Infomatic: Konference Digitalizace 2023

5. 6. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Společnost Infomatic uspořádala již šestý ročník své konference zaměřené na digitalizaci podniků. Letošní setkání proběhlo v brněnském hotelu Noem Arch a účastníkům umožnilo nasbírat cenné informace o novinkách z oblasti hardwaru a softwaru i o trendech z oblasti digitální transformace jako takové.

Úvodního slova konference Digitalizace 2023 se 25. 5. 2023 ujal obchodní ředitel společnosti Infomatic David Večeřa. Ten při krátkém přivítání přítomných zavzpomínal na předchozí ročníky tohoto setkání a zároveň nastínil, na co všechno se mohou účastníci těšit letos.

Kdo je Infomatic?

Infomatic je česká společnost, která se zabývá digitální transformací, automatizací a robotizací činností souvisejících s dokumenty a firemními procesy. Firma, která působí hlavně (ale nejenom) v České republice a na Slovensku, je rozdělena do divizí Solutions (dodává rozsáhlé, komplexní podnikové systémy velkým klientům) a Disty (vyznává nepřímý obchodní model, zabývá se digitální transformací podniků a v tuzemsku zastupuje značky Canon, CaptureBites, InoTec, Kofax a Ricoh).

Mezi důležité milníky v historii společnosti založené v roce 2011 patří uzavření distribučních kontraktů s firmami Fujitsu (2014) a CaptureBites (2015), zahájení dodávek komplexních projektů včetně konzultací a SLA (2016), uvedení řešení MetaServer na český trh (2020) nebo získání statusu záručního střediska pro skenery Fujitsu pro ČR a SR (2021).

Tržby společnosti vloni činily asi 28 milionů korun, přičemž z největší části se na nich podílela obchodní činnost (56 %), následovaná podporou (40 %) a službami (4 %). Pro letošek Infomatic počítá s tržbami okolo 30 milionů korun. Pro zajímavost si doplňme, že vloni společnost dodala na trh 568 skenerů (prodejům dominoval formát A4) a nezaznamenala jedinou reklamaci. Dařilo se mimo jiné také v počtu prodaných licencí k řešení MetaServer. Velký potenciál do budoucna Infomatic aktuálně vidí v sektorech jako SMB, logistika či průmysl, obecně napříč segmenty pak v práci s metadaty a jejich využívání.

Fujitsu se změnilo na Ricoh

Od Davida Večeři jsme se dále dozvěděli, že v roce 2022 byla dokončena akvizice japonské společnosti PFU, která vyvíjela a vyráběla dokumentové skenery značky Fujitsu, firmou Ricoh. Ricoh se v PFU stal 80% vlastníkem, zbývajících 20 % si ponechala společnost Fujitsu. Od dubna 2023 tak již na sobě všechny nově prodávané přístroje nesou logo Ricohu. Změny se samozřejmě projevily také na webových stránkách apod. Důležité však je, že pro prodejní partnery kromě toho zůstává vše při starém.

Produktové novinky v nabídce PFU

Majetkové změny se neprojevily ani ve vývoji produktových novinek, které účastníkům konference představil Jarek Dutka, partner manager v PFU – a Ricoh company. Z oblasti softwaru stojí za pozornost např. nová funkce DirectScan, která umožňuje na vybraných přístrojích skenovat do různých typů úložišť (včetně síťových složek/FTP či odeslání na e-mail) bez nutnosti připojení k osobnímu počítači. Svůj prostor dostaly také nástroje jako PaperStream NX Manager či Scanner Central Admin pro integraci skenerů do různých platforem a pro jejich hromadný (vzdálený) management.

Z nového hardwaru můžeme zmínit např. produktovou řadu fi-8040 pro profesionály a velké podniky. Tento kompaktní skener formátu A4 pracuje rychlostí až 40 stran/80 obrázků za minutu, nabízí 4,3" dotykový displej, komunikuje přes USB 3.2 a Ethernet a samozřejmě podporuje i výše zmiňované softwarové platformy.

Podpora partnerů

Společnost PFU nabízí různé druhy podpory včetně partnerského programu, prostřednictvím kterého lze získat nástroje na podporu prodeje, odměny za prodej produktů a služeb a mnohé další benefity. K dispozici je rovněž podpora speciálně určená pro systémové integrátory.

Servisní služby společnosti Infomatic

Firma Infomatic nabízí různé typy doplňkových servisních služeb. K základní nabídce patří:

  • Infomatic AdHoc: základní servis s nulovými náklady, zásah lze provést u zákazníka nebo v sídle společnosti.
  • Infomatic SWAPit: jde o placenou servisní službu s nízkými náklady, která se pořizuje jednorázově na tři až pět let. Součástí jeservis do dvou pracovních dní v ČR a tří dní na Slovensku, veškeré náhradní díly a v případě potřeby „výměna kus za kus“.
  • Infomatic OnSite: jde o nejvyšší formu servisu, který lze pořídit až na pět let. Servis se řeší v místě zákazníka a jeho součástí jsou i profylaxe a jedna sada spotřebního materiálu ročně.

Případová studie TOPTRANS

Kateřina Peštová, business konzultantka společnosti Ricoh, účastníkům konference představila přínosy digitalizace dodacích listů ve společnosti TOPTRANS. Posluchače nejprve seznámila s výchozí situací v podniku a potřebami a požadavky, které bylo potřeba řešit. Následně vysvětlila postup při návrhu nového řešení a své vystoupení uzavřela nastíněním výsledného stavu a přínosů řešení, které bylo postaveno na skeneru Ricoh 7300NX a platformě MetaServer.

Přínosy nového řešení:

  • Z hlediska IT oddělení: jednoduchý centrální management, ověřování uživatelů, spolehlivost, záruka, servis, možnosti integrací, customizace, vlastní rozvoj, snížení požadavků na úložiště.
  • Z hlediska uživatelů: přívětivost a menší chybovost, spolehlivost, úspora času a rychlost, možnost skenovat všechny typy dodacích listů v jedné dávce, automatické kontroly, jednoduchá aplikace v češtině, kvalita výstupních dokumentů.
  • Z hlediska společnosti: úspora času IT i uživatelů, ekonomická návratnost, zrychlení procesů směrem k zákazníkům, zrychlení cash flow, využití i pro další dokumenty, správa pomocí lokálního IT.

Produkční skenery Scamax

Přístroje německé společnosti InoTec, které se mohou pochlubit funkční a technologickou vyspělostí a velmi nízkou poruchovostí, představil Paul Schubert. K nejzajímavějším novinkám patří skenery Scamax 311 a Scamax 321, které budou uvedeny na trh letos v srpnu. Tyto přístroje formátu A4 bude možné pořídit v několika konfiguracích a nabídnou černobílé nebo barevné skenování, možnost duplexu a rozlišení až 300 DPI. Rychlost skenování činí 120, 150, 180 nebo 210 listů za minutu (z nižších hodnot lze po dokoupení softwarového upgradu v případě potřeby přejít na vyšší). K dalším benefitům zařízení patří možnost skenování dlouhých dokumentů (až 15 metrů), neomezená doporučená denní zátěž, nízké provozní náklady nebo dlouhý životní cyklus.

Nechyběla ani tombola a překvapení

Ve zbytku odpoledne proběhly prezentace zaměřené na platformu MetaServer a nástroj Kofax Express 3.3.

Po skončení oficiální části programu zbyl čas i na tipovací soutěž, tombolu a diskusi u společné večeře.

Součástí večerního programu, který se odehrával v duchu „setkání starých známých z oblasti digitalizace“, byla i ochutnávka karibských rumů.

Obrazová galerie:

Profilová karta firmy

INFOMATIC s.r.o.

INFOMATIC s.r.o.

Jsme jediný Platinum partner společnosti Kofax pro Českou a Slovenskou republiku, s přímým napojením na zahraniční dodavatele předních dokumentových skenerů RICOH (dříve Fujitsu), InoTec a Canon. Specializujeme se na: 1) Digitalizaci dokumentů všech vstupních formátů (papír, email, adresáře, fotografie). 2) Software pro procesní řízení firmy (Business Proces Management). 3) Inteligentní vytěžování a analýzu dat (Business Inteligence) 4) Prodej dokumentových skenerů předních výrobců Umíme pro vás zajistit All-in-One řešení, to znamená od vstupní analýzy, projektový management, imple

Zobrazit detail firmy

Podobné články

Thein Digital nabízí privátní 5G sítě dostupné pro široké spektrum zákazníků

28. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Thein Digital)
Společnost Thein Digital, člen investiční skupiny Thein, přichází s inovativním řešením v oblasti digitální transformace. Jde o privátní 5G sítě pod názvem Private 5G Open Stack, které jsou navrženy tak, aby poskytovaly výkonné a bezpečné komunikační prostředí. Řešení je ekonomicky dostupné pro průmyslové a logistické firmy všech velikostí. Čtěte více

Digitální podpis v ČR brzdí nedostatek informací i nezdravá závislost na tisku

27. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Software602 )
Z aktuálního průzkumu společnosti Ipsos vyplývá, že polovina občanů ČR zatím nevyužívá digitální podpis. Kromě nízké informovanosti o jeho výhodách jsou na vině i zakořeněné tradice. Tisku dokumentů, které podpis vyžadují, dává stále přednost bezmála 70 % respondentů. Čtěte více

Digitalizace podniků: Česko je evropskou špičkou v elektronickém sdílení informací

20. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Asseco Solutions )
České firmy patří v EU ke špičce ve výměně dat v elektronické podobě. Naopak podíl využívání ERP systémů se meziročně snížil. Nejen to vyplývá z druhého ročníku reportu Digitalizace podniků 2023 od společnosti Asseco Solutions, který si bere za cíl mapovat a komentovat vývoj v oblasti informačních podnikových systémů a úroveň digitalizace procesů ve firmách v Česku. Čtěte více

Na udržitelnost domluvou? Zaměstnanci mají šetřit tiskem a barvy jen pro vyvolené

15. 5. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: Canon)
Nejrozšířenějším nástrojem udržitelnosti v českých kancelářích je slovní nabádání zaměstnanců, aby šetřili tiskem. Striktně dané postupy, jako je trvalé nastavení oboustranného tisku nebo využívání uhlíkově neutrálního papíru, se u nás podle průzkumu Canonu zatím spíše učíme. Čtěte více