Čeští pacienti si zvykají na online komunikaci s lékaři

17. 2. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: CGM)
Podle údajů společnosti CompuGroup Medical ČR (CGM) využívá její řešení online pacientských služeb CGM LIFE eSERVICES po roce od jeho uvedení již přes 10 000 českých pacientů a více než 100 zdravotnických zařízení a lékařů.
Foto: Panasonic

CGM Life eServices, kterými CGM vstoupila do segmentu pacientských služeb, umožňují pacientům online objednání, konzultace, zasílání výsledků vyšetření nebo vystavení receptu. Čeští pacienti nejčastěji využívají možnost online objednání se k lékaři na určitou hodinu. Lékař i pacient vidí obsazenost jednotlivých termínů a mohou uzpůsobovat své časové možnosti nebo rozvrhovat práci. Současně ale roste i obliba a využívání elektronického objednání receptu nebo online konzultací s lékařem.

Mezi zeměmi, kde toto řešení používají, je Česká republika v rychlosti nárůstu zapojení lékařů na druhém místě hned za Německem.

Ukazuje se, že pacienti mají zájem na větším zapojení do léčebného procesu, a pokud tu možnost dostanou, určitě ji využijí,“ řekl Vladimír Přikryl, generální ředitel CompuGroup Medical ČR.

Podle společnosti CGM jde o trend. Za situace, kdy se zdravotnictví otevírá novým technologiím a způsobům komunikace, je pro české pacienty elektronická komunikace stále oblíbenější a běžnější typ kontaktu s lékařem.

Data o využívání CGM Life eServices také ukazují, že největší zájem o službu projevili lékaři těch odborností, které charakterizuje kontinuální vztah s pacienty, především tedy gynekologové, praktičtí lékaři, dětští lékaři a stomatologové.

„Služba je jednoduchá a přitom variabilní. Dá se přizpůsobit tak, aby vyhovovala požadavkům konkrétního zdravotnického zařízení. Své uplatnění najde i tam, kde lékaře pacient navštěvuje pouze nepravidelně. Mezi lékaři, kteří se rozhodli službu využívat, jsou zastoupeny téměř všechny odbornosti,“ dodal k využití služby mezi českými lékaři šéf marketingu CGM Ivan Dvořák.

Štítky: 

Podobné články

David Bečvařík, Senior Solution Architekt pro region CEE ve společnosti Red Hat

Modernizace zdravotnictví s otevřenou platformou

28. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Přístup k IT se mění a ani IT ve zdravotnictví nezůstává výjimkou. Klasické platformy založené na virtuálních strojích a fyzických serverech jsou postupně nahrazovány kontejnery a cloudem. Čtěte více

Virtuální realita může pomoci i při léčbě ledvinových onemocnění

9. 9. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Lifeliqe )
Virtuální realita ve zdravotnictví představuje obrovský potenciál, jednak pro rozvoj oboru jako takového a zároveň také pro ty, kteří VR uchopí za správný konec. Jednou z nejnovějších oblastí je léčba ledvinových onemocnění. Čtěte více

Konec čekáren v Čechách? Koronakrize otevřela dveře online zdravotnictví

26. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC-softwarehouse)
Objednat se k doktorovi online nebo si přečíst lékařskou zprávu v mobilní aplikaci. Praktický lékař, který vidí výsledky vyšetření i rodinnou anamnézu svých pacientů v jednom systému. To není pouze vizionářská představa, ale skutečná praxe prémiových klinik v Česku, které investují do robustních IT systémů, díky nimž dokážou poskytovat klientům tu nejlepší péči a také uchovat jejich citlivá data v bezpečí. Čtěte více

Nejvíce dat uniká ve finančnictví a zdravotnictví

26. 2. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Audiopro)
Únik dat o pacientech přidělává poskytovatelům zdravotních služeb problémy. Spolu s finančním sektorem jsou totiž dle studie společností IBM Security a Ponemon Institute na špici největších průměrných škod způsobených únikem informací. Cestou k ochraně je zabezpečení systémů, pečlivé školení a péče o soukromí pacientů. Čtěte více