Pražská Dell Solutions Tour 2014 nalákala stovky odborníků

3. 10. 2014. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Celosvětově konaná akce Dell Solutions Tour zavítala také do Kongresového centra Praha. Nabitý program účastníkům naservíroval řadu přednášek a workshopů, během kterých se detailně seznámili s aktuální nabídkou Dellu: zařízeními pro koncové uživatele počínaje a řešeními pro datová centra konče.
Vlevo Ondřej Bačina, enterprise solutions marketing manager v Dellu, se zástupci společnosti Master Internet

Konferenci zahájili Jiří Kysela, generální ředitel české pobočky společnosti Dell, a Robin Kuepers, storage martketing leader pro region EMEA. Robert Kysela nejprve představil tři hlavní pilíře akce jako takové. V první řadě šlo o představení Dellu jako komplexního dodavatele ent-to-end řešení, v druhé řadě o rozvoj spolupráce s partnery a distributory a ve třetí řadě také o prezentaci posun společnosti nejen za dobu její třicetileté existence, ale hlavně za poslední rok od stažení firmy z burzy.

Robin Kuepers se následně věnoval vlivu technologií na náš každodenní život a snaze společnosti Dell tyto technologie využívat a rozvíjet, protože právě ony pomáhají lidem dosahovat plného potenciálu. Na příkladu chytrých telefonů a tabletů ukázal rychlý rozvoj odvětví, protože ještě před několika málo lety jsme o jejich existenci neměli potuchy, a dnes bez nich téměř neuděláme ani krok. Dell se snaží odlišit zjednodušováním a zpřístupňováním technologií, řešením neefektivností a přináší dlouhodobou hodnotu při zachován rozumné ceny

Klientská zařízení

Představení klientských zařízení se ujal Petr Zajíček, který zdůraznil, že velký vliv na jejich podobu dnes mají technologické trendy a zejména pak komunikační exploze. Podotkl také, že Dell má dnes nejširší portfolio, jaké kdy měl. Velký důraz je kladen na mobilitu a schopnost dodat komplexní řešení. Dell se při návrhu zařízení orientuje zejména na firemní sektor, a proto velkou roli hrají požadavky na bezpečnost, správu i kvalitu provedení. Vyzdvižen byl také trend postupného sjednocování všech různých typů zařízení. Z produktové nabídky dostaly prostor například modely Dell Latitude 5000, Latitude 13 7000 2v1, Tablet Venue 11 Pro, Latitude Rugged či Allienware Area-51. Nezapomnělo se ani na portfolio pracovních stanic (stolních i přenosných) a tiskáren.

Software Defined Enterprise

Softwarově definovanými technologiemi se ve své prezentaci zabýval Ondřej Bačina. Vývoj dnešního IT rozdělil na dva směry – na tradiční a moderní, dnes nastupující, softwarově definovaný. Oblast software defined enterprise zahrnuje několik kategorií. První z těchto kategorií je SDS, tedy software defined storage, pod čímž si můžeme představit spojení serveru a storage. Existuje více řešení, jak tohoto stavu dosáhnout, nejnovější přístup však spočívá v integraci všeho potřebného včetně softwaru přímo v serveru. Zástupcem Dellu v této kategorii je zařízení XC-WebScale Converged Appliance, který bude dostupný od listopadu. Další z kategorií softwarově definovaných technologií jsou sítě, v případě společnosti Dell pak spíše rovnou „otevřené sítě“, které znamenají přechod z proprietárních technologií na otevřené, nezávislé hardwarové i softwarové standardy.

Důležitou novinkou společnosti Dell jsou servery PowerEdge 13, tedy zařízení, která se orientují na spotřebu, a přinášejí například lepší propojení flashových úložišť, podporu DDR4 pamětí, modernější síťové prvky nebo výrazně vylepšený management. Samozřejmostí je pak i zvýšení výkonu. Naopak se nepočítá s podporou AMD procesorů.

Dell Software a Dell Security

Vratislav Břeněk z D Software se zaměřil zejména na zálohování. Jako klíčové v současné době označil změnu požadavků a přístupu k zálohování (očekávání IT oproti očekávání uživatelů) a zejména pak neustále narůstající objemy dat, které je potřeba zvládat (a roli, kterou zde hraje požadavek na rychlost obnovy dat vzhledem k ochotě riskovat jejich určitou ztrátu). Zdůraznil také nutnost vycházet z individuálních potřeb každého zákazníka a brát v potaz možnost budoucího škálování.

Z hlediska bezpečnosti nabízí dnešní doba útočníkům celou řadu možností k napadení IT infrastruktury. Důležitou roli dnes hraje také faktor mobilních zařízení a důraz na jednoduché používání. Při výběru vhodných bezpečnostních řešení (z nabídky Dellu můžeme zmínit například Dell Kace nebo SonicWall) je nutné brát v potaz kombinaci aplikační, síťové i datové bezpečnosti.

Cloudová řešení a Master Internet

Strategií Dellu pro oblast cloudu není výstavba vlastních datových center, ale spolupráce s lokálními dodavateli. V ČR je Dell preferred partnerem pro cloud firma Master Internet a právě její zástupci tuto společnost podrobněji představili nejen z hlediska vývoje služeb, ale také z pohledu technického řešení datových center v Praze a v Brně.

Workshopy a doprovodný program

Součástí „české“ Dell Solutions Tour byl i bohatý doprovodný program. Kromě přednáškového bloku na účastníky čekaly například také workshopy (v případě Dellu takzvané zájmové skupiny), na kterých byl prostor k hlubšímu pochopení dané problematiky. Jednotlivé workshopy byly zaměřeny například na Dell Data Protection, virtualizaci s Windows Server 2012 R2, klientská řešení Dell, 13. generaci serverů PowerEdge, Dell Kace, Dell SonicWall, nové serverové procesory Intel Xeon E5 v3, cloudové služby v podání Master Internet, velká data či tenké klienty Dell Wyse.

V předsálí návštěvníky čekalo „Dell Expo“ s možností si osobně prohlédnout řešení Dellu v různých oblastech a vše si samozřejmě také vyzkoušet. Kromě prezentací společnosti Dell zde vystavovali také partnerské firmy. Možnost osobní konzultace s týmem experzů pak nabízela Klinika služeb Dell.

Fotogalerie: 
Robin Kuepers, storage martketing leader pro region EMEA v Dellu
Jiří Kysela, generální ředitel české pobočky společnosti Dell
Petr Zajíček, client solutions marketing manager, Dell ČR
Vratislav Břeněk, business development manager v D Software

Podobné články

QNAP: switch QSW-M2108R-2C

9. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: QNAP)
Společnost QNAP představila webově řízené switche QSW-M2108R-2C úrovně 2 s montáží do racku. Switche řady jsou vybaveny 2,5GbE, 10GbE a praktickými funkcemi správy úrovně 2 a umožňují efektivní využití šířky pásma pro základní řešení pro správu sítě. Díky provedení s poloviční šířkou je novinka ideálním řešením pro serverovny v malých firmách a organizacích. Čtěte více

Zyxel představil platformu Circle pro jednodušší správu licencí

7. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Zyxel)
Nová platforma pro centralizovanou správu licencí a předplatného k produktům Zyxel přináší obchodním partnerům úsporu času a dlouhodobý zdroj příjmů. Čtěte více

TP-Link: extendery RE215, RE315 a RE330

2. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: TP-Link)
Společnost TP-Link představila nové opakovače RE215, RE315 a RE330, které dokážou rozšířit Wi-Fi tak, aby eliminovaly mrtvé zóny, a přinesly tak stabilní signál i do odlehlejších koutů domácnosti nebo kancelářských prostor. Výhodou všech tří je i možnost napojení do systému OneMesh pro vytvoření jednotné sítě. Čtěte více

Cisco zprostředkuje detailní přehled o aplikacích a internetovém provozu

29. 4. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nová softwarová řešení, která IT týmům nabízí lepší přehled o dění v jejich sítích. Propojení informačního řešení ThousandEyes s nástroji AppDynamics a přepínači Cisco poskytuje zákazníkům detailní přehled a schopnost řešit závažné problémy u digitálních aplikací a služeb. Čtěte více