Cloudcamp 2017: Styl, elegance a cloud

16. 6. 2017. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Pražské Forum Karlín se stalo 7. června dějištěm třetího ročníku největší české a slovenské cloudové konference, kterou uspořádala společnost G2 server. Den nabitý informacemi o nejnovějších cloudových technologiích završil honosný večírek ve stylu Velkého Gatsbyho. Význam cloudu i společnosti G2 server dokládal zájem o akci, kterou navštívilo přes 600 účastníků.
Podmanivá světelná show zahájila konferenci

Po podmanivé světelné show, která akci zahájila, se na pódiu představil Vladimír Kvaš, CEO G2 serveru, s úvodní přednáškou nazvanou „My jsme cloud“. Že nejde o nabubřelé prohlášení dokázal následný výčet úspěchů společnosti – G2 server je aktuálně nejrychleji rostoucí cloudový provider ve Střední Evropě a netají se ambicemi být zároveň tím největším. Vladimír Kvaš shrnul také stav přijímání cloudových služeb na tuzemském trhu, potvrdil, že nejen růst G2 serveru svědčí o tom, že jde o oblast s obrovským potenciálem a jeho význam i nadále poroste.

Došlo také na představení produktových novinek: G2 stack a G2 market. Hyperkonvergované on-premise řešení G2 stack, postavené na technologiích HPE a WMware s garancí SLA 99,99 %, pak nabídl Kvaš partnerům v režimu pay-as-you-go.

S G2 marketem nabídne G2 server partnerům platformu, kde budou moci ke stávajícím řešením dokupovat prostředky, spouštět nové služby či sledovat stavy současných.

Co se týká výhledů pro G2 server, netajil se Vladimír Kvaš smělými cíli: rozšiřování týmu, expanze na zahraniční trhy s budováním lokálních poboček a samozřejmě rozvíjení a vylepšování poskytovaných služeb.

V krasojízdě představitelů G2 serveru pokračoval Michael Trousil, který „rozporcoval“ cloud, tedy věnoval se službám a produktům, které společnost poskytuje a nabízí. Nezapomněl také na stěžejní technologické partnery, jako je Trend Micro, Microsoft, VMware, Veeam, Commvault nebo Fortinet, jejichž technologie G2 server využívá. Následně se reálnými úspěchy G2 serveru pochlubil Jakub Herink, který na podiu prezentoval úspěšné projekty společnosti. Partnerský program společnosti představil Pavel Kučera. Hovořil o dvou stěžejních modelech spolupráce – „reseller partner“ a „software partner“. Základ úspěšné spolupráce je pak podle G2 serveru především ve vzdělávání partnerů, které se snaží společnost maximálně podporovat. Jak to vlastně v cloudu všechno rozchodit popsal Petr Šváb, který uzavřel dopoledne patřící velkým mužům z G2 serveru. Po obědové pauze následovaly přednášky technologických partnerů společnosti.

Partnerství HPE a G2 serveru prezentovali Daniel Novák a Petr Kubeš jako rozjetou formuli. Ve své prezentaci poukázali na to, že právě probíhající digitální transformace vytváří příležitosti (až 72 % IT provozovatelů uvažuje o nějaké formě cloudu), kterých se může také G2 server s technologiemi HPE efektivně chopit. Hybridní infrastruktura se stala realitou a na změny v IT reaguje také HPE novými koncepty a inovacemi, jako je bájný The Machine, o kterém byla samozřejmě také řeč.

Vratislav Břenek a Vojtěch Morávek z VMwaru hovořili o výzvách virtualizace, a to nejen těch aktuálních, ale i budoucích. Podle odhadů bude v horizontu 15 let tradiční IT zastoupeno minoritně a cloud bude dominovat, čímž se přiblížila doba nativního cloudu, která definitivně změní tradiční IT.

Prezentace Veeamu se ujal Ondřej Vlach, channel manager pro Českou republiku, Slovensko a Maďarsko. Jeho přednáškou prostupovalo hlavně slovo dostupnost. Ta je totiž podle Veeamu tím základním předpokladem úspěchu ve věku digitální transformace. Ondřej Vlach také zrekapituloval devět let inovací řešení Veeam a představil nový Veeam Availability Suite verze 10.

Otázkám bezpečnosti se pak z mnoha úhlů věnovali Robin Bay z Trend Micro a Ondřej Šťáhlavský z Fortinetu. Martin Kršňák z Asseco Solutions představil, jaké výhody přináší provoz ERP (Helios) v cloudu. Miroslav Dvořák promluvil o správě dat v cloudu s jednotnou platformou od Commvaultu a Nonna Shpaková uzavřela odpolední blok přednášek vystoupením, ve kterém se věnovala behaviorální analýze a jejímu významu při ochraně dat.

Diskutovat a vstřebávat nově nabité informace mohli hosté následně v atriu u koktejlu, na který navázal honosný večírek z časů „jazzového věku“, za který by se nestyděl ani Fitzgeraldův Gatsby.

Platinum partneři akce byly společnosti Hewlett Packard Enterprise, Veeam a VMware. Gold partnery byly společnosti Asseco Solutions, Commvault, Fortinet, SODAT a Trend Micro. Silver partnerem byl Dial Telecom. 

Štítky: 
Setkání, G2 server
Fotogalerie: 

Podobné články

SWS s hvězdami pod Sněžkou

15. 6. 2017. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Tradiční setkání Gold partnerů SWS se odehrálo na začátku června v Peci pod Sněžkou ve stylu hollywoodských, tedy „pecwoodských“ hvězd. Červený koberec a paparazzi v zádech dávali tušit, že jsou Gold Čtěte více
Roman Knap a Libor Bouček při zahájení konference SAP Forum 2017

SAP Forum 2017: Ve jménu robotiky a oslav 25 let na českém trhu

7. 6. 2017. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: SAP)
Poslední květnový den patřil společnosti SAP, která uspořádala další ročník konference pro zákazníky a partnery SAP Forum 2017. V prostorách pražského Fóra Karlín se sešlo na 600 lidí, vystoupili tři Čtěte více

Infomatic: Digitalizace 2017

4. 5. 2017. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: Infomatic)
V brněnském hotelu Noem Arch se sešli 20. dubna partneři společnosti Infomatic na konferenci Digitalizace 2017. Čtěte více
Kdo se chtěl cítit skutečně jako VIP, mohl usednout se sklenkou sektu v limuzíně

100Mega Distribution ukázala, jak se „paří“

3. 5. 2017. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Konec dubna patřil partnerskému setkání 100Mega Distribution. Moravská partička si přivezla do vysočanského Stepu nejen slušnou produktovou výstavu, ale také názornou ukázku toho, jak se dělá party Čtěte více