Alcatel IDOL 4 PRO – smartphone nahrazující počítač

17. 7. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: Alcatel)
Společnost TCL Communication uvedla na český a slovenský trh highendový smartphone Alcatel IDOL 4 PRO, který využívá platformu operační systém Windows 10. Oslovuje především ty, kteří chtějí efektivně pracovat a vyžadují okamžitý přístup k MS Office dokumentům kdekoli na cestách. Tělo novinky, která designově vychází z modelu IDOL 4S, se skládá z kovu a skla.

Nabízí 5,5“ Full HD displej typu AMOLED krytý odolným sklem Dragontrail. Výkon zajišťuje procesor Qualcomm Snapdragon 820 v kombinaci se 4GB operační pamětí. K ukládání dat slouží vnitřní paměť s kapacitou 64 GB. Na zadní straně nechybí senzor otisků prstů či 21Mpx fotoaparát a také dva 3,6W reproduktory. IDOL 4 PRO tak představuje jeden z nejvýkonnějších smartphonů s Windows, který byl dosud uveden na trh. Jeho největší předností pro pracující profesionály je funkce Continuum, která po připojení k monitoru promění tento smartpone v plnohodnotné PC. Novinka se v Česku a na Slovensku prodává v černém provedení se zlatým rámečkem.

Rozšířená produktivita

Windows smartphone přináší oproti telefonům s Androidem několik výhod navíc a to zejména pro mobilní profesionály. Aplikace, jako je Microsoft Office, totiž nabízejí v telefonu stejný uživatelský komfort a efektivitu jako na PC. S funkcí Continuum přítomnou v operačním systému Windows 10 můžete navíc IDOL 4 PRO kdykoli připojit k externímu monitoru. Tím získáte stejné uživatelské rozhraní jako na běžném počítači s Windows. Displej smartphonu přitom stále pracuje nezávisle na připojené externí obrazovce. Můžete proto telefonovat, i když právě na druhé obrazovce odpovídáte na e-mail, pracujete na dokumentu nebo sledujete video.

Srdcem telefonu IDOL 4 PRO je čtyřjádrový procesor Qualcomm Snapdragon 820, jehož dvě jádra jsou taktována na 1,25 GHz a další dvě na 1,6 GHz. Jeho výkon podporuje operační paměť o kapacitě 4 GB. K ukládání dat je připraveno 64GB vnitřní úložiště, které lze pomocí paměťové Micro SD karty rozšířit až o dalších 512 GB.

IDOL 4 PRO disponuje 21Mpx hlavním fotoaparátem s objektivem skládajícím se ze šesti optických členů pro rychlé zaostření. K pořizování selfie v rozsahu až 84 stupňů slouží 8Mpx přední kamera. Audiozážitky zajišťují dva 3,6W reproduktory s vlastním zesilovačem a Hi-Fi prostorový zvuk sluchátek.

Čtečka otisků prstů je umístěna na prstem dobře dosažitelném místě zadního panelu pod fotoaparátem. Díky ní jsou data v telefonu bezpečně chráněna před nepovolanými osobami.

Telefon podporuje všechna v Evropě využívaná LTE pásma a potěší i dvoupásmový Wi-Fi standard 802.11ac umožňující rychlý bezdrátový přenos dat. K připojení dalších zařízení slouží oboustranný konektor USB typu C nebo bezdrátové rozhraní Bluetooth.

Displej vzhůru nohama, reproduktory zepředu i zezadu

Symetrický design loňské vlajkové lodi Alcate IDOL 4S byl využit i u modelu IDOL 4 PRO. Rozhraní telefonu proto samo pozná, v jaké poloze se zařízení nachází a podle toho přizpůsobí obraz na displeji. Díky této funkci a mikrofonům na obou stranách je možné telefon používat stejně dobře bez ohledu na to, jestli uchopíte telefon normálně nebo hlavou dolů. Oboustranný je také zvuk  – reproduktory s výkonem 3,6 wattů jsou umístěny nejen nahoře a dole, ale i na zadní straně.

Skleněná záda a kovový rámeček

IDOL 4 PRO zaujme 6,99mm profilem, zlatým kovovým rámečkem a 2,5D Dragontrail odolným sklem při okrajích zahnutým, který na zadní straně vytváří efekty odlesků světla. Z telefonů IDOL 4 zůstalo zachováno i tlačítko BOOM na boční straně, které je určeno pro snadné ovládání fotoaparátu.

Štítky: 

Podobné články

LG: chytrý telefon Q6

23. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: LG)
Tvar telefonu LG Q6 byl navržen tak, aby maximalizoval velikost obrazovky a zároveň bránil nechtěným dotykům při držení. Přístroj je dodáván s 3 GB paměti RAM a 32 GB ROM. „FullVision“ displej s Čtěte více

Apple představil „výroční“ iPhone X a další novinky

14. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Apple)
Nekončící příval spekulací je na chvíli snad konečně za námi. Apple oficiálně představil novinky, kterými bude lákat zákazníky v následujících měsících. Kromě iPhonu X, který se od zažitých zvyků Čtěte více

IDC: Prodej smartphonů nadále poroste

4. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Podle nejnovější prognózy společnosti IDC trh se smartphony poroste nejméně do roku 2021. Zatímco v roce 2016 se prodalo 1,47 miliardy chytrých telefonů, v roce 2021 by to mělo být již 1,7 miliardy. Čtěte více

Samsung představil Galaxy Note8. Výbava i cena jsou maximální

25. 8. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Samsung)
Po nešťastné epizodě s modelem Note7 Samsung neponechal nic náhodě a nový zástupce „zápisníkové“ řady zaujme celou škálou vlastností. Kromě maximální výbavy zaujme například svým displejem, duálním Čtěte více