Dopolední káva s Lenovem

26. 6. 2015. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Lenovo pro své obchodní partnery uspořádalo seminář zaměřený na oblast storage a serverů. Účastníci se zde seznámili s aktuální nabídkou produktů a služeb a načerpali informace, které se jinde nedozví.
Přednáška Ondřeje Lorence z Lenova

Přehled portfolia EBG, kam spadají servery (System x, ThinkServer, Flex System, NeXtScale),storage (SAN, NAS, DAS, Unified, Archive), síťové prvky (Rack Switch, Flex System, řešení (big data, HPC, cloud, infrastruktura) a služby (záruky, technická podpora, integrace, rozšířené služby), si připravil Ondřej Lorenc.

Po představení produktového portfolia pokračoval Ondřej Lorenc představením nabídky serverů x86, jež se dělí do čtyř základních skupin (univerzální tower a rack servery, blade servery, high-density servery a enterprise high-end servery). O jednotlivých skupinách se následně hovořilo podrobněji a to včetně vhodných prostředí pro jejich nasazení, jejich specifických vlastnostech a nastínění plánů budoucího vývoje.

Prostor dostal také nový nástroj pro správu serverů Lenovo XClarity. Ten navazuje na stávající řešení Systems Director a správcům serverů přináší řadu možností usnadňujících každodenní práci. Řešení je dostupné ve dvou verzích (jako konzole, nebo jako konzole s moduly pro práci s virtualizačními nástroji) a je zpoplatněno (v některých případech však mají zákazníci nárok na přechod zdarma).

Partnerský program

Partnerský program představil Martin Moravec. Program má čtyři úrovně, kdy do první spadají partneři, kteří v Lenovo Partner Network (LPN)  nejsou zaregistrováni. Další úrovně partnerství jsou podmíněny registrací a také splněním určitých prodejních či obratových cílů. Jednou z podmínek pro dosažení vyšších úrovní je také splnění kvalifikačních školení. Odměny v podobě zpětných rabatů a dalších výhod jsou odstupňovány prodejními výsledky a typy prodávaných produktů. Ve stručnosti byl představen také tzv. akviziční program, který dává šanci partnerům, kteří s Lenovem doposud nespolupracovali nebo prozatím nesplnili prodejní cíle.

Každodenní práci usnadní také rozšíření pro nástroj Lenovo PSAT (www.presalesadvisor.com) pro koncové zákazníky, prodejce i distributory. Dostupný bude nejpozději do konce letošního roku a nabídne přehled všech EBG produktů,zabudovaný konfigurátor (v tuto chvíli pouze pro System x, ne pro Thinkservery) nebo možnost snadného přihlášení. Dostalo se i na možnost získat slevy prostřednictvím ThinkServer TopSeller a konec podpory Windows Server 2003 a související promoakci, která umožňuje koupit vybrané skladové modely včetně bonusů(například WS zdarma) za zvýhodněné akční ceny.

Storage portfolio

Tématu diskových polí SAN se věnoval David Žikovský. V úvodu přednášky zazněly informace o aktuálních trendech a postavení společnosti Lenovo na „storage“ trhu, po kterém následovalo představení modelů S2200 a S3200. Lenovo S2200 přichází ve 2U šasi pro 24 2,5“ disků nebo 12 3,5“ disků. Jde o menší storage rozšiřitelnou až na 96 disků s možností připojení až tří rozšiřujících jednotek. V závislosti na konfiguraci jsou dostupná různá rozhraní včetně 16Gb FC, 10Gb iSCSI nebo 12Gb SAS. Výkon může být až 80 000 IOPS. S3200 je vyšší model rozšiřitelný až na 192 disků při použití sedmi expanzních jednotek. Oproti nižšímu modelu nabízí širší nabídku rozhraní včetně hybridní konfigurace 4 x FC a 4 x iSCSI. Propustnost činí až 120 000 IOPS. Disková pole obsahují software Lenovo SAN Manager, jež se stará o automatický tiering dat, thin provisioning a uvolňování nepoužívaných bloků, možnost vyhradit SSD disky pro SSD read caching, rapid raid rebuild (při výpadku se obnovují pouze skutečně použitá data, čímž se zkracuje čas na obnovu), snapshoty nebo storage pooling. Rozhraní je dostupné přes webový prohlížeč.

Krátce se dostalo i na úložiště V3700, jež je základním členem rodiny Storwize (nově nazývané Spectrum). Mezi funkce patří interní virtualizace, technologie FlashCopy, thin provisioning, non-discuptive migration a další. Za pomoci expanzních jednotek lze připojit až 240 2,5“ nebo 120 3,5“ disků s kapacitou až 720 TB.

Nabídku nové generace pracovních stanic ThinkStation představil David Dražan. Portfolio pracovních stanic v řadách P300 až P900 pokrývá potřeby zákazníků pro práci s větší výpočetní zátěží. Výhodou je možnost pracovní stanice rozebrat bez jakýchkoli nástrojů, a to včetně zdroje nebo základní desky. Benefitem je také oddělené tříkanálové chlazení pro různé části stanice. Novinkou je také diagnostický port umožňující připojení zařízení s OS Android a Windows Phone. Specifický je také Flex konektor umožňující připojení např. PCI Express SSD úložiště.

Setkání uzavřel Adam Raška z Intelu, který představil nabídku procesorů Intel Xeon. Na příkladu procesoru E3-1200 v3 vysvětlil, jaké výhody malým firmám přinese nasazení serverového procesoru oproti procesoru pro stolní počítače (zmiňme například větší cash paměť, hyper-threading, Intel Data Protection, širokou nabídku modelů s různou spotřebou, standardní podporu pamětí ECC, přípravu pro provoz 24/7 a validaci na serverový operační systém). Dostalo se i na model E5-2600 v3, jež je založen na platformě Haswell (22 nm), má až 18 jader a cache paměť až 45 MB. Podporuje také paměti DDR4 a instrukce ABX 2.0. Ve srovnání s modelem E3 přináší až 4,4x vyšší výkon, obslouží více paměti a má vyšší propustnost. Obsahuje také více bezpečnostních funkcí. Na závěr Adam Raška přiblížil možnosti technologie Intel SSD pro datová centra, jež nově přešla na rozhraní PCI Express, díky čemuž nabídne výrazný nárůst výkonu a zrychlení odezvy.

Fotogalerie: 
David Žikovský, Lenovo
David Dražan, Lenovo
Martin Moravec, Lenovo
Adam Raška, Intel
Přednášky se těšily velkému zájmu účastníků
Sál praskal ve švech
Předsálí
Výstavka divize Azlan společnosti Tech Data Distribution

Podobné články

Schneider Electric: chlazení Uniflair Rack Mounted

4. 6. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Schneider Electric)
Edge data centra mohou být umístěna doslova kdekoliv – v těsném napojení na serverovnu, v kanceláři obsazené zaměstnanci, v maloobchodním zařízení nebo v nepříznivých podmínkách venkovního prostředí. Bezpečný a plynulý chod těchto řešení i v extrémních podmínkách zajistí chladicí jednotka Uniflair RM 3,5kW od Schneider Electric. Čtěte více

Dell Technologies PowerStore pro ukládání dat zaujme výkonem a flexibilitou

19. 5. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: Dell Technologies)
Dell EMC PowerStore je moderní infrastrukturní platforma určená pro náročné požadavky datové éry. Řešení je až sedmkrát rychlejší a vykazuje třikrát kratší odezvu než předchozí midrange storage systém Dell EMC. Zároveň jde o jediné zařízení, na kterém lze díky funkci AppsON provozovat virtualizované workloady VMware a softwarové aplikace přímo na diskovém poli. Čtěte více

Ivan Preisler (Fujitsu): Chystáme investice do partnerské sítě

16. 4. 2020. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Vloni došlo u společnosti Fujitsu, která je jedním z technologických lídrů, k řadě významných změn. Firma se nově profiluje jako 100% partnersky orientovaná, došlo ke změnám ve struktuře a část výroby se přesunula do České republiky. Jak se novinky dotknou českých resellerů a co znamená, že společnost navýší investice do partnerské sítě, to nám prozradil Ivan Preisler, channel sales director Fujitsu v ČR. Čtěte více

IDC: Prodej serverů i podnikových úložišť letos kvůli pandemii COVID-19 klesne

6. 4. 2020. (redaktor: František Doupal, zdroj: IDC)
Výdaje koncových uživatelů na servery a podnikové úložné systémy letos podle IDC meziročně v důsledku pandemie viru COVID-19 klesnou o 3,4 % v případě serverů (na 88,6 miliardy USD) a o 5,5 % na 28,7 miliardy USD v případě úložišť. Čtěte více