Konference Greycortex Day představila řešení pro kybernetickou bezpečnost

1. 11. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: Greycortex)
Greycortex, dodavatel nástroje pro analýzu síťového provozu MENDEL, uspořádala 24. října 2019 v pražském hotelu Angelo historicky první konferenci společnosti pod názvem Greycortex Day. Na konferenci zazněly aktuální informace týkající se současné situace na poli kybernetické bezpečnosti, procesní a právní stránky monitoringu síťového provozu.

Samozřejmě nechyběly ani novinky z výzkumu a vývoje v podání nezávislých odborníků, ale i odborníků z firem jako jsou ICZ, ELAT, ANECT, HiLASE. 

Konferenci navštívilo bezmála sto IT profesionálů jak z řad potenciálních zákazníků, tak současných uživatelů produktu Greycortex MENDEL a partnerů Greycortex. Konference byla určena manažerům informační bezpečnosti, IT specialistům, poskytovatelům služeb bezpečnostního monitoringu a dalším.

Účastníky konference přivítal Petr Chaloupka, chief executive officer společnosti Greycortex, spolu s novinářem a moderátorem Milanem Louckým, který hosty prováděl programem po celou dobu konference. „Chceme ukázat, jak je pro útočníky snadné využít slabin systémů a proniknout k citlivým a životně důležitým datům firem i veřejných organizací. Především však dnes uvidíte, jakými metodami předchází takových rizikům náš produkt MENDEL a seznámíte se s klíčovými lidmi, kteří pracují na vývoji naší technologie,“ uvedl Petr Chaloupka.

Program zahájil úvodní prezentací president Českého institutu manažerů informační bezpečnosti (ČIMIB) Aleš Špidla, známý popularizátor problematiky informační a kybernetické bezpečnosti, častý řečník nejen na konferencích zaměřených na kybernetickou bezpečnost. Aleš Špidla přítomné zaujal jasnou formulací základní filosofie kybernetické bezpečnosti. Hovořil o principu „security by default, security by design, security by architecture“, který je jedinou možnou cestou, jak efektivně stavět bezpečné informační systémy. Dotknul se aktuálně medializovaného případu napadení výrobce bezpečnostního softwaru AVAST, přičemž ocenil odvahu každé organizace, která zveřejní podobnou událost. Díky tomu posouvá taková společnost nejen sebe sama, ale především celou komunitu směrem ke skutečnému řešení zabezpečení svých aktiv. Cílem není hledat viníka hrozby, ale stavět účinné řešení, jak podobným událostem zabránit a předcházet.

Především pro zodpovědné manažery organizací byly určeny přednášky o právním ukotvení bezpečnostního monitoringu v podání Pavla Očenáška, legal & IT security specialisty, a pohled na problematiku z hlediska norem a standardů představený Robertem Schindlerem, managing partnerem společnosti ELAT.

Praktické zkušenosti z případových studií zazněly z úst Vladimíra Poprockého z ANECTu a Richarda Tůmy z firmy HiLASE. Zkušenost maltského zákazníka prezentoval Gordon Daniell z firmy Greycortex.

Účastníky konference nejvíce zaujaly ukázky reálných hrozeb a zobrazení živé demonstrace napadení informačních systémů v podání Viktora Otčenáška, security architecta z ICZ. Michal Šrubař z firmy Greycortex poté prezentoval, jak se takový útok projeví v prostředí monitorovaném nástrojem Mendel.

Štítky: 

Podobné články

Alena Řezníčková territory managerkou společnosti Greycortex

13. 1. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Greycortex)
Alena Řezníčková se stala od ledna 2020 novou territory managerkou společnosti Greycortex pro Českou republiku a Slovensko. Řezníčková, která se v oblasti IT bezpečnosti pohybuje od roku 1992, pro Greycortex v posledních měsících pracovala jako externí konzultantka. Čtěte více

Greycortex rozšířil Eset Technologickou alianci

1. 9. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Eset)
Firma Greycortex je poskytovatelem nástrojů pro zabezpečení firemních sítí a Eset díky tomu může rozšířit své portfolio o pokročilé řešení ochrany sítí a monitoring síťového provozu Mendel. Čtěte více