Petr Kocmich posílil společnost Soitron

8. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Bezpečnostní tým společnosti Soitron se rozrostl o Petra Kocmicha. Jeho strategickým úkolem je z pozice global cyber security delivery managera rozvíjet, propojovat a systematicky využívat bezpečnostní týmy Soitron ve všech sedmi zemích, ve kterých dnes firma působí.

Zkušený a uznávaný odborník na bezpečnost přišel do skupiny Soitron ze společnosti Anect, kde poslední čtyři roky působil na pozici senior security architect & business consultant. Předchozí zkušenosti sbíral deset let v mezinárodním korporátu BlueLink International (Air France – KLM Group). Kombinace zkušeností z enterprise prostředí v kombinaci s letitými zkušenostmi na straně dodavatelské, mu dopomohly k hlubšímu pochopení a preciznějšímu plnění požadavků jak interního, tak externího zákazníka.

Ve své kariéře pracoval na technických a manažerských pozicích – od service desk koordinátora, ICT system & telco administrátora, ITOPS team leadera, security workstream managera přes froup IT security managera a již zmiňovaného senior security architekta. V oboru kybernetické bezpečnosti se pohybuje 11 let, v IT oboru pak 19 let. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze se specializací na telekomunikační a datové sítě. Volný čas tráví převážně cestováním a vzděláváním. Koníčkem mu jsou mimo moderních technologií také automobily.

Virtuální tým a sdílení kompetencí

Petr Kocmich je součástí nově vzniklého oddělení, které sjednocuje a rozvíjí bezpečnostní týmy na úrovni skupiny Soitron, a to v sedmi zemích, kde má pomoci předcházet, nebo alespoň snižovat dopady kybernetických útoků v podnicích.

Jednou z vizí Petra Kocmicha je spojit jednotlivé bezpečnostní týmy skupiny všech zemí do týmů virtuálních. Díky virtuálním týmům skupina Soitron získá možnost kompetenčního přesahu a zvýší globálně zkušenosti s konkrétními koncepcemi a technologiemi a zároveň zoptimalizuje řízení kapacit celé skupiny v oblasti kybernetické bezpečnosti. „Díky mezinárodnímu kompetenčnímu přesahu chceme našim zákazníkům nabízet více relevantních služeb a řešení na špičkové úrovni. Pomáháme zákazníkům budovat jejich business bezpečnější, stabilnější a profitabilnější a tím nadále utvrzujeme naši pozici systémového a bezpečnostního integrátora,“ uvedl Petr Kocmich.

Kvalitní bezpečnostní portfolio

Nedílnou součástí relevantních bezpečnostních služeb a řešení je neustálé mapování a testování trhu bezpečnostních technologií, z nichž vybírá Soitron do svého portfolia jen ty nejlepší. „Do této části nutně spadají i aktivity spojené se sestavením ideálního bezpečnostního portfolia a jeho udržováním, ale i navázáním nových vysoce kvalitních regionálních vztahů s výrobci a distributory,“ doplnil Petr Kocmich.

Soitron jakožto Business Partner

„Jsem zastáncem názoru, že v první řadě je nutné pochopit business našich zákazníků a stát se tak primárně jejich businessovými partnery. Teprve pak je možné začít se bavit o koncepcích, architektuře a v poslední řadě o konkrétních technologiích,“řekl Petr Kocmich.

Pozice Global Delivery Managera

„Tato pozice s sebou nese ještě jeden velice důležitý úkol – ten lidský a komunikační. Je jím snaha uhlazovat mezilidské a týmové vztahy, čistit komunikační kanály a všeobecně přispívat k bezproblémovému fungování. V rámci mezinárodního týmu je tento úkol o to důležitější, protože se pohybujeme v tzv. Multi Culti prostředí. Mou náplní je tedy identifikovat a řešit malé nepříjemnosti dřív, než se z nich stanou těžko řešitelné problémy,“prohlásil Kocmich.

„Naše nově definovaná vize vede k posílení ochrany proti kybernetickým hrozbám a flexibilnímu využití stávajících bezpečnostních kompetencí v rámci skupiny Soitron. Bezpečnostní téma je naší prioritou a jsme připravení do ní investovat. Jsme velmi rádi, že jsme získali tak významnou posilu jako je Petr Kocmich, který nejen rozšíří tým, ale také přináší své cenné zkušenosti,“ doplnil k nástupu Ondrej Smolár, CEO skupiny Soitron.

Štítky: 

Podobné články

Zákazník nechce čekat, až si operátor udělá čas – řešením péče o zákazníka může být AI

20. 10. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Udržet si v dnešní době zákazníka může být náročné. S jejich spokojeností, a tím pádem i věrností, může pomoci umělá inteligence. Umělá inteligence (AI) má potenciál zlepšit konkurenceschopnost firem, a tak i zákaznickou zkušenost. Nicméně, právě české firmy zde stále mají velké rezervy… Čtěte více

Miskonfigurace cloudových prostředí představují velkou bezpečnostní hrozbu

26. 7. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Podle Českého statistického úřadu 44 % tuzemských podniků v současné době využívá cloud computing a další se na něj chystají. Při migrování IT systémů však zapomínají na adekvátní zabezpečení, čímž vznikají chybné konfigurace (tzv. miskonfigurace) a ty potom podniky vystavují velkým rizikům. Kterými nejčastějšími miskonfiguracemi trpí? Čtěte více

Marcel Vejmelka posílil oblast customer engagementu v Soitronu

12. 4. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Business konzultantem společnosti Soitron se stal Marcel Vejmelka. Technickému poradenství, platformám a optimalizaci procesů se věnuje již více jak 15 let. Jeho posláním je nabízet firmám potřebné řešení, které jim pomůže zvýšit efektivitu komunikace ve svých kontaktních centrech, a vytvořit z nich tak účinný nástroj pro budování loajality zákazníků. Čtěte více

Na pozici business intelligence team lead společnosti Millennium nastoupil Andrej Jenčo

15. 3. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Millennium/Soitron)
Do čela nové divize AI a DATA Solutions společnosti Millennium, která je součástí mezinárodní skupiny Soitron Group a zabývá se CRM a portálovými či byznysovými aplikacemi postavenými na technologiích Microsoft, se postavil Andrej Jenčo. Zodpovědný je za budování týmu expertů na byznys inteligence, který pomáhá organizacím z dat vytěžit další příležitosti k růstu a šetřit náklady. Čtěte více