12. ročník IT závodů dračích lodí ovládla Tech Data

10. 9. 2019. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
Dvanáctý ročník tradičních IT závodů dračích lodí, které pořádá společnost DCD Publishing, se stejně jako loni uskutečnil v areálu restaurace Cinda na Císařské louce. A stejně jako loni jej ovládla společnost Tech Data Distribution. Na rozdíl od loňských závodů se však letos pořadatelům povedlo pro poslední prázdninovou sobotu zařídit perfektní počasí.

Do závodu bylo přihlášeno šest posádek, v abecedním pořadí šlo o Brother, Canon, Fujitsu, Tech Datu, Visitech a Zebru systems. Pro některé z týmů přitom jde již o tak prestižní záležitost, že před samotnými závody se svými posádkami dokonce individuálně trénují.

Sraz posádek byl naplánován na 14. hodinu, první rozjížďky začínaly přesně o hodinu později. V mezidobí došlo na udělení nezbytných organizačních pokynů, rozmístění posádek na svá stanoviště, rozdělení týmových triček a památečních půllitrů a samozřejmě také na nezbytné občerstvení, protože nemilosrdný sluneční žár dosahoval svého maxima. Celým dnem provázel DJ a moderátor Olda Burda.

Pamatovalo se i na nejmladší, v areálu tedy nechyběly skákací hrady, hřiště ani dětský koutek. Největší úspěch však sklízelo malování na obličej.

Před zahájením závodů proběhla krátká instruktáž a rozlosování týmů pro čtyři kvalifikační rozplavby. Na základě časů, kterých týmy v rozplavbách dosáhly, pak došlo k rozdělení posádek do malého (o čtvrté až šesté místo) a velkého (o první až třetí místo) finále.

Do závodu o čtvrté až šesté místo se kvalifikovaly týmy společností Fujitsu, Visitech a Zebra systems. Byl to velký boj a z celkového čtvrtého místa měli nakonec radost závodnice a závodníci Fujitsu. Až za nimi závod dokončily týmy Visitechu na pátém místě a Zebra systems na místě šestém.

Do posledního závodu dne, tedy do velkého finále, se probojovaly posádky Canonu, Brotheru a Tech Daty. Očekávání byla veliká, ambice obrovské, a protože předchozí časy byly vesměs velmi vyrovnané, dopředu neměl nikdo nic jisté. Ostatně to potvrdily i výsledky, protože všechny tři lodě se během finálové jízdy svými časy vešly pod 59 sekund. Rozdíl mezi prvním a druhým místem činil dokonce pouhých 75 setin sekundy. A jak to tedy dopadlo?

Bronzové medaile vybojoval Canon s časem 00:58.76, stříbro si do Brna odvezli zástupci Brotheru s časem 00:57.94 a prvenství z loňského roku i letos uhájila posádka Tech Data Distribution. A to i díky vůbec nejlepšímu času 12. ročníku IT závodů dračích lodí, který činil 00:57.19.

Po vyhlášení výsledků a ocenění prvních tří týmů již nic nebránilo rozpoutání bujarých oslav, které v podání některých oceněných za doprovodu konfet a šampaňského zahrnovalo i koupel ve Vltavě a protáhlo se až do pozdních nočních hodin.

Vyhlášením vítězů však akce nekončila – všichni spokojení účastníci se následně mohli těšit na vystoupení tanečnic ze studia Pole Heaven a diskotéku. A jako velmi lákavé se opět ukázalo i večerní opékání buřtů.

Výsledky finálových jízd
Velké finále
Celkové umístěníTýmČasUmístění v kvalifikaci
1.TECH DATA00:57.192. místo
2.BROTHER00:57.941. místo
3.CANON00:58.763. místo
Malé finále
Celkové umístěníTýmČasUmístění v kvalifikaci
4.FUJITSU01:01.944. místo
5.VISITECH01:02.256. místo
6.ZEBRA SYSTEMS01:02.615. místo

Detailní výsledky závodů si můžete prostudovat na stránkách Brilliant Dragons.

Video : 
Obrazová galerie:
Štítky: 

Podobné články

IT závody dračích lodí přemohly počasí

6. 9. 2018. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Letošní IT závody dračích lodí, již tradiční akce DCD Publishing, se tentokrát odehrály na Císařské louce v restauraci Cinda. Stejně jako vloni měly být ve znamení sychravého počasí. Podle předpovědi jsme dokonce uvažovali o tom, že v lodích budou i lidé starající se o vylévání vody. V době závodů totiž mělo nepřetržitě pršet. K tomu však naštěstí nedošlo. Čtěte více

IT závody dračích lodí oslavily kulatiny

6. 9. 2017. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Už tradičně na poslední prázdninový víkend připadl závod posádek dračích lodí pořádaný vydavatelstvím DCD Publishing. Již poněkolikáté se závody odehrály v areálu restaurace Podolka, tentokrát se jich zúčastnilo osm týmů zastupujících společnosti ABC Data, Brother, Canon, Eaton, Fujitsu, Polycom – Atlantis, Samsung a Tech Data. Čtěte více
Vítězná posádka

Byl to boj! Dračí lodě na Vltavě posedmé

4. 9. 2014. (redaktor: Štěpán Feik, zdroj: DCD Publishing)
Poslední srpnová sobota patřila již tradičně prestižnímu závodu dračích lodí zástupců tuzemských ICT výrobců a distributorů. V pořadí sedmý ročník hostila opět pražská restaurace Podolka. Napínavý souboj pod hradbami Vyšehradu přinesl několik závodních rekordů a také zasloužené vítězství posádky složené ze zástupců společností Epson a Symantec, kterému přihlíželo téměř 700 diváků. Čtěte více
Před startem finálové rozjížďky

ABC Data ovládla šestý ročník IT dračích lodí

3. 9. 2013. (redaktor: František Doupal, zdroj: DCD Publishing)
V poslední prázdninovou sobotu vypukla společností DCD Publishing a jejími partnery dlouho očekávaná událost – již šestý ročník IT závodů dračích lodí. Na rozdíl od pěti předchozích ročníků se místo akce přesunulo na druhý břeh Vltavy, do pražské restaurace Podolka, kde se boj „ajtíku“ odehrál. Čtěte více