Zakladatelé společnosti TOVEK předávají své pozice mladší generaci

3. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: TOVEK)
Společnost TOVEK letos oslavuje 30 let působení na trhu a stojí před výjimečným okamžikem ve své historii. Zakladatelé firmy začali tuto cestu s vizí, která je spojila a umožnila jim vystoupat až na pozici předního vývojáře a dodavatele špičkové analytické platformy. Nyní, po dlouhých třech desetiletích, se rozhodli předat kormidlo mladším kolegům.
Bořivoj Kostka a Tomáš Vejlupek

„Toto rozhodnutí jsme učinili s hlubokým přesvědčením, že naše společnost má potenciál dosáhnout ještě větších úspěchů. Máme plnou důvěru v naše nástupce, kteří svým elánem a novými nápady povedou naši firmu do budoucnosti. Společně jsme vytvořili něco úžasného, a teď je čas, aby nová generace převzala kormidlo a pokračovala v našem úspěšném putování,“ vysvětlilprezident společnosti Tomáš Vejlupek.

Současný šéf vývoje Bořivoj Kostka jeho slova potvrdil a dodal: „Během těchto třiceti let jsme prošli mnoha výzvami a úspěchy. Díky úsilí a tvrdé práci jsme se stali tím, čím jsme dnes. Důležité ale je, že jsme si vždy pamatovali naše kořeny a hodnoty, které nás spojily na začátku. Naším cílem je zajistit, aby naše společnost zůstala inovativní a prosperující v dalších desetiletích. Věříme, že naši nástupci přinesou nové myšlenky a energii, které toto poslání posunou dále.“

Téměř dvě desítky let vedla zákaznickou podporu Eva Kostková. Hrála klíčovou roli v budování silného týmu tohoto oddělení. Díky praktickým odborným znalostem a dovednostem v oblasti řešení technických problémů si získala respekt a uznání zákazníků. Nyní předává zkušenosti a know-how svému nástupci, aby TOVEK mohl nadále poskytovat vynikající technickou podporu zákazníkům.

Nově se tak do vedení společnosti dostávají ti nejzkušenější zaměstnanci, kteří svojí oddaností a energií po mnoho let stále posouvali jednotlivá oddělení kupředu.

Jiří Šplíchal, který dosud vedl vývoj Tovek Tools, se stane novým šéfem celého vývoje. Jeho dlouholeté zkušenosti a vášeň pro technologii jsou klíčem k inovačnímu růstu.

Tomáš Šafařík byl dlouhou dobu výraznou tváří zákaznické podpory. Nyní se chopí vedení této důležité části společnosti. Jeho schopnost řešit problémy a péče o zákazníky jsou pro TOVEK neocenitelné.

Miroslav Nečas se doposud věnoval rozvoji obchodu. Nyní převezme vedení zahraničního obchodu. Jeho dovednosti a talent budovat dlouhodobé vztahy s partnery jsou klíčem k mezinárodnímu úspěchu.

Beze změn zůstává vedení obchodu v ČR, které řadu let úspěšně řídí Miroslav Wiedermann.

Pánové Kostka a Vejlupek rovněž zůstanou ve společnosti nadále aktivní, aby byli i v nejbližších letech oporou a poradním hlasem nových šéfů. Tomáš Vejlupek si ponechává funkci prezidenta společnosti a Bořivoj Kostka přebírá roli výkonného ředitele. „S těmito talenty v čele naší společnosti se těšíme na novou etapu růstu a úspěchu. Společně budeme pokračovat v naší cestě a zajistíme, že TOVEK bude i nadále lídrem ve svém odvětví. Gratulujeme našim novým vedoucím a věříme, že přinesou svůj vlastní unikátní příspěvek k našemu společnému úspěchu. Děkujeme vám všem za vaši podporu a oddanost naší společnosti. Jsme hrdí na to, co jsme dosáhli, a jsme nadšeni tím, co přinese budoucnost,“ uzavřeli Vejlupek a Kostka.

Štítky: 

Podobné články

TOVEK přivítal zahraniční obchodní partnery

30. 4. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TOVEK)
Výrobce analytických systémů TOVEK uspořádal poprvé za svých 30 let existence setkání zahraničních obchodních partnerů. V Praze přivítal partnery z Rakouska, Indie, Slovenska, Bulharska, Řecka a Rumunska. Čtěte více

Business development a marketing firmy TOVEK řídí Petr Vancl Hochberger

9. 1. 2024. (redaktor: František Doupal, zdroj: TOVEK)
Společnost TOVEK jmenovala nového ředitele oddělení business developmentu a marketingu. Stal se jím Petr Vancl Hochberger, který zde doposud působil v oddělení business developmentu. Do společnosti přišel se zkušenostmi z pozice vedoucího zpravodajské sekce na Vrchním velitelství spojeneckých sil v Evropě. Čtěte více

Má mozek ještě šanci?

3. 6. 2019. (redaktor: Jakub Špaček, zdroj: DCD Publishing)
Umělá inteligence a zpracování dat spolu velmi úzce souvisejí, což si uvědomila i společnost TOVEK, která uspořádala konferenci Má mozek ještě šanci? s podtitulem Vše, co jste chtěli vědět o umělé inteligenci (a báli jste se zeptat). Konference se konala 14. května v prostorách hotelu Don Giovanni v Praze a téměř tři stovky účastníků se mohly od rána až do večera zaobírat nejrůznějšími otázkami souvisejícími s umělou inteligencí. Čtěte více