Dopolední káva s Lenovem

26. 6. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Lenovo pro své obchodní partnery uspořádalo seminář zaměřený na oblast storage a serverů. Účastníci se zde seznámili s aktuální nabídkou produktů a služeb a načerpali informace, které se jinde nedozví.
Přednáška Ondřeje Lorence z Lenova

Přehled portfolia EBG, kam spadají servery (System x, ThinkServer, Flex System, NeXtScale),storage (SAN, NAS, DAS, Unified, Archive), síťové prvky (Rack Switch, Flex System, řešení (big data, HPC, cloud, infrastruktura) a služby (záruky, technická podpora, integrace, rozšířené služby), si připravil Ondřej Lorenc.

Po představení produktového portfolia pokračoval Ondřej Lorenc představením nabídky serverů x86, jež se dělí do čtyř základních skupin (univerzální tower a rack servery, blade servery, high-density servery a enterprise high-end servery). O jednotlivých skupinách se následně hovořilo podrobněji a to včetně vhodných prostředí pro jejich nasazení, jejich specifických vlastnostech a nastínění plánů budoucího vývoje.

Prostor dostal také nový nástroj pro správu serverů Lenovo XClarity. Ten navazuje na stávající řešení Systems Director a správcům serverů přináší řadu možností usnadňujících každodenní práci. Řešení je dostupné ve dvou verzích (jako konzole, nebo jako konzole s moduly pro práci s virtualizačními nástroji) a je zpoplatněno (v některých případech však mají zákazníci nárok na přechod zdarma).

Partnerský program

Partnerský program představil Martin Moravec. Program má čtyři úrovně, kdy do první spadají partneři, kteří v Lenovo Partner Network (LPN)  nejsou zaregistrováni. Další úrovně partnerství jsou podmíněny registrací a také splněním určitých prodejních či obratových cílů. Jednou z podmínek pro dosažení vyšších úrovní je také splnění kvalifikačních školení. Odměny v podobě zpětných rabatů a dalších výhod jsou odstupňovány prodejními výsledky a typy prodávaných produktů. Ve stručnosti byl představen také tzv. akviziční program, který dává šanci partnerům, kteří s Lenovem doposud nespolupracovali nebo prozatím nesplnili prodejní cíle.

Každodenní práci usnadní také rozšíření pro nástroj Lenovo PSAT (www.presalesadvisor.com) pro koncové zákazníky, prodejce i distributory. Dostupný bude nejpozději do konce letošního roku a nabídne přehled všech EBG produktů,zabudovaný konfigurátor (v tuto chvíli pouze pro System x, ne pro Thinkservery) nebo možnost snadného přihlášení. Dostalo se i na možnost získat slevy prostřednictvím ThinkServer TopSeller a konec podpory Windows Server 2003 a související promoakci, která umožňuje koupit vybrané skladové modely včetně bonusů(například WS zdarma) za zvýhodněné akční ceny.

Storage portfolio

Tématu diskových polí SAN se věnoval David Žikovský. V úvodu přednášky zazněly informace o aktuálních trendech a postavení společnosti Lenovo na „storage“ trhu, po kterém následovalo představení modelů S2200 a S3200. Lenovo S2200 přichází ve 2U šasi pro 24 2,5“ disků nebo 12 3,5“ disků. Jde o menší storage rozšiřitelnou až na 96 disků s možností připojení až tří rozšiřujících jednotek. V závislosti na konfiguraci jsou dostupná různá rozhraní včetně 16Gb FC, 10Gb iSCSI nebo 12Gb SAS. Výkon může být až 80 000 IOPS. S3200 je vyšší model rozšiřitelný až na 192 disků při použití sedmi expanzních jednotek. Oproti nižšímu modelu nabízí širší nabídku rozhraní včetně hybridní konfigurace 4 x FC a 4 x iSCSI. Propustnost činí až 120 000 IOPS. Disková pole obsahují software Lenovo SAN Manager, jež se stará o automatický tiering dat, thin provisioning a uvolňování nepoužívaných bloků, možnost vyhradit SSD disky pro SSD read caching, rapid raid rebuild (při výpadku se obnovují pouze skutečně použitá data, čímž se zkracuje čas na obnovu), snapshoty nebo storage pooling. Rozhraní je dostupné přes webový prohlížeč.

Krátce se dostalo i na úložiště V3700, jež je základním členem rodiny Storwize (nově nazývané Spectrum). Mezi funkce patří interní virtualizace, technologie FlashCopy, thin provisioning, non-discuptive migration a další. Za pomoci expanzních jednotek lze připojit až 240 2,5“ nebo 120 3,5“ disků s kapacitou až 720 TB.

Nabídku nové generace pracovních stanic ThinkStation představil David Dražan. Portfolio pracovních stanic v řadách P300 až P900 pokrývá potřeby zákazníků pro práci s větší výpočetní zátěží. Výhodou je možnost pracovní stanice rozebrat bez jakýchkoli nástrojů, a to včetně zdroje nebo základní desky. Benefitem je také oddělené tříkanálové chlazení pro různé části stanice. Novinkou je také diagnostický port umožňující připojení zařízení s OS Android a Windows Phone. Specifický je také Flex konektor umožňující připojení např. PCI Express SSD úložiště.

Setkání uzavřel Adam Raška z Intelu, který představil nabídku procesorů Intel Xeon. Na příkladu procesoru E3-1200 v3 vysvětlil, jaké výhody malým firmám přinese nasazení serverového procesoru oproti procesoru pro stolní počítače (zmiňme například větší cash paměť, hyper-threading, Intel Data Protection, širokou nabídku modelů s různou spotřebou, standardní podporu pamětí ECC, přípravu pro provoz 24/7 a validaci na serverový operační systém). Dostalo se i na model E5-2600 v3, jež je založen na platformě Haswell (22 nm), má až 18 jader a cache paměť až 45 MB. Podporuje také paměti DDR4 a instrukce ABX 2.0. Ve srovnání s modelem E3 přináší až 4,4x vyšší výkon, obslouží více paměti a má vyšší propustnost. Obsahuje také více bezpečnostních funkcí. Na závěr Adam Raška přiblížil možnosti technologie Intel SSD pro datová centra, jež nově přešla na rozhraní PCI Express, díky čemuž nabídne výrazný nárůst výkonu a zrychlení odezvy.

Fotogalerie: 
David Žikovský, Lenovo
David Dražan, Lenovo
Martin Moravec, Lenovo
Adam Raška, Intel
Přednášky se těšily velkému zájmu účastníků
Sál praskal ve švech
Předsálí
Výstavka divize Azlan společnosti Tech Data Distribution

Podobné články

Cisco představilo nová cloudová řešení včetně serverů pro hybridní provoz

14. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Cisco)
Společnost Cisco představila nové způsoby, jak pomáhá zákazníkům urychlit digitální transformaci přesunem dalších prostředků do cloudu. Propojený, distribuovaný svět, ve kterém žijeme, je mnohem více než dříve závislý na cloudu a podnikové IT týmy se potýkají se zajišťováním optimální digitální zkušenosti kdekoli a kdykoli uživatelé potřebují přístup. Čtěte více

Schneider Electric uvedl na evropský trh stojanovou řadu Easy Rack

13. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Řada Easy Rack je k dispozici v různých rozměrech a je navržena tak, aby se snadno a rychle instalovala a zároveň se dala snadno rozšiřovat, přizpůsobovat a doplňovat. Nabízí spolehlivý a cenově výhodný stojanový systém pro širokou škálu kritických aplikací, včetně síťových skříní, edge computingu a průmyslových prostředí, cloudových a kolokačních datových center. Čtěte více
Jiří Dobeš, Business Unit Manager divize Dell v DNS

DNS (Jiří Dobeš a Vladimír Havelka): Každý den chceme být o krůček lepší

9. 6. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing a DNS)
Maximum informací o divizi Dell ve společnosti DNS jsme pro vás získali díky možnosti vyzpovídat Business Unit Managera Jiřího Dobeše a Senior Consultanta Vladimíra Havelku. Hovořili jsme nejen o pohodové atmosféře v DNS a společné snaze se neustále zlepšovat, ale i o dopadu covidové pandemie, aktuálních trendech, produktových novinkách z portfolia Dellu i plánech do budoucna a mnoha dalších zajímavých věcech. Čtěte více

Dell EMC: úložiště PowerStore 500

30. 5. 2021. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell EMC)
Společnost Dell Technologies zvyšuje výkon a rozšiřuje schopnosti podnikových úložných systémů Dell EMC PowerStore novým softwarem a možnostmi automatizace. Představuje také nízkonákladový model PowerStore 500 s výkonem a funkcemi podnikové třídy vhodný pro širší okruh podniků a způsobů využití. Čtěte více