SkyVera Day opět v Aquapalace

27. 3. 2013. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing)
Už třetí konference o bezpečnosti pro prodejce a koncové zákazníky SkyVera Day se opět konala v Aquapalace Hotel Prague v Čestlicích u Prahy, v první jarní den, 21. 3. 2013. Odhalila řadu faktů i obchodních příležitostí. Mottem úvodní řeči bylo sdělení, že bezpečnost je podporou byznysu.
Petr Janda, ředitel společnosti SkyVera, uvádí konferenci SkyVera Day

Více než stovka účastníků se seznámila s trendy v oblasti počítačových sítí a ICT. Přednášky, které vedli zástupci významných firem poskytujících zařízení a řešení bezpečnosti, byly doplněny případovými studiemi nasazení u zákazníků.

Bezpečnost je podporou byznysu


Úvodní slovo měl Petr Janda, ředitel společnosti SkyVera. Mikrofon předal prvnímu přednášejícímu, kterým byl Milan Chromý, SBU manažer společnosti AutoCont CZ.

Mottem jeho vystoupení bylo „bezpečnost je podporou byznysu“. Ve své přednášce uvedl řadu zajímavých postřehů a údajů z praxe. Například pouhých 19 % firem v Česku má dobře vyřešenou bezpečnost. Z toho vyplývá, že 81 % firem čeká na pomoc dodavatelů – výrobců, resellerů i VARů. Mezi největší bezpečnostní rizika dneška podle něj patří web a hrozby mobilních zařízení, které se mohou dostat do podnikové sítě jako malware, pokud nemá správce správně nastaveny politiky BYOD. E-mailové hrozby zase přicházejí v podobě škodlivých odkazů a příloh. Nejjednodušší cesta k firemním datům je fyzická – zaměstnanci dokonce stojí za 80 % krádeží dat. Mezi hrozby pro webové aplikace patří útoky DoS, DDoS, SQL injection prostřednictvím „děravých“ webových aplikací. Problém završuje narůstání neefektivního vymáhání práva kvůli stále vyššímu počtu botnetů apod. Úsměvné, avšak zároveň varující, je podle Milana Chromého, že nejčastějším heslem je jmého syna, druhým jmého psa, až třetím pak jmého dcery.

Prezentace a případové studie

Následovaly přednášky výrobců a představení případových studií, které řešily výše uvedené a další problémy s IT bezpečností.

Závěrečné losování

Konference SkyVera Day byla zakončena losováním cen z tomboly, hlavní cenou byl víkendový pobyt v hodnotě 20 tisíc korun.

Partneři konference

AutoCont, Fortinet, BlueCoat, LANDesk, Extreme Networks, Ness Czech, Soitron, Invea-Tech, TooNet, SkyVera za Aruba Networks; jako účastník Corpus Solutions.

Obrazová galerie:

Podobné články

České firmy investují do IT bezpečnosti

2. 5. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: SkyVera)
Díky chytrým telefonům a tabletům se lidé připojují k internetu téměř kdekoliv. Nezabezpečené sítě však skrývají velké nebezpečí. Často dochází ke stahování aplikací z nedůvěryhodných zdrojů, které pak po připojení do firemní sítě mohou odesílat firemní data, údaje a třeba také sledovat s kým lidé telefonují. Čtěte více
Petr Janda, jednatel společnosti SkyVera

SkyVera Day již podruhé

23. 4. 2012. (redaktor: Richard Voigts)
Distributor SkyVera pozval své zákazníky, prodejní partnery a zástupce výrobců, jejichž produkty distribuuje, na druhý ročník konference do Aquapalace Hotel Prague. Konference proběhla pod názvem Next Generation Customer – zákazník nové generace. Čtěte více

Internet v pracovní době

5. 4. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: SkyVera)
Každý třetí zaměstnanec v pracovní době surfuje na internetu, stahuje filmy a přeposílá soubory pro své soukromé účely. Výsledky vyplynuly z letošního průzkumu společnosti SkyVera. Čtěte více
Ladislav Arvai a Bohuslav Partyk ze SkyVera

SkyVera: Ladislav Arvai a Bohuslav Partyk

19. 3. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: SkyVera)
SkyVera se rozrostla o dva produktové manažery. Ladislav Arvai má na starosti produktovou řadu společnosti Aruba Networks a Bohuslav Partyk se stará o technologie Palo Alto Networks a Zscaler, péči o klienty a také propagaci produktů na českém trhu. Čtěte více