Cloudová strategie Fujitsu

26. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Fujitsu)
S využitím svých zkušeností s ICT a z mezinárodního působení, se Fujitsu vydalo směrem ke globální cloudové strategii a posílilo všechny aspekty svého komplexního portfolia služeb a řešení pro cloud.

Fujitsu si uvědomuje, že cloud je ve své podstatě složitý – neexistuje zde jedno univerzální řešení. Proto nová iniciativa Fujitsu Cloud nabízí obchodním a IT společnostem možnost volby. Nová koncepce cloudové integrace v sobě kombinuje odborné poradenství a řízené služby, aby organizacím umožnila zvolit si pro sebe vhodné možnosti cloudových řešení. Fujitsu Cloud dokáže integrovat různá cloudová prostředí se staršími systémy a poskytovat zákazníkům a uživatelům plynulé služby.

Společnost se po technické stránce připravuje na podporu zákazníků ve všech fázích implementace cloudu budováním nejširšího portfolia řešení IaaS, PaaS, SaaS a cloudových integračních služeb v oboru. Společnost staví na pevných základech poskytování robustních a inovačních ICT řešení a služeb. V současnosti harmonizuje a vylepšuje své cloudové portfolio, aby mohla globálně poskytovat nabídky vyvinuté a osvědčené v různých regionech světa.

Mezi nejdůležitější součásti cloudové strategie patří:

• Cloud IaaS Trusted Public S5 (dříve Global Cloud Platform) je globálně dostupná platforma s dodatečnou kapacitou nasazenou v průběhu posledních 12 měsíců a novou dedikovanou službou, která bude k dispozici do konce roku 2013.
• Platforma Cloud IaaS Private Hosted (dříve Local Cloud Platform) byla během posledních 12 měsíců nasazena v mnoha nových regionech, přičemž na finanční rok 2013 je plánována nová funkcionalita.
• Služba Cloud PaaS RunMyProcess byla ohlášena v dubnu 2013 jako významná akvizice, jejíž globální uvedení je plánováno v průběhu nadcházejícího finančního roku.
• Řešení Cloud ITMaaS je v současnosti k dispozici po celém světě a poskytuje celosvětově jediný ucelený přístup ke správě IT jako službě (IT Management as a Service) – v partnerství se společností CA na základě řešení Nimsoft.
• Řešení Cloud BaaS, představené v prosinci 2012 a v současnosti zaváděné po celém světě, poskytuje cloudové služby zálohování pro cloudové a necloudové systémy – v partnerství se společností EVault.
• Řešení Cloud End User Protect bude představeno během tohoto měsíce a poskytne cloudové bezpečnostní služby – v partnerství se společností Symantec. • Řešení Managed Infrastructure Service Managed Mobile je k dispozici od roku 2009 a v průběhu tohoto finančního roku se dočká nové hlavní verze, s významnou novou funkcionalitou, založené na řešení XenMobile společnosti Citrix.
• Služba integrovaného provozu různých cloudových prostředí FUJITSU rozšíří stávající cloudové řízené služby a její dostupnost na klíčových trzích se očekává ještě v průběhu tohoto finančního roku.

Štítky: 
Fujitsu

Podobné články

Fujitsu doplnilo své cloudové portfolio o správu IT jako službu

3. 8. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Díky řešení Fujitsu ITMaaS získávají organizace operativní přehled nezbytný pro poskytování efektivnějších, vstřícnějších a spolehlivějších služeb zákazníkům a koncovým uživatelům s cloudovými i necloudovými IT infrastrukturami. Cloudová řešení pro monitoring a service desk od společnosti CA Technologies budou poskytovat lepší služby podnikům všech velikostí i nezávislým dodavatelům softwaru (ISV). V porovnání s vnitropodnikovým řešením se významně snižují náklady na provoz a správu systémů. Čtěte více

Vylepšené úložiště Fujitsu Eternus DX

29. 7. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Fujitsu)
Fujitsu vylepšilo datová úložiště Eternus DX, která rozšiřují možnosti jejich využití při náročných výkonech, jako je například obchodní analytika, databáze a on-line zpracování transakcí (OLTP). Čtěte více

Fujitsu vnáší do HPC jednoduchost a cenovou dostupnost

22. 6. 2013. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: Fujitsu)
Fujitsu představilo novou iniciativu, která firmám usnadní zavádění a používání aplikací HPC (High Performance Computing). Vyvinulo řešení, které firmám umožní rychlejší vývoj produktů a zkrátí dobu uvedení produktů na trh. Zároveň nabízí nové intuitivní uživatelské rozhraní a doposud nejdostupnější cenu kompletního systému. Čtěte více
Foto: SXC.hu

Kamenné prodejny budou i nadále důležité

30. 5. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: Fujitsu)
Navzdory vzestupu online obchodování zůstává kamenná prodejna i nadále centrálním místem pro setkávání se zákazníky. Podle průzkumu společnosti Fujitsu mezi vedoucími pracovníky evropských maloobchodů si rostoucí konkurenční tlak vyžaduje, aby maloobchodníci dokázali kombinovat efektivní procesy s poskytováním hodnotné zákaznické zkušenosti. Čtěte více