Bezpečnostní platforma Samsung Knox – řešení pro ochranu citlivých dat v mobilních zařízeních

13. 4. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
PR článek – Trendem současnosti je stálé připojení k internetu pomocí chytrých mobilních zařízení. Kromě bezesporu obrovských výhod, které práce kdykoli a odkudkoli přináší, narážíme na stále nové a důmyslnější bezpečnostní hrozby. Ochrana citlivých dat je zásadním tématem pro každou obchodní společnost, jejíž zaměstnanci denně operují s neveřejnými dokumenty a aplikacemi.

Aby zaměstnanci mohli využívat smartphony k pracovním i soukromým účelům bez obav o bezpečnost dat, nabízí Samsung účinnou bezpečnostní platformu Knox, na které jsou například postaveny smartphony Samsung Galaxy S6 a Galaxy S6 edge. Toto zabezpečení nabízí funkce na ochranu dat před potenciálními škodlivými útoky v reálném čase a navíc prostřednictvím funkce Find My Mobile chrání osobní údaje majitele při ztrátě zařízení.

Platforma Samsung Knox je další generace zabezpečené platformy Android, kterou společnost Samsung představila v roce 2013. Svým zaměřením především na zařízení střední a vyšší třídy vyvažuje schopnosti zabezpečení hardwaru, aby operačnímu systému a aplikacím nabídla více úrovní ochrany. Jedná se o mobilní bezpečnostní řešení přímo v zařízení, které dokáže oddělit pracovní a osobní údaje pomocí vylepšené technologie dostatečně zabezpečené i pro provoz na sítích s vládní klasifikací. Samsung Knox splnil přísné vládní akreditace po celém světě včetně USA a Velké Británie.

Zařízení zaměstnanců mají nepřetržitou ochranu a IT odborníci získávají data v reálném čase o rizikových útocích prostřednictvím efektivní mobilní platformy pro správu zařízení. Nejnovější aktualizace Knox zahrnuje přihlášení několika kroky, generování one-time-pass a schopnosti účtování (vytvoření platební brány). Na veletrhu Mobile World Congress 2015 získal Samsung za řešení Knox Workspace cenu „Nejlepší produkt či řešení pro zabezpečení / proti podvodným útokům“ od Asociace GSMA.

Funkce platformy Knox

Díky platformě Knox jsou nyní zařízení Samsung Galaxy připravena k zabezpečené práci ihned po zapnutí. Jediným klepnutím na tlačítko lze přepínat mezi pracovním prostorem platformy Knox, který je chráněný heslem, a osobními aplikacemi. Pracovníci oddělení IT si mohou být jisti, že firemní údaje jsou zabezpečené a dají se spravovat, zatímco zaměstnanci si mohou své zařízení bez jakýchkoli obav libovolně přizpůsobovat osobními aplikacemi a daty.

Jednoduchá správa

Platformu Knox lze jednoduše integrovat se stávajícími řešeními MDM, VPN a Microsoft Exchange ActiveSync, díky čemuž lze řešení zabezpečení přizpůsobit tak, aby vyhovovalo potřebám firmy. Zařízení Samsung je také možné spravovat pomocí řešení Knox EMM, které využívá výhradně cloud, takže nevyžaduje žádné investice do lokálního hardwaru a softwaru. Kompletní funkce správy obsahují více než 500 podporovaných zásad IT dostupných v rámci platformy Knox a více než 1 000 rozhraní API řešení MDM. Navíc se jejich počet každý den zvyšuje.

Výkonné aplikace

Do pracovního prostoru platformy Knox lze nainstalovat pouze zabezpečené a otestované aplikace. Společně s platformou se do zařízení instaluje celá kolekce aplikací připravených k okamžitému použití včetně aplikací Kontakty, Kalendář, Telefon, Prohlížeč, Fotoaparát a E-mail. Prostřednictvím služby Samsung Knox Apps je k dispozici úplný přístup k nejnovějším mobilním nástrojům a aplikacím, kterými je možné dále zvýšit produktivitu.

Zabezpečená data

Data, se kterými se právě nepracuje, jsou zabezpečena pomocí šifrování v zařízení a autentifikace je rozšířena o ověřování čipovou kartou SmartCard. Přenášená data lze chránit připojením VPN vyhrazeným pro jednotlivé aplikace a šifrovacími klíči. V případě krádeže může správce zařízení na dálku vymazat a využít službu Samsung Absolute Theft Recovery.

Uzamčení systému Android

Platforma Knox je zabezpečená od nejnižší až po nejvyšší úroveň. Infrastruktura společnosti je chráněna platformou Android rozšířenou o řešení Knox, které využívá víceúrovňové zabezpečení aplikací založené na hardwaru. Toto řešení zahrnuje funkci Trusted Boot a architekturu TIMA (TrustZone-based Integrity Measurement Architecture), které chrání podnikové aplikace a síť před hackery, viry a neoprávněným přístupem.

Další informace naleznete na www.samsung.cz.

Podobné články

Novicom novým řešením ELISA rozšiřuje svou vizi Aktivního SOC

3. 7. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Novicom)
V úterý 16. června 2020 se uskutečnilo online ohlášení nového produktu české společnosti Novicom. Ke stávajícím klíčovým produktům Novicom ADDNET a Novicom BVS přibyl třetí produkt – ELISA Security Manager, nástroj pro sběr a vyhodnocení kybernetických bezpečnostních událostí. Čtěte více

Zabezpečení Netgear Armor je nově součástí produktů s podporou Wi-Fi 6

9. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Netgear)
Společnost Netgear nově integrovala bezpečnostní službu Armor do svých síťových produktů s podporou Wi-Fi 6. Kybernetické zabezpečení aktivně chrání domácí síť i veškerá k ní připojená zařízení před online hrozbami, jako jsou typicky viry, spamy, malware, spyware, spyboty, ransomware, phishing či botnety. Čtěte více

Flowmon představil novou generaci řešení pro monitorování a diagnostiku sítí

8. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Flowmon Networks)
Flowmon 11 přichází s vylepšenou ergonomií, která zefektivňuje řešení síťových problémů. Změny v UX umožňují síťovým týmům držet krok s rostoucími nároky na výkon a spolehlivost v digitálních prostředích. Vylepšená viditelnost napříč prostředími, předdefinované dashboardy a intenzivní zaměření na uživatele pomáhají týmům NetOps sladit jejich cíle s neustále se měnícími podmínkami trhu. Čtěte více

Největší bezpečnostní slabinou home officu je práce ze soukromých zařízení

2. 7. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: GFI Software)
Společnost GFI Software uvedla na základě dotazování mezi svými českými a slovenskými partnery, že největším rizikem práce z domu je pro firemní sítě využívání soukromých PC a dalších zařízení. Během koronavirové epidemie české a slovenské firmy nejčastěji poptávaly řešení VPN, autentizace, popř. firewallu, přičemž aktuálně je trápí zvýšené náklady na zabezpečení IT. Čtěte více