Infomatic: Konference Digitalizace 2023

5. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Infomatic uspořádala již šestý ročník své konference zaměřené na digitalizaci podniků. Letošní setkání proběhlo v brněnském hotelu Noem Arch a účastníkům umožnilo nasbírat cenné informace o novinkách z oblasti hardwaru a softwaru i o trendech z oblasti digitální transformace jako takové.

Úvodního slova konference Digitalizace 2023 se 25. 5. 2023 ujal obchodní ředitel společnosti Infomatic David Večeřa. Ten při krátkém přivítání přítomných zavzpomínal na předchozí ročníky tohoto setkání a zároveň nastínil, na co všechno se mohou účastníci těšit letos.

Kdo je Infomatic?

Infomatic je česká společnost, která se zabývá digitální transformací, automatizací a robotizací činností souvisejících s dokumenty a firemními procesy. Firma, která působí hlavně (ale nejenom) v České republice a na Slovensku, je rozdělena do divizí Solutions (dodává rozsáhlé, komplexní podnikové systémy velkým klientům) a Disty (vyznává nepřímý obchodní model, zabývá se digitální transformací podniků a v tuzemsku zastupuje značky Canon, CaptureBites, InoTec, Kofax a Ricoh).

Mezi důležité milníky v historii společnosti založené v roce 2011 patří uzavření distribučních kontraktů s firmami Fujitsu (2014) a CaptureBites (2015), zahájení dodávek komplexních projektů včetně konzultací a SLA (2016), uvedení řešení MetaServer na český trh (2020) nebo získání statusu záručního střediska pro skenery Fujitsu pro ČR a SR (2021).

Tržby společnosti vloni činily asi 28 milionů korun, přičemž z největší části se na nich podílela obchodní činnost (56 %), následovaná podporou (40 %) a službami (4 %). Pro letošek Infomatic počítá s tržbami okolo 30 milionů korun. Pro zajímavost si doplňme, že vloni společnost dodala na trh 568 skenerů (prodejům dominoval formát A4) a nezaznamenala jedinou reklamaci. Dařilo se mimo jiné také v počtu prodaných licencí k řešení MetaServer. Velký potenciál do budoucna Infomatic aktuálně vidí v sektorech jako SMB, logistika či průmysl, obecně napříč segmenty pak v práci s metadaty a jejich využívání.

Fujitsu se změnilo na Ricoh

Od Davida Večeři jsme se dále dozvěděli, že v roce 2022 byla dokončena akvizice japonské společnosti PFU, která vyvíjela a vyráběla dokumentové skenery značky Fujitsu, firmou Ricoh. Ricoh se v PFU stal 80% vlastníkem, zbývajících 20 % si ponechala společnost Fujitsu. Od dubna 2023 tak již na sobě všechny nově prodávané přístroje nesou logo Ricohu. Změny se samozřejmě projevily také na webových stránkách apod. Důležité však je, že pro prodejní partnery kromě toho zůstává vše při starém.

Produktové novinky v nabídce PFU

Majetkové změny se neprojevily ani ve vývoji produktových novinek, které účastníkům konference představil Jarek Dutka, partner manager v PFU – a Ricoh company. Z oblasti softwaru stojí za pozornost např. nová funkce DirectScan, která umožňuje na vybraných přístrojích skenovat do různých typů úložišť (včetně síťových složek/FTP či odeslání na e-mail) bez nutnosti připojení k osobnímu počítači. Svůj prostor dostaly také nástroje jako PaperStream NX Manager či Scanner Central Admin pro integraci skenerů do různých platforem a pro jejich hromadný (vzdálený) management.

Z nového hardwaru můžeme zmínit např. produktovou řadu fi-8040 pro profesionály a velké podniky. Tento kompaktní skener formátu A4 pracuje rychlostí až 40 stran/80 obrázků za minutu, nabízí 4,3" dotykový displej, komunikuje přes USB 3.2 a Ethernet a samozřejmě podporuje i výše zmiňované softwarové platformy.

Podpora partnerů

Společnost PFU nabízí různé druhy podpory včetně partnerského programu, prostřednictvím kterého lze získat nástroje na podporu prodeje, odměny za prodej produktů a služeb a mnohé další benefity. K dispozici je rovněž podpora speciálně určená pro systémové integrátory.

Servisní služby společnosti Infomatic

Firma Infomatic nabízí různé typy doplňkových servisních služeb. K základní nabídce patří:

  • Infomatic AdHoc: základní servis s nulovými náklady, zásah lze provést u zákazníka nebo v sídle společnosti.
  • Infomatic SWAPit: jde o placenou servisní službu s nízkými náklady, která se pořizuje jednorázově na tři až pět let. Součástí jeservis do dvou pracovních dní v ČR a tří dní na Slovensku, veškeré náhradní díly a v případě potřeby „výměna kus za kus“.
  • Infomatic OnSite: jde o nejvyšší formu servisu, který lze pořídit až na pět let. Servis se řeší v místě zákazníka a jeho součástí jsou i profylaxe a jedna sada spotřebního materiálu ročně.

Případová studie TOPTRANS

Kateřina Peštová, business konzultantka společnosti Ricoh, účastníkům konference představila přínosy digitalizace dodacích listů ve společnosti TOPTRANS. Posluchače nejprve seznámila s výchozí situací v podniku a potřebami a požadavky, které bylo potřeba řešit. Následně vysvětlila postup při návrhu nového řešení a své vystoupení uzavřela nastíněním výsledného stavu a přínosů řešení, které bylo postaveno na skeneru Ricoh 7300NX a platformě MetaServer.

Přínosy nového řešení:

  • Z hlediska IT oddělení: jednoduchý centrální management, ověřování uživatelů, spolehlivost, záruka, servis, možnosti integrací, customizace, vlastní rozvoj, snížení požadavků na úložiště.
  • Z hlediska uživatelů: přívětivost a menší chybovost, spolehlivost, úspora času a rychlost, možnost skenovat všechny typy dodacích listů v jedné dávce, automatické kontroly, jednoduchá aplikace v češtině, kvalita výstupních dokumentů.
  • Z hlediska společnosti: úspora času IT i uživatelů, ekonomická návratnost, zrychlení procesů směrem k zákazníkům, zrychlení cash flow, využití i pro další dokumenty, správa pomocí lokálního IT.

Produkční skenery Scamax

Přístroje německé společnosti InoTec, které se mohou pochlubit funkční a technologickou vyspělostí a velmi nízkou poruchovostí, představil Paul Schubert. K nejzajímavějším novinkám patří skenery Scamax 311 a Scamax 321, které budou uvedeny na trh letos v srpnu. Tyto přístroje formátu A4 bude možné pořídit v několika konfiguracích a nabídnou černobílé nebo barevné skenování, možnost duplexu a rozlišení až 300 DPI. Rychlost skenování činí 120, 150, 180 nebo 210 listů za minutu (z nižších hodnot lze po dokoupení softwarového upgradu v případě potřeby přejít na vyšší). K dalším benefitům zařízení patří možnost skenování dlouhých dokumentů (až 15 metrů), neomezená doporučená denní zátěž, nízké provozní náklady nebo dlouhý životní cyklus.

Nechyběla ani tombola a překvapení

Ve zbytku odpoledne proběhly prezentace zaměřené na platformu MetaServer a nástroj Kofax Express 3.3.

Po skončení oficiální části programu zbyl čas i na tipovací soutěž, tombolu a diskusi u společné večeře.

Součástí večerního programu, který se odehrával v duchu „setkání starých známých z oblasti digitalizace“, byla i ochutnávka karibských rumů.

Obrazová galerie:

Podobné články

Český telekomunikační úřad bude nově dohlížet na digitální ekonomiku

21. 8. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: ČTÚ )
Český telekomunikační úřad byl pověřen rolí národního koordinátora digitálních služeb. Koncepci, která pomůže zajistit jednotný dohled nad novými evropskými předpisy, schválila vláda. ČTÚ má již nyní kompetence v oblasti některých digitálních služeb, např. jako dozorový orgán pro tzv. nařízení P2B týkající se online platforem a internetových vyhledávačů. Čtěte více
David Bečvařík, Senior Solution Architekt pro region CEE ve společnosti Red Hat

Modernizace zdravotnictví s otevřenou platformou

28. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Red Hat)
Přístup k IT se mění a ani IT ve zdravotnictví nezůstává výjimkou. Klasické platformy založené na virtuálních strojích a fyzických serverech jsou postupně nahrazovány kontejnery a cloudem. Čtěte více

Jediné komplexní řešení pro digitalizaci vyniká jednoduchostí

4. 7. 2023. (redaktor: Reseller Magazine OnLine, zdroj: Canon)
Tisk, kopírování a skenování dnes zvládají kancelářská tisková zařízení všech značek. S potřebou digitalizace ale přichází nutnost komplexního řešení pro správu dokumentů, které firmám pomůže pohodlně přejít do cloudu, a navíc bude uživatelsky přívětivé. Nejdál je v tomto směru Canon. Čtěte více

Pět trendů, které pohání digitální transformaci firem v roce 2023

9. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Salesforce)
Zastaralé způsoby komunikace se zákazníky a zdlouhavé manuální procesy, které by se daly jednoduše automatizovat, připravují společnosti o řadu obchodních příležitostí a konkurenceschopnost. Které další trendy v současné chvíli nejintenzivněji ovlivňují digitální transformaci podniků? Čtěte více