Bezpečnostní platforma Samsung Knox – řešení pro ochranu citlivých dat v mobilních zařízeních

13. 4. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
PR článek – Trendem současnosti je stálé připojení k internetu pomocí chytrých mobilních zařízení. Kromě bezesporu obrovských výhod, které práce kdykoli a odkudkoli přináší, narážíme na stále nové a důmyslnější bezpečnostní hrozby. Ochrana citlivých dat je zásadním tématem pro každou obchodní společnost, jejíž zaměstnanci denně operují s neveřejnými dokumenty a aplikacemi.

Aby zaměstnanci mohli využívat smartphony k pracovním i soukromým účelům bez obav o bezpečnost dat, nabízí Samsung účinnou bezpečnostní platformu Knox, na které jsou například postaveny smartphony Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Toto zabezpečení nabízí funkce na ochranu dat před potenciálními škodlivými útoky v reálném čase a navíc prostřednictvím funkce Find My Mobile chrání osobní údaje majitele při ztrátě zařízení.

Platforma Samsung Knox je další generace zabezpečené platformy Android, kterou společnost Samsung představila v roce 2013. Svým zaměřením především na zařízení střední a vyšší třídy vyvažuje schopnosti zabezpečení hardwaru, aby operačnímu systému a aplikacím nabídla více úrovní ochrany. Jedná se o mobilní bezpečnostní řešení přímo v zařízení, které dokáže oddělit pracovní a osobní údaje pomocí vylepšené technologie dostatečně zabezpečené i pro provoz na sítích s vládní klasifikací. Samsung Knox splnil přísné vládní akreditace po celém světě včetně USA a Velké Británie.

Zařízení zaměstnanců mají nepřetržitou ochranu a IT odborníci získávají data v reálném čase o rizikových útocích prostřednictvím efektivní mobilní platformy pro správu zařízení. Nejnovější aktualizace Knox zahrnuje přihlášení několika kroky, generování one-time-pass a schopnosti účtování (vytvoření platební brány). Na veletrhu Mobile World Congress 2015 získal Samsung za řešení Knox Workspace cenu „Nejlepší produkt či řešení pro zabezpečení / proti podvodným útokům“ od Asociace GSMA.

Funkce platformy Knox

Díky platformě Knox jsou nyní zařízení Samsung Galaxy připravena k zabezpečené práci ihned po zapnutí. Jediným klepnutím na tlačítko lze přepínat mezi pracovním prostorem platformy Knox, který je chráněný heslem, a osobními aplikacemi. Pracovníci oddělení IT si mohou být jisti, že firemní údaje jsou zabezpečené a dají se spravovat, zatímco zaměstnanci si mohou své zařízení bez jakýchkoli obav libovolně přizpůsobovat osobními aplikacemi a daty.

Jednoduchá správa

Platformu Knox lze jednoduše integrovat se stávajícími řešeními MDM, VPN a Microsoft Exchange ActiveSync, díky čemuž lze řešení zabezpečení přizpůsobit tak, aby vyhovovalo potřebám firmy. Zařízení Samsung je také možné spravovat pomocí řešení Knox EMM, které využívá výhradně cloud, takže nevyžaduje žádné investice do lokálního hardwaru a softwaru. Kompletní funkce správy obsahují více než 500 podporovaných zásad IT dostupných v rámci platformy Knox a více než 1 000 rozhraní API řešení MDM. Navíc se jejich počet každý den zvyšuje.

Výkonné aplikace

Do pracovního prostoru platformy Knox lze nainstalovat pouze zabezpečené a otestované aplikace. Společně s platformou se do zařízení instaluje celá kolekce aplikací připravených k okamžitému použití včetně aplikací Kontakty, Kalendář, Telefon, Prohlížeč, Fotoaparát a E-mail. Prostřednictvím služby Samsung Knox Apps je k dispozici úplný přístup k nejnovějším mobilním nástrojům a aplikacím, kterými je možné dále zvýšit produktivitu.

Zabezpečená data

Data, se kterými se právě nepracuje, jsou zabezpečena pomocí šifrování v zařízení a autentifikace je rozšířena o ověřování čipovou kartou SmartCard. Přenášená data lze chránit připojením VPN vyhrazeným pro jednotlivé aplikace a šifrovacími klíči. V případě krádeže může správce zařízení na dálku vymazat a využít službu Samsung Absolute Theft Recovery.

Uzamčení systému Android

Platforma Knox je zabezpečená od nejnižší až po nejvyšší úroveň. Infrastruktura společnosti je chráněna platformou Android rozšířenou o řešení Knox, které využívá víceúrovňové zabezpečení aplikací založené na hardwaru. Toto řešení zahrnuje funkci Trusted Boot a architekturu TIMA (TrustZone-based Integrity Measurement Architecture), které chrání podnikové aplikace a síť před hackery, viry a neoprávněným přístupem.

Další informace naleznete na www.samsung.cz.

Podobné články

Chráníte svá data i na home officu? Otestujte se online!

27. 3. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Informační bezpečnost je jedno z nejaktuálnějších témat současnosti. Denně dochází k závažným bezpečnostním incidentům, které mají dopad na fungování organizací. Na těch nejzávažnějších mají často svůj podíl také nedostatečně informovaní zaměstnanci, kteří se nevědomky dopouštějí zásadních pochybení. Čtěte více

Na aktivní kybernetickou obranu rezignovalo 42 % firem

2. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Podle studie společnosti Cisco dnes průměrná firma užívá přes 20 bezpečnostních technologií. Ačkoli neustále pokračuje konsolidace dodavatelů, kdy 86 % oslovených subjektů využívá řešení od 1 až 20 různých výrobců, přes 20 % dotázaných (o 8 % více než v roce 2017) se domnívá, že správa multidodavatelského prostředí je velmi náročná. Čtěte více

Kaspersky přidává zabezpečení SharePoint Online a Microsoft Teams

1. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Kaspersky)
Nová verze bezpečnostního produktu Kaspersky Security for Microsoft Office 365 rozšiřuje ochranu na aplikace pro spolupráci zaměstnanců. Již stávající ochranu nástrojů Exchange Online a OneDrive tak doplňuje zabezpečení SharePoint Online a bezpečné sdílení souborů přes Microsoft Teams. Čtěte více

HP posílilo (možnosti) zabezpečení osobních počítačů

31. 3. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: HP Inc.)
Nová bezpečnostní řešení společnosti HP poskytují podnikům a jejich zaměstnancům pracujícím z domova kompletní ochranu před hrozbami. Mezi nově nabízené produkty patří HP Pro Security Edition, HP Proactive Security a HP Sure Click Enterprise, které se liší množstvím zahrnutých funkcí. Čtěte více