Petr Kocmich posílil společnost Soitron

8. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Bezpečnostní tým společnosti Soitron se rozrostl o Petra Kocmicha. Jeho strategickým úkolem je z pozice global cyber security delivery managera rozvíjet, propojovat a systematicky využívat bezpečnostní týmy Soitron ve všech sedmi zemích, ve kterých dnes firma působí.

Zkušený a uznávaný odborník na bezpečnost přišel do skupiny Soitron ze společnosti Anect, kde poslední čtyři roky působil na pozici senior security architect & business consultant. Předchozí zkušenosti sbíral deset let v mezinárodním korporátu BlueLink International (Air France – KLM Group). Kombinace zkušeností z enterprise prostředí v kombinaci s letitými zkušenostmi na straně dodavatelské, mu dopomohly k hlubšímu pochopení a preciznějšímu plnění požadavků jak interního, tak externího zákazníka.

Ve své kariéře pracoval na technických a manažerských pozicích – od service desk koordinátora, ICT system & telco administrátora, ITOPS team leadera, security workstream managera přes froup IT security managera a již zmiňovaného senior security architekta. V oboru kybernetické bezpečnosti se pohybuje 11 let, v IT oboru pak 19 let. Vystudoval České vysoké učení technické v Praze se specializací na telekomunikační a datové sítě. Volný čas tráví převážně cestováním a vzděláváním. Koníčkem mu jsou mimo moderních technologií také automobily.

Virtuální tým a sdílení kompetencí

Petr Kocmich je součástí nově vzniklého oddělení, které sjednocuje a rozvíjí bezpečnostní týmy na úrovni skupiny Soitron, a to v sedmi zemích, kde má pomoci předcházet, nebo alespoň snižovat dopady kybernetických útoků v podnicích.

Jednou z vizí Petra Kocmicha je spojit jednotlivé bezpečnostní týmy skupiny všech zemí do týmů virtuálních. Díky virtuálním týmům skupina Soitron získá možnost kompetenčního přesahu a zvýší globálně zkušenosti s konkrétními koncepcemi a technologiemi a zároveň zoptimalizuje řízení kapacit celé skupiny v oblasti kybernetické bezpečnosti. „Díky mezinárodnímu kompetenčnímu přesahu chceme našim zákazníkům nabízet více relevantních služeb a řešení na špičkové úrovni. Pomáháme zákazníkům budovat jejich business bezpečnější, stabilnější a profitabilnější a tím nadále utvrzujeme naši pozici systémového a bezpečnostního integrátora,“ uvedl Petr Kocmich.

Kvalitní bezpečnostní portfolio

Nedílnou součástí relevantních bezpečnostních služeb a řešení je neustálé mapování a testování trhu bezpečnostních technologií, z nichž vybírá Soitron do svého portfolia jen ty nejlepší. „Do této části nutně spadají i aktivity spojené se sestavením ideálního bezpečnostního portfolia a jeho udržováním, ale i navázáním nových vysoce kvalitních regionálních vztahů s výrobci a distributory,“ doplnil Petr Kocmich.

Soitron jakožto Business Partner

„Jsem zastáncem názoru, že v první řadě je nutné pochopit business našich zákazníků a stát se tak primárně jejich businessovými partnery. Teprve pak je možné začít se bavit o koncepcích, architektuře a v poslední řadě o konkrétních technologiích,“řekl Petr Kocmich.

Pozice Global Delivery Managera

„Tato pozice s sebou nese ještě jeden velice důležitý úkol – ten lidský a komunikační. Je jím snaha uhlazovat mezilidské a týmové vztahy, čistit komunikační kanály a všeobecně přispívat k bezproblémovému fungování. V rámci mezinárodního týmu je tento úkol o to důležitější, protože se pohybujeme v tzv. Multi Culti prostředí. Mou náplní je tedy identifikovat a řešit malé nepříjemnosti dřív, než se z nich stanou těžko řešitelné problémy,“prohlásil Kocmich.

„Naše nově definovaná vize vede k posílení ochrany proti kybernetickým hrozbám a flexibilnímu využití stávajících bezpečnostních kompetencí v rámci skupiny Soitron. Bezpečnostní téma je naší prioritou a jsme připravení do ní investovat. Jsme velmi rádi, že jsme získali tak významnou posilu jako je Petr Kocmich, který nejen rozšíří tým, ale také přináší své cenné zkušenosti,“ doplnil k nástupu Ondrej Smolár, CEO skupiny Soitron.

Štítky: 

Podobné články

Komunikace pomocí cloudu vytváří spokojenější zákazníky i věrnější zaměstnance

3. 2. 2023. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Získat, a hlavně udržet zákazníka v konkurenčním prostředí představuje náročný oříšek. Kvalitní produkt či služba v současné době – více než kdy jindy – představuje sice nutnou, ale nikoliv postačující podmínku. O tom, jestli spotřebitel zůstane, nebo odejde ke konkurenci, v první řadě rozhoduje, zákaznická zkušenost. A ta se rodí z komunikace. Čtěte více

Zaměstnanci českých firem si mohou se svěřenými počítači dělat takřka cokoli

10. 11. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Kyberkriminalita je vyvíjející se formou nadnárodního zločinu. Její složitá povaha je umocněna stále rostoucím zapojením počtu nových skupin organizovaného zločinu. I proto počítačové kriminalitě v současné době čelí většina společností nejen ve světě, ale i u nás. Její aktuální situaci prostřednictvím průzkumu přímo mezi českými firmami mapovala společnost Soitron. Čtěte více

Vloni byly kybernetickým útokem zasaženy dvě pětiny českých firem, školení však stále zanedbávají

8. 6. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
V roce 2021 se 28 % malých a středních podniků (SMB) v Evropské unii setkalo s alespoň jedním typem počítačové kriminality. České SMB podniky jsou na tom přitom oproti průměru EU ještě hůře. I přesto se vedení českých organizací domnívá, že jejich zaměstnanci jsou o povědomí kyberkriminality dobře informováni. Čtěte více

Platformy pro týmovou spolupráci trápí phishing

1. 4. 2022. (redaktor: František Doupal, zdroj: Soitron)
Klasické kybernetické útoky, které zneužívají podvodné e-maily, a jejichž cílem je vylákat z uživatelů důvěrné informace, opět získávají na popularitě. Podvodníci k nim čím dál tím více kromě e-mailů, messengerů a SMS využívají i sociální sítě a nejnověji aplikace pro týmovou spolupráci jako je Microsoft Teams, Slack, Discord či profesní sociální síť LinkedIn. Čtěte více