SkyVera Day již podruhé

23. 4. 2012. (redaktor: Richard Voigts)
Distributor SkyVera pozval své zákazníky, prodejní partnery a zástupce výrobců, jejichž produkty distribuuje, na druhý ročník konference do Aquapalace Hotel Prague. Konference proběhla pod názvem Next Generation Customer – zákazník nové generace.
Petr Janda, jednatel společnosti SkyVera

Setkání zahájil Petr Janda, jednatel společnosti SkyVera. Poté následovalo úvodní vystoupení Reseller Magazinu, které navodilo atmosféru nové doby přednáškou pod názvem Třetí generace IT.

Prezentace byla shrnutím faktů z poslední doby, která přerostla z éry mainframů a architektury klient/server do dnešní podoby totální mobility uživatelů ICT, kteří jsou dnes vybaveni nejen notebooky ale i tablet PC a smartphony všech současných platforem. Tato forma využívání IT však s sebou nese i zvýšené riziko bezpečnostních hrozeb. Jak se jim bránit, na to reagovaly následující přednášky zástupců výrobců, jejichž produkty SkyVera dodává na trh jakožto distributor s přidanou hodnotou.

Ze zástupců výrobců můžeme zmínit přednášky Sewerina Jodlowskeho ze společnosti Palo Alto Networks, Natalie Gurové ze společnosti Zcaler, Ondřeje Valenta ze SafeNetu nebo Roberta Lachowieckeho ze společnosti Extreme Networks. Technologii Extreme Networks se ve své přednášce věnoval i Zdeněk Tlustý ze společnosti SkyVera.

Z prvních ohlasů zúčastněných lze odvodit, že velmi zajímavá byla přednáška Jana Václavíka ze společnosti SkyVera, který poutavým způsobem reagoval na hlavní téma konference a v průběhu své přednášky ve spolupráci s publikem v podstatě definoval „zákazníka další generace“ a nabídl odpovědi, jak takového zákazníka uspokojit. Řešením jsou zařízení společnosti Fortinet, která je právem označována za lídra inovací v oblasti bezpečnosti.

Nutno zmínit i přednášku Rolanda Messmera ze společnosti Aruba Networks, který ve svém vystoupení též popsal nový směr v oblasti bezpečnosti známý jako „Bring Your Own Device“. Dříve společnosti říkaly rezolutní „ne“ proti připojení různých mobilních zařízení zaměstnanců do firemní sítě. Dnes se však tento pohled mění a firmy se čím dál více snaží novým trendům přizpůsobit a začlenění těchto zařízení do firemní sítě umožnit. Společnost Aruba Networks na konceptu BYOD dlouhodobě pracuje a spolu se zaměstnanci SkyVery na místě předvedla i praktickou ukázku.

Konference se zúčastnilo sedm významných výrobců, jejichž přednášky si přišla poslechnout téměř stovka prodejních partnerů a zákazníků ze všech jak vertikálních, tak horizontálních segmentů trhu (soukromá sféra – SMB, enterprise, státní správa).

Setkání bylo zakončeno slosováním dotazníků o věcné ceny. Krom velkého množství reklamních a upomínkových předmětů si účastníci odnesli i například AP od firmy Aruba, virtuální kreditní kartu na 200 dolarů vystavenou společností Palo Alto, a jako hlavní cenu voucher v hodnotě 20 tisíc korun na eurovíkend dle vlastního výběru. Výherce hlavní ceny se po vylosování ujal slova a bez zaváhání se rozhodl věnovat hlavní cenu na charitativní účely. Toto gesto bylo příjemným vyvrcholením celého dne.

Partneři SkyVera Day: Aruba Networks, Aver, Extreme Networks, FortiNet, SafeNet, Palo Alto Networks, Zscaler
Mediální partner: Reseller Magazine

Fotogalerie: 

Podobné články

Petr Janda, ředitel společnosti SkyVera, uvádí konferenci SkyVera Day

SkyVera Day opět v Aquapalace

27. 3. 2013. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing)
Už třetí konference o bezpečnosti pro prodejce a koncové zákazníky SkyVera Day se opět konala v Aquapalace Hotel Prague v Čestlicích u Prahy, v první jarní den, 21. 3. 2013. Odhalila řadu faktů i obchodních příležitostí. Mottem úvodní řeči bylo sdělení, že bezpečnost je podporou byznysu. Čtěte více

České firmy investují do IT bezpečnosti

2. 5. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: SkyVera)
Díky chytrým telefonům a tabletům se lidé připojují k internetu téměř kdekoliv. Nezabezpečené sítě však skrývají velké nebezpečí. Často dochází ke stahování aplikací z nedůvěryhodných zdrojů, které pak po připojení do firemní sítě mohou odesílat firemní data, údaje a třeba také sledovat s kým lidé telefonují. Čtěte více

Internet v pracovní době

5. 4. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: SkyVera)
Každý třetí zaměstnanec v pracovní době surfuje na internetu, stahuje filmy a přeposílá soubory pro své soukromé účely. Výsledky vyplynuly z letošního průzkumu společnosti SkyVera. Čtěte více
Ladislav Arvai a Bohuslav Partyk ze SkyVera

SkyVera: Ladislav Arvai a Bohuslav Partyk

19. 3. 2012. (redaktor: Petra Piscová, zdroj: SkyVera)
SkyVera se rozrostla o dva produktové manažery. Ladislav Arvai má na starosti produktovou řadu společnosti Aruba Networks a Bohuslav Partyk se stará o technologie Palo Alto Networks a Zscaler, péči o klienty a také propagaci produktů na českém trhu. Čtěte více