Odborný seminář: Služby v cloudu 2013

26. 4. 2013. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Na pražské Pankráci v City Tower se ve středu 24. dubna uskutečnil odborný seminář Služby v cloudu vydavatelství DCD Publishing. Partnery akce byly společnosti Alternetivo, Cisco, D-Link a Fujitsu. Generálním partnerem semináře byla společnost Hewlett-Packard.
Úvodní přednáška Martina Zikmunda
Úvodní slovo pronesl a akcí provázel nezávislý odborník Martin Zikmund. Ve své řeči vytyčil hlavní úkol semináře: Aby se každý návštěvník po skončení semináře byl schopen orientovat v problematice služeb v cloudu. Na Zikmundovu první přednášku navázal Václav Jakoubek z HP. Pohovořil na téma HP konvergovaný cloud - vize a nabídka. Na něj navázal taktéž pracovník HP, Petr Kubeš (presales consultant) - a představil posluchačům doporučené postupy pro budování cloudové infrastruktury. Oba přednášející doplnil ještě Martin Zikmund na téma IT infrastruktura v cloudu.
Druhý blok přednášek zahájil Ondřej Valenta ze společnosti Alternetivo představením bezpečnostního řešení Cyberoam. Případovou studii pak představil David Rusín z D-Link a na něj navázal cizojazyčnou prezentací Faraz Mahmood ze společnosti Fujitsu. Druhý blok zakončil Zbyszek Lugsch z Dimension Data srovnávací přednáškou s názvem IT infrastruktura v cloudu - realita vs. marketing.
Mezi druhým a třetím blokem následovala pro účastníky jedinečná možnost poobědvat s přednášejícími, položit jim doplňující dotazy a v případě zájmu navštívit stánky partnerů ve foyer.
Krátce před druhou hodinou se rozběhl záveřečný třetí blok plný krátkých přednášek - plně v režii Martina Zikmunda a Ondřeje Valenty. Účastníci byli seznámeni s těmito tématy: Správa IT v cloudu, Aerohive, Elektronická pošta v cloudu, srovnání řešení Zimbra s ostatními cloudovými i konvenčními mailovými řešeními, Intra/Extranet v cloudu, CRM systémy v cloudu a ukládání dat v cloudu. Záverečnou přednáškou na téma IT infrastruktura pro služby pro vaše zákazníky v cloudu uzavřel Martin Zikmund tento mimořádně povedený seminář.

Anketa - Jak hodnotíte tento odborný seminář a co vám přinesl?

Účastníci:
Kamil Dlouhý, Novum: Seminář hodnotím jako zajímavý a velice dobře pojatý. Domnívám se, že zejména v dnešní době je velmi důležité o cloudových technologiích něco vědět. Termín cloud computing je totiž často užívaný, ale málokdy správně pochopený.
Tomáš Hrubý, Česká spořitelna: Byl jsem již na několikátém odborném semináři a jako vždy jej považuji za velmi dobrý. Přínos vidím především v kontaktech na správné osoby.
Jiří Nulíček, Rabbit: Seminář byl velmi dobrý a utvrdil mě v myšlenkách, které jsem o cloudu měl. V naší firmě jsme začali cloudová řešení využívat od začátku tohoto roku a na seminář jsem zavítal proto, abych se dozvěděl o všech jeho možnostech - zejména zabezpečení.
Vladimír Bříza, Česká pojišťovna: Za hlavní přínos považuji možnost setkání s odborníky a možnost s nimi o problému mluvit.
Partneři:
Ondřej Valenta, Alternetivo: Seminář byl moc pěkný. Trochu mě sice překvapilo, že někteří účastníci neznali základní pojmy ze světa IT, ale proto asi tyto semináře pořádáme. Během pauzy mezi přednáškovými bloky jsme tu měli člověka s tolika dotazy, že jsme je ani nestihli zodpovědět.
Aneta Hradecká, HP: Se seminářem jsme byli po organizační úrovni velice spokojeni, vše proběhlo v pořádku. V HP nás však trápí dlouhodobý úbytek účastníků na podobných akcích.
David Rusín, D-Link: Účast byla velmi dobrá, přednáškový sál se naplnil. Doufáme, že nám tento odborný seminář přinese mnoho obchodních příležitostí - to budeme ale moci vyhodnotit až za nějaký čas.

Fakta o akci:

Název: Služby v coudu
Datum: 24. 04. 2013Kde: City TowerGenerální partner: Hewlett-PackardPartneři: Alternetivo, Cisco, D-Link, Fujitsu.Chystané semináře: Virtualizace a cloud, 13. 6. 2013 
Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

Chráníte svá data i na home officu? Otestujte se online!

27. 3. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Informační bezpečnost je jedno z nejaktuálnějších témat současnosti. Denně dochází k závažným bezpečnostním incidentům, které mají dopad na fungování organizací. Na těch nejzávažnějších mají často svůj podíl také nedostatečně informovaní zaměstnanci, kteří se nevědomky dopouštějí zásadních pochybení. Čtěte více
Prezentace Alef Distribution

Odborný seminář „Jak na big data“ 2015

4. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
V prostorách pražského Erbia Congress Centra proběhl další seminář společnosti DCD Publishing, tentokrát zaměřený na problematiku velkých dat z pohledu prostředí, nástrojů, technologií a trendů. Čtěte více
„Z debaty u kulatého stolu“

Svitavský seminář Virtualizace a cloud pro IT manažery

19. 2. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DCD Publishing, tradiční organizátor odborných seminářů, poprvé uspořádala odborný seminář mimo Prahu. S tématem Virtualizace a cloud 16. února 2016 zavítala do Svitav. Záštitu nad seminářem převzala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje a město Svitavy. Čtěte více
Jiří Lepka, x86 servers & converged infrastructure category manager, HP

Odborný seminář virtualizace a cloud 2013

1. 10. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DCD Publishing, vydavatel titulů Reseller Magazine, Professional Computing a RMOL.CZ, uspořádala odborný seminář virtualizace a cloud, na které bylo tentokrát pohlíženo z technologického, ekonomického, strategického i právního hlediska. Seminář probíhal pod záštitou Richarda Voigtse, šéfredaktora Reseller Magazinu. Čtěte více