Odborný seminář „Jak na big data“ 2015

4. 3. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
V prostorách pražského Erbia Congress Centra proběhl další seminář společnosti DCD Publishing, tentokrát zaměřený na problematiku velkých dat z pohledu prostředí, nástrojů, technologií a trendů.
Prezentace Alef Distribution

Zahajovací přednášku, jejímž cílem bylo uvést účastníky do problematiky datových center, datových úložišť a jejich využití pro práci s velkými daty, obstaral odborný garant semináře, Ing. Dag Jeger, CSc. z firmy JerSoft.

Robert Králíček ze společnosti Veritas se ve své přednášce zaměřil na postupy a poznatky o tom, jak velké organizace využívají síly svých informací v podnikání. Rovněž došlo na představení nástrojů a řešení společnosti Veritas, které s využitím informací efektivně pomohou. Rastislav Maniak z firmy Storage One se zaměřil na rizika a možná řešení nedostupnosti dat. Představil postupy a příklady technologií, které zabezpečí dostupnost dat v případě výpadku nejenom data centra nebo lokalit, ale i celých poskytovatelů služeb nebo cloudu.

Miroslav Miko a David Rusín z Alef Distribution představili řešení FlexPod s UCS Mini společností Cisco a NetApp pro infrastrukturu data centra kombinující technologie, jako jsou servery UCS, switche Nexus a storage NetApp FAS.

Případovou studii výstavby non-IT infrastruktury ostravského Národního superpočítačového centra IT4Innovations, jehož superpočítač se řadí mezi 40 nejvýkonnějších superpočítačů na světě a je 15. nejvýkonnější v Evropě, představili Jan Bednář a Aleš Vyskočil ze společnosti Pronix. Prostor během přednášky dostala problematika budování technologického zázemí, záložní napájení datového centra, systém přímého chlazení aktivních prvků i preventivní systém hašení.

Přednáškový blok uzavřelo vystoupení Jana Sovky z IBM věnované posluchačům, kteří s problematikou velkých dat začínají. Během své přednášky shrnul zkušenosti z lokálních i zahraničních projektů, které vyžívají technologie big data a věnoval se otázkám, jako je vytyčení oblastí, kde je vhodné nasazení platforem, výběru platforem a navazující analytice nejenom z portfolia IBM.

Akci uzavřela panelová diskuse, během které mohli posluchači přednášejícím pokládat své dotazy.

Ohlasy partnerů:

David Rusín, Alef Distribution: Na akci se sešlo velké množství zajímavých prezentátorů, kteří byli z mého pohledu schopni postihnout problematiku velkých dat ze všech možných úhlů pohledu. Pro posluchače, ale v některých otázkách i pro mě osobně, to tedy určitě byl dobrý zdroj informací. Z pohledu Alef Distribution jsme však očekávali větší účast, ale praktický přínos budeme teprve hodnotit.

Jan Sovka, IBM: Líbilo se mi široké spektrum přednášek, které poměrně zeširoka pokryly oblast big dat od základního vysvětlení, přes jejich bezpečné skladování a zálohování, až po jejich využití. Ocenil jsem i zmínku o ostravském superpočítači. Posluchači by vždycky mohli být aktivnější, nicméně mi přišlo zajímavé jejich složení z pohledu různých institucí a organizací.

Ohlasy posluchačů:

Petr Husák, Státní pozemkový úřad: Líbila se mi prezentace o ostravském superpočítači, protože s tím se člověk jen tak nesetká, zajímavé byly ale i další přednášky. Ocenil jsem, že jsme se setkali s tématy, které vycházejí z praxe každodenního fungování firem a institucí. Přínos vidím i v navázání nových kontaktů a rozšíření mých znalostí.

Miroslav Beránek (VUKV): Díky semináři jsem si opět rozšířil své znalosti. Nejvíce se mi líbilo vystoupení pana Sovky z IBM. Rovněž bych tady stejně jako kdykoli dříve ocenil organizační zázemí a catering.

Zaměstnanec Generálního finančního ředitelství: Seminář byl zaměřen spíše na konkrétní řešení, osobně bychom tedy uvítali spíše obecnější zaměření, kterému vyhověla například přednáška IBM. I tak jsme zde ale získali řadu informací o nejnovějších trendech v konkrétních oblastech.

Fakta o akci:

Název: Big Data – Prostředí, nástroje, technologie a trendy
Datum: 25. 2. 2016
Místo konání: Erbia Congress Centrum, Praha
Generální partner: Storage One
Hlavní partneři: Alef Distribution, Net App, Pronix, Veritas
Partner: IBM

Fotogalerie: 

Podobné články

Chráníte svá data i na home officu? Otestujte se online!

27. 3. 2020. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: DCD Publishing)
Informační bezpečnost je jedno z nejaktuálnějších témat současnosti. Denně dochází k závažným bezpečnostním incidentům, které mají dopad na fungování organizací. Na těch nejzávažnějších mají často svůj podíl také nedostatečně informovaní zaměstnanci, kteří se nevědomky dopouštějí zásadních pochybení. Čtěte více
„Z debaty u kulatého stolu“

Svitavský seminář Virtualizace a cloud pro IT manažery

19. 2. 2016. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DCD Publishing, tradiční organizátor odborných seminářů, poprvé uspořádala odborný seminář mimo Prahu. S tématem Virtualizace a cloud 16. února 2016 zavítala do Svitav. Záštitu nad seminářem převzala Krajská hospodářská komora Pardubického kraje a město Svitavy. Čtěte více
Jiří Lepka, x86 servers & converged infrastructure category manager, HP

Odborný seminář virtualizace a cloud 2013

1. 10. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost DCD Publishing, vydavatel titulů Reseller Magazine, Professional Computing a RMOL.CZ, uspořádala odborný seminář virtualizace a cloud, na které bylo tentokrát pohlíženo z technologického, ekonomického, strategického i právního hlediska. Seminář probíhal pod záštitou Richarda Voigtse, šéfredaktora Reseller Magazinu. Čtěte více
Martin Zikmund, moderátor semináře

Odborný seminář Virtualizace a cloud

19. 6. 2013. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing)
Vydavatelství DCD Publishing uspořádalo seminář Virtualizace a cloud o aktuálních trendech v této oblasti i nástrahách a příležitostech, které přinášejí. Čtěte více