Setkání SWS již podevětatřicáté v Čejkovicích

18. 10. 2019. (redaktor: Jan Hanáček, zdroj: DCD Publishing)
Malebné městečko a místní zámeček v jihomoravských Čejkovicích již podevětatřicáté hostily distributorské setkání společnosti SWS. Účastníky z celé ČR sice během dne zprvu svlažilo vskutku podzimní počasí, ale později se znovu zahřáli během ochutnávek regionálních vín a bohatého programu.

Již během večera na 10. října se do okolí čejkovického zámku nedaleko Hodonína sjeli odborníci, výrobci a zástupci spjatí s jedním z největších IT distributorů na našem trhu. Večerní přivítání se i přes nepřízeň počasí neslo ve velmi přátelském duchu, který ožil i díky nabídce vín od sklepmistrů z hodonínské oblasti. Následující krásné a slunné ráno pak již bylo věnováno prezentacím a produktovým výstavám.

Akci generálním partnerstvím opět zaštítila společnost HP, která si připravila přehlídku virtuální reality a herní zónu doplněnou kromě posledních modelů stolních počítačů také novými notebooky. Představena byla taktéž tisková řešení ze stáje HP, která se stala i tématem dvou přednášek v loveckém sále zámku. VR poháněná herními stroji OMEN nabídla možnost vyzkoušet si hloubku virtuálního zážitku u několika her, například u českého hitu Beat Saber. Komu při máchání rukama vyhládlo, jistě ocenil stánek se skvělou českou kuchyní, kachními specialitami a dýňovou polévkou pro zahřátí. Na menším nádvoří uprostřed komplexu bylo možné obdivovat velkoplošné obrazovky a televize Sony Bravia a také kolekci digitálních fotoaparátů sahající od základních modelů až po poloprofesionální přístroje. Na protější straně pak až do pozdějších odpoledních hodin představovala své portfolio chytrých televizí společnost Panasonic a hned vedle skenery značky Plustek.

Ti, kteří se na setkání dostali hlavním vchodem, byli uvítáni nepřehlédnutelným stánkem od firmy Brother, který sídlil přímo u vstupu do zámku. Vedle něj pak vystavovatelé zabrali celou ulici, na které bylo po zbytek rána až do odpoledne velmi rušno. U stánků Asus a D-Link, na které bylo možné narazit jako první, se tak pomyslné dveře ani nezavřely. Firma Lenovo lákala jednak na své notebooky z řady Yoga a přístroje all-in-one, jednak na neotřelou možnost otestovat odolnost notebooků pomocí rotujícího válce, ve kterém se přístroj převaloval jako v pračce plněné zboku. Společnost Asus pak představila novinky, například v podobě herních notebooků řady ROG Zephyrus a krásně minimalistických, ale o to univerzálnějších přístrojů VivoBook 15. To u stánků firmy AOC to hýřilo barvami a hloubkou obrazu ve vysokých frekvencích na LCD obrazovkách určených hráčům s bleskurychlými reakcemi. Dell zaujal zase designem přímo futuristickým díky desktopovým řešením od značky Alienware.

Přednáškové cykly, které začínaly těsně po desáté hodině ranní, si mohli návštěvníci vyslechnout hned na čtyřech místech. Ve zmíněném loveckém salonku, v zámeckém baru, sklepě a v přilehlé restauraci. Přednášky a prezentace probíhaly současně, a tak bylo z jejich pestré nabídky potřeba vybírat. Své novinky a záměry pro nejbližší budoucnost tady odhalily společnosti Acer, APC, Canon, Entec, Eset, Fujitsu, Kingston, Kyocera, Lexmark, Microsoft, Nedis Kerr, OKI, Sonicwall a Zyxel. O technologických pokrocích se rozhovořili zástupci Samsungu a k důležitosti ochrany osobních a firemních počítačů pak asi v půlhodince referovali odborníci od společností Avast a Bitdefender. Velký zájem z řad partnerů zaznamenala mimo jiné přednáška Jana Ježka z Entec/SonicWall. Ten seznámil účastníky s trendy a riziky v oblasti kybernetické bezpečnosti. Představil klíčové produkty společnosti, firewally nové generace a VPN portály a zároveň nastínil výhody, které spolupráce s firmou přináší.

Jako již tradičně své podzimní setkání společnost SWS uzavřela trochou hudby, tentokrát ze zesilovačů skupiny Waťák. Nechyběla tombola a odměňování lahvemi výběrového vína těch nejvytrvalejších, kteří se dokázali dopravit alespoň na desítku přednášek. Ti, kterým nebylo víno ani hudba v tu chvíli po chuti, si mohli projít zdejší potemnělé templářské sklepy a užít si večerní raut. Naopak většina společensky naladěných účastníků se potom sešla v menším zámeckém sklípku u zvuků cimbálové muziky Olina. Jak jinak než se sklenkou moravského vína.

Akci generálním partnerstvím opět zaštítila společnost HP, která si připravila přehlídku virtuální reality a herní zónu doplněnou kromě posledních modelů stolních počítačů také novými laptopy. Představena byla taktéž tisková řešení ze stáje HP, která se stala i tématem dvou přednášek v loveckém sále zámku. VR poháněná herními stroji OMEN nabídla možnost vyzkoušet si hloubku virtuálního zážitku u několika her, například u českého hitu Beat Saber. Komu při máchání rukama vyhládlo, jistě ocenil stánek se skvělou českou kuchyní, kachními specialitami a dýňovou polévkou pro zahřátí. Na menším nádvoří uprostřed komplexu bylo možné obdivovat velkoplošné obrazovky a televize Sony Bravia a také kolekci digitálních fotoaparátů sahající od základních modelů až po poloprofesionální přístroje. Na protější straně pak až do pozdějších odpoledních hodin představovala své portfolio chytrých televizí společnost Panasonic a hned vedle skenery značky Plustek.

Štítky: 
Fotogalerie: 

Podobné články

SWS: Zákazník je naší prioritou

30. 10. 2019. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Stanislav Skalička, obchodní ředitel společnosti SWS, jednoho z nejvýznamnějších distributorů na tuzemském trhu, nám prozradil, co stojí za dlouhodobým úspěchem společnosti, jak se profiluje či jak se daří dceřinému Entecu. Řeč přišla také na to, co ovlivňuje broadlinovou distribuci, jak se tato oblast změnila a jakým výzvám tuzemští distributoři čelí. Čtěte více

Čejkovické setkání SWS po třicáté šesté

30. 4. 2018. (redaktor: Michala Benešovská, zdroj: DCD Publishing)
Jarní distributorské setkání, které pořádá SWS tradičně v Čejkovicích, se uskutečnilo 19. dubna. Vydařilo se nejen počasí, ale také všechny přednášky, workshopy i doprovodný program. Čtěte více

SWS získala mezinárodní ratingové hodnocení D&B Top Rating

24. 5. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: SWS)
Společnost SWS získala mezinárodně uznávané ratingové hodnocení D&B Top Rating, což je vedle hodnoceni AAA – ČEKIA Stability Award již druhé velmi významné prestižní ocenění firmy. Čtěte více
Vlevo Jiří Karhánek (SWS) a vpravo Lukáš Jírový (Microsoft)

SWS s Microsoftem, Huawei a HP ve Žlutých lázních

22. 5. 2013. (redaktor: Richard Voigts, zdroj: DCD Publishing)
SWS pozvala svoje partnery na celodenní setkání, opět symbolicky do Žlutých lázní na Vltavě. Čtěte více