SODAT: Martin Jansa

18. 7. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: SODAT)
Na post technického ředitele brněnské softwarové firmy SODAT nastoupil Martin Jansa. S sebou si přinesl zkušenosti ze společností, jako je AVG Technologies, kde působil zhruba 15 let. Hlavním úkolem Martina Jansy je maximálně využít potenciál týmu SODAT, který se bude pod jeho vedením nadále rozšiřovat.

Pro zrychlení vývoje cybersecurity produktů chce v SODAT využít principy agilního řízení ve vývoji i produkt managementu.

„Moje mise ve firmě je zaměřena především na podporu týmu s využitím zkušeností z vývoje bezpečnostních řešení,“ popsal Jansa. Zodpovědnost má za řízení celého vývojového týmu, včetně koordinace spolupráce s Gauss Algorithmics v oblasti security machine learningu. Věnovat se bude také technické podpoře i rozšiřování stávajícího počtu vývojářů a data bezpečnostních analytiků.

„Do AVG, tehdy ještě Grisoftu, jsem nastoupil v době, kdy byl tým zhruba stejně velký jako je dnes SODAT. S firmou jsem prožil růst až v úspěšnou mezinárodní společnost,” uvedl Martin Jansa. V AVG se podílel například na řízení inženýrských oddělení vyvíjejících aplikace a zabývající se bezpečností nebo zákaznickými systémy.

V JIC StarCube pak působil jako externí mentor v programu zaměřeného na zabezpečení internetu a bezpečnosti ICT (informačních a komunikačních technologií). „V programu bylo deset týmů, pokrývali jsme širokou škálu témat od technologií, vnitřních procesů, vedení, produktů až po partnerství,“ vysvětlil Jansa. V roli JIC experta uskutečnil desítku projektů v programech JIC Master a Platinn.

Jako kouč pomáhá také dalším firmám v IT, a to především uvědomit si ty správné hodnoty, zásady a postupy. „Od roku 2016 podporuji v roli konzultanta a kouče nejen softwarové společnosti v regionu. Pomáhám jim jak s interní efektivitou organizace, tak s hledáním té správné hodnoty pro jejich zákazníky,“ vysvětlil nový technický ředitel společnosti SODAT. Je zastáncem agilního řízení a plánování práce. „Týmu chci pomoci rychleji reagovat na zákaznické potřeby a zapojovat zkušené lidi do plánování a rozhodování v organizaci,” uzavřel Jansa. Týmovou práci si osvojuje i v kolektivním sportu, je totiž aktivním milovníkem hokeje.

Štítky: 

Podobné články

Téměř 80 % firem se už setkalo se ztrátou nebo krádeží dat

6. 2. 2018. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sodat)
V květnu vejde v platnost nové nařízení EU o ochraně osobních údajů. Pro mnoho společností to znamená investice do opatření, které ochranu dat zajistí. Podle průzkumu, který koncem roku provedla společnost SODAT, plánuje změny v souvislosti s GDPR provést až 84,6 % dotázaných firem. Většina z nich se totiž s incidentem ztráty nebo krádeže dat už setkala. Čtěte více
Jan Vobruba, výkonný ředitel společnosti SODAT

SODAT: Jan Vobruba

6. 11. 2017. (redaktor: František Doupal, zdroj: Sodat)
Pozici výkonného ředitele ve společnosti SODAT od října 2017 zastává Jan Vobruba, který dříve působil například v Kerio Technologies. Hlavním úkolem Jana Vobruby pro nejbližší měsíce je akcelerace vývoje a prodejní strategie nových produktů. Čtěte více