Analýzy

GfK: V ČR se prodalo v 1. čtvrtletí 570 000 mobilů

Podle analytické společnosti GfK se v České republice za první tři měsíce tohoto roku prodalo zhruba 570 000 mobilních zařízení. Hodnota prodaných mobilů ale stoupala kvůli nárůstu podílu chytrých telefonů.

Pavel Gregor
Zdroj: ČTK
GfK: V ČR se prodalo v 1. čtvrtletí 570 000 mobilů

„Smartphony představovaly v prvním čtvrtletí 2013 již 55 % z celkovém počtu prodaných telefonů," řekl ČTK Radek Bulíř z GfK.

Podle informací ČTK je nejprodávanější značnou Samsung, které patří více než dvě pětiny trhu. Nokia se dále propadá a to z loňského třetinového podílu na úroveň mezi 20 a 25 %. Sony Ericsson patří třetí místo s podílem kolem osmi procent a poté následuje Apple.

Nejprodávanějším chytrým telefonem byl Samsung Galaxy S3 následovaný iPhonem 5. Nejvíce telefonů prodávají mobilní operátoři, kteří zákazníkům prodají téměř 40 % mobilních telefonů.