 42 minut denně používáním techniky nebo domácích spotřebičů – od mobilních telefonů přes TV až po myčku nádobí nebo vařič. Průměrná domácnost vlastní 18 technologických zařízení. Více než polovina respondentů (53 %) nyní vlastní tablet.

Domácnosti ve Francii, v Německu, ve Španělsku a v Itálii za techniku průměrně utratily 367 eur za poslední tři měsíce, zatímco u britských rodin tato částka činila průměrně 218 liber. V porovnání s předchozími generacemi lze konstatovat, že technologie přispívá spíše ke sblížení rodinných příslušníků než k jejich odcizení.

Téměř dvě třetiny (64 %) respondentů z pěti evropských států uvádí, že technologie (jako např. mobilní telefon, sociální sítě, e-mail atd.) je sbližují s jejich rodinou. Polovina dotázaných (52 %) souhlasí s tvrzením, že díky mobilním technologiím (např. mobilní telefon/tablet) si více povídají se svými blízkými. Každý čtvrtý respondent uvádí, že kontakt s příbuznými skrze sociální média jim dovoluje lépe se vzájemně poznat. 44 % z dotázaných, kteří jsou v kontaktu se svými rodiči, potvrdilo, že jsou s nimi v kontaktu alespoň jednou denně. 40 % z dotázaných, kteří jsou v kontaktu se svými sourozenci, potvrdilo, že jsou s nimi v kontaktu každé dva až tři dny (nebo i více). 57 % dotázaných, kteří jsou v kontaktu se svými prarodiči, potvrdilo, že jsou s nimi v kontaktu jednou či vícekrát týdně.

Co vlastníme:

V domácnostech vlastníme průměrně 18 technologických/elektronických zařízení nebo domácích spotřebičů (z 11 kategorií, na které se průzkum zaměřuje). Téměř třetina dotázaných uvádí, že vlastní dva televizory, a jedna domácnost z pěti vlastní televizory tři. Více než polovina (53 %) dotázaných využívá tablet.

Nákupní chování:

Mobilní telefony a tablety byly nejčastěji označovány jako produkty, které si někdo v domácnosti hodlá koupit v nacházejících třech měsících. 19 % z těch, kteří si koupili tablet, a 17 % čerstvých majitelů fotoaparátu si pořídili nový přístroj, protože chtěli „něco menšího a lehčího“ (tyto dva atributy byly uváděny mezi top 5 důvody u obou přístrojů). Dotazovaní v posledním měsíci nakupovali hlavně digitální knihy a noviny, těm dávali přednost před ostatními typy obsahu.

Frekvence využívání přístrojů:

Více než třetina (35 %) dotazovaných stráví běžný den více než hodinu denně sledováním TV nebo videoobsahu. Jeden z pěti (20 %) minimálně hodinu denně hraje hry nebo se baví různými aplikacemi na svém telefonu či tabletu. Téměř šest z deseti (59 %) dotázaných, kteří využívají spotřebiče určené pro vaření, tak činí méně než hodinu denně. Téměř čtvrtina (24 %) respondentů používá spotřebiče určené pro úklid každých 4–5 dnů nebo méně častěji.

Samsung se rozhodl pro průzkum Techonomic Index, aby zmapoval způsob, jakým lidé využívají technologie, a jeho poznatky budou využity při vývoji nových produktů. Komplexní studie je založena na průzkumu s 5 000 respondenty ve věku mezi 18–65 roky v pěti evropských zemích (Velká Británie, Francie, Německo, Španělsko a Itálie), kteří byli dotazováni on-line.

Štítky: 

Podobné články

Prodej monitorů zůstává silný

23. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Celosvětový prodej monitorů, notně „nakopnutý“ covidovou pandemií, zůstává i nadále silný. Podle IDC se jen za letošní druhý kvartál celosvětově prodalo přes 35 milionů kusů, což ve srovnání se stejným obdobím roku 2020 představuje nárůst o více než 11 %. Čtěte více

Trh s herními počítači zůstává v regionu EMEA nadále silný

17. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Během druhého čtvrtletí 2021 se v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky prodalo 2,5 milionu herních PC, což představuje meziroční nárůst o 10,5 %. Růst by měl (ačkoli již pomalejší) vytrvat přinejmenším do konce letošního roku. Čtěte více

Trh se servery klesal v tržbách a stagnoval v objemu

14. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle společnosti IDC se ve druhém čtvrtletí 2021 celosvětově prodalo 3,2 milionu serverů (meziroční nárůst o 0,1 %) při tržbách 23,6 miliardy USD (meziroční pokles o 2,5 %). Čtěte více

Prodej smartphonů v druhém kvartále slušně rostl

7. 9. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Gartner)
Podle údajů společnosti Gartner vzrostl během druhého čtvrtletí 2021 globální prodej smartphonů meziročně o 10,8 % na 328,8 milionů. Čtěte více